Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pátek 1.12.2023
svátek má Iva
zítra Blanka

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN DONNE
Krása lásky spočívá v pošetilosti srdcí, nikoliv ve snášenlivosti duší. 

Panna


Vládnoucí planeta: Merkur
Charakteristika znamení: melancholické, zemské, pohyblivé, magnetické.
Odpovídající části těla: trup.
Charakterové rysy člověka: panny jsou většinou praktické, rozvážné, spolehlivé, pořádné, pilné, inteligentní, skromné a zdrženlivé. Věnují velkou pozornost materiálním záležitostem a jsou obdařeny mnohostranným nadáním, včetně obchodního. K nedostatkům těchto lidí patří sobeckost, úzkostlivost, perfekcionalismus, konzervativnost a přílišná kritičnost.
Zdravotní charakteristika: zdraví mívají vcelku dobré, jsou ale náchylní k vnitřním chorobám, náladovosti a nervozitě.
Zdravotní vliv na: břicho, slezina, játra, pancreas, vena porta, pupek, pobřišnice, dvanácterník, tračník, střeva; šikmý a příčný břišní sval; vena a arterie břišní, jaterní, sleziny a okruží; sympatická nervová pleteň.

Panna

ČERVEN 2017

 

Jediné, co potřebujete, je dostatek spánku. Vaše snahy však nabourává Merkur, který je od 7. do 21. června v Blížencích, a který vás dostává do situací, kdy máte za to, že spánek můžete klidně odložit, protože je na světě spousta důležitějších věcí. Když si ale čas na odpočinek a relaxaci nenajdete, zaplatíte za to únavou, roztržitostí, a hlavně sníženou pracovní výkonností, což vás naštve nejvíce.

Panna

KVĚTEN 2017

 

Jsou věci, s nimiž byste se měli co nejrychleji rozloučit a už na ně nikdy nevzpomínat. Pokud máte pocit, že se až příliš zabýváte postavou svého expartnera, který nakonec po všech stránkách zklamal, neváhejte a rozlučte se s ním jednou provždy. Nebude to sice úplně snadné, ale kdybyste mu dovolili, aby dál ovlivňoval váš život, bylo by to podstatně horší.

Panna

DUBEN 2017

 

Vzhledem k Venuši, která se téměř celý měsíc pohybuje vaším partnerským sektorem, se máte opravdu na co těšit! Kromě jiného padne spousta pozvání na nejrůznější společenské akce, kterých se zúčastnit prostě musíte. Vyfikněte se tak, aby vám to opravdu slušelo, a vyrazte na akci, kde světu, svému partnerovi a v neposlední řadě i sobě dokážete, že zdaleka nepatříte do starého železa.

Panna

BŘEZEN 2017

 

Neustále se chcete něco učit, což je v pořádku. Měli byste si ale uvědomit, že kontinuální studium zatěžuje vaše oči, což byste měli vzít v úvahu. Pokud vám lékař doporučí používání umělých slz, neříkejte, že je to drahý nesmysl, ale používejte je pravidelně a přesně podle předpisu. Váš zrak je velmi potřebný smysl a za trochu péče opravdu stojí!    

Panna

ÚNOR 2017

 

Opravdu není zlato všechno, co se třpytí. Pokud vám někdo, kdo ví, jak se staráte o své zdraví, přinese drahý potravinový doplněk s tím, že dokáže pravé zázraky, zní to sice dobře, ale vy byste ho zkoušet neměli. Tomu, kdo vám jej doporučuje, můžete klidně říct, že opravdu nechcete vystupovat jako pokusný králík, který testuje něco, o čem vlastně nikdo nic neví.    

Panna

LEDEN 2017

 

Vaše partnerské vztahy jsou skvělé a přínosné, a vy si je vyloženě užíváte. Stejně tak jste spokojení ve chvílích, kdy navštívíte svého praktického lékaře. Výsledky všech testů jsou přesně v normě, což znamená, že můžete klidně spát. Nechcete si v rámci odměny za péči, kterou soustavně svému zdraví věnujete, konečně pořídit ten hříšně drahý krém nebo parfém, po němž už dlouho stůněte, a který jste si zatím dopřát nemohli?  

Panna

PROSINEC 2016

 

To, do čeho se pustíte, dopadne buď naprosto skvěle nebo ještě lépe. Předem byste však doma měli nahlásit, že jde o měsíc, kdy budete podstatně méně doma – a zdůraznit, že to neděláte proto, že byste se doma nudili, ale proto, že jde o povinnost, které se nemůžete vyhnout. Když pak každou volnou chvíli věnujete rodině, proběhne měsíc bez problémů i bez stresu.

Panna

LISTOPAD 2016

 

Ať děláte cokoliv, vždycky se najde někdo, komu se to nezamlouvá, a kdo má pocit, že byste to měli dělat jinak. Naštvete se však až ve chvíli, kdy vám začne radit způsobem, který nedokážete tolerovat. Můžete si vybrat, zda si zaděláte na žaludeční vředy tím, že budete mlčet a přikyvovat, nebo zda ztratíte pověst vychovaného člověka tím, že mu nahlas poradíte, aby se nepletl do toho, po čem mu nic není.

Panna

KVĚTEN 2016

 

I když to zní skoro jako vtip, ve vašem případě na zdraví i vaši celou existenci působí velice pozitivně zejména vracení dluhů. Vraťte malé dloužky přátelům a zajděte si do banky, kde se domluvíte na co nejrychlejším splátkovém kalendáři. Pocit svobody, který se vás následně zmocní, bude k nezaplacení a lze vám ho jen upřímně závidět.    

Panna

DUBEN 2016

 

Hlídejte si zejména vliv Marse, který prochází celý měsíc Střelcem. Týká se to zejména dnů kolem 17. dubna, kdy se točí do zpětného chodu, a kdy může aktivovat všechny nedoléčené záněty. Pokud patříte k lidem, kteří trpí paradentózou, nevysvětlujte si, že o zuby časem stejně přijde každý, a co nejdříve se objednejte ke svému dentálnímu hygienistovi (pokud ho nemáte, ve vlastním zájmu si nějakého hbitě najděte).

Panna

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Náročné je hned pondělí 14. března, kdy na vás současně působí kvadratura mezi Merkurem a Saturnem i Venuší a Marsem. Pokud se nechcete zbytečně hádat a pak z toho mít ještě zbytečnější bolesti hlavy, nechte své protivníky, ale i svého partnera nejdříve domluvit a diskutujte až potom. Není vyloučeno, že v průběhu jeho řeči zjistíte, že se s ním vlastně hádat nemusíte, protože se ve všem podstatném shodujete.

Panna

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Hlavně na sobě nešetřete a nenechte si namluvit, že kosmetiku nepotřebujete, protože veškerou péči obstará voda a mýdlo. Vyrazte do opravdu kvalitní lékárny a tam si nechte vybrat krém, který nejlépe vyhovuje požadavkům, jež vaše pleť má. Navíc s údivem zjistíte, že ani kvalitní kosmetika nemusí stát všechny peníze, což je docela příjemný bonus.

Panna

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Ke svému oblíbenému koníčku, jímž je studium odborných lékařských knih a sledování všech novinek, které se týkají péče o zdraví, byste měli přistupovat s rozumem. Ne všechno, co proletí novinami s tím, že je to poslední výkřik vědy, který bez problémů vyřeší všechny zdravotní problémy, je pravda, které můžete věřit a na níž se dá stavět.

Panna

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

Zapamatujte si: pokud máte dobré kamarády, psychoterapeuta v podstatě nepotřebujete. Momentálně máte navíc štěstí na kamarády, kteří vám v případě potřeby vynadají tak, že by sice od vás pes kůrku nevzal, ale zároveň vám nabídnou pro vaše problémy řešení. Na závěr se tomu spolu dokonce dokážete zasmát, což ve vašem případě působí lépe než dvojitá dávka antidepresiv.

Panna

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Je možné, že znovu pocítíte potíže, spojené s chorobou, která vás kdysi otravovala a již jste považovali za dávno zažehnanou. Ničeho se nebojte, protože jde jen o epizodu, která záhy vyvane bez nejmenších následků. Pokud však nechcete mít zbytečné potíže, měli byste se nejdříve pořádně vyležet a potom věnovat náležitý čas a pozornost své rekonvalescenci.

Panna

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Hlavně to nepřehánějte s požadavky, které na sebe máte. Pro své zdraví toho chcete sice udělat hodně, ale to ještě neznamená, že se musíte zničit. Do posilovny, na kterou jste v rámci Vánoc dostali permanentku, choďte dvakrát týdně a začínejte na nejnižších zátěžích. Bude to lepší, než kdybyste si hned na začátku ledna uhnali svalovou horečku a pak si až do konce měsíce lízali rány…

Panna

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Nebuďte nervózní, protože opravdu nemáte proč! Vánoce, které jste pro rodinu připravili, jsou skvělé a vy za ně sklidíte zaslouženou pochvalu. Pokud však chcete působit nejen jako základ pohody, ale i jako výchovný element, měli byste se při silvestrovských přípravách naopak stáhnout a nechat zbytek rodiny, aby předvedl, co umí. Ničeho se nebojte, dopadne to více než skvěle!

Panna

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015Domácí alkoholy si nalévejte podle chuti, protože to dopadne dobře. Pozor si však dávejte na to, co pijete na nejrůznějších firemních večírcích. Zrádné jsou zejména veškeré míchané nápoje, které sice chutnají lahodně, ale jejich účinek může být rychlejší než si vůbec umíte představit. Pokud budete na podobných akcích pít zásadně nealko, zachováte si chladnou hlavu a navíc předejdete stavu, kdy byste ráno nevěděli, co jste dělali večer.

Panna

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

 

Hlavně se nenechte stresovat! Uvědomte si, že na vás působí Jupiter, který po vás vyžaduje maximum, ale zároveň na vás tlačí Neptun spolu se Saturnem, kteří situaci zbytečně zamlžují. Pokud chcete předejít zbytečným nepříjemnostem, v práci jasně řekněte, že pro své dokonalé výkony potřebujete přesné pokyny a hlavně termín, do kterého máte mít hotovo.

Panna

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Hlavně neberte vážně všechno, co uslyšíte! Uvědomte si, že Neptun ve vašem partnerském sektoru je 18. listopadu stacionární a tedy velmi silný, což znamená, že řeči, které kolem vás a vašeho partnerství kolují, jsou všechno jiné, jenom pravda ne. Pomluvy, které o svém miláčkovi uslyšíte, neberte vážně a hlavně kvůli nim neměňte svůj život!

Panna

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015Venuše se ve vašem znamení dostává do konjunkce s Marsem (3.11.), což pro vás znamená zvýšené nebezpečí prudkých reakcí. Když pod vlivem výše zmíněného planetárního postavení uděláte doma kravál, není to sice nic, čím byste se mohli chlubit, ale v zásadě se nic neděje. Poněkud horší to bude v případě, kdy na posílení důrazu svých slov praštíte do stolu tak, že si pochroumáte zápěstí.

Panna

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Odložte dobré vychování, na které jste právem pyšní, a vsaďte na upřímnost. Ve chvíli, kdy vás někdo rozčiluje (a vy navíc máte pocit, že to dělá schválně) se ozvěte nahlas a energicky. Když se dotyčný bude divit a poznamená, že vás takové nezná, můžete ho poučit, že potlačovaná agrese vede k zažívacím potížím, což je stav, který riskovat nechcete a nebudete.

Panna

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

Když se vám ráno nechce vstávat a už od pondělí se těšíte na víkend, nemusí to být tím, že byste procházeli podzimní depresí, ale tím, že vás to v práci už opravdu hodně nebaví. Pokud usoudíte, že jakákoliv změna bude lepší než to, co prožíváte teď, měli byste přemýšlet o práci nové, kde bude sice více úkolů, ale kde nemusíte zápasit s vyčerpáním.

Panna

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

17. září, kdy se dostanete pod vliv opozice mezi Jupiterem a Neptunem, si hlídejte zejména konzumaci alkoholu a všech povzbuzovacích prostředků. Když to přeženete s alkoholem, rovnou padnete. Pokud to přeženete s kávou nebo s energetickými nápoji, riskujete totálně rozhozený spánkový režim a z toho vyplývající únavu.

Panna

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Zatmění, které se 13. září odehrává ve vašem znamení, je pro vás velice užitečné. Pokud se chcete zbavit něčeho, co je na vašem těle navíc (třeba bradavice nebo nejrůznějších kožních výrůstků) objednejte se tak, abyste v pátek navštívili lékaře a zákroku, který potřebujete, se neodkladně podrobili.      

Panna

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Hlavně nebuďte moc protivní! Je sice jasné, že se z vás ve chvíli, kdy se Slunce dostane do vašeho znamení, stane apoštol zdravého životního stylu, ale nesmíte ho svým známým a blízkým vnucovat tak, abyste se jim totálně zprotivili. Řekněte, co říct musíte, na otázky odpovídejte vlídně a obsáhle, ale to, jestli se tím hodlají řídit, nechte raději na nich.

Panna

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Ve chvíli, kdy se do vašeho znamení 11. srpna dostane Jupiter, musíte ke svému zdraví přistupovat důsledněji. Pozor si dávejte zejména na jídlo, které bude vaše tělo zpracovávat velmi ekonomickým způsobem, takže hrozí nebezpečí, že budete na váze přibírat víc, než je zdrávo. Chtít se vám nemusí, ale přesto je potřeba, abyste se alespoň trochu drželi na uzdě.

Panna

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

I když vám letní opálení opravdu sluší, neznamená to, že ho musíte získat za každou cenu. Pokud jste na dovolené, natírejte se důsledně krémem s vysokým ochranným faktorem, pokud jste doma, nemyslete si, že se v každé volné chvíli musíte vystavit slunci. Opálení bude možná trochu méně intenzivní, ale vy zase budete vědět, že si se zdravím zbytečně nezahráváte.

Panna

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Po prodlouženém víkendu jste natolik v pohodě, že se rozhodnete přijmout pozvání přátel, kteří chtějí, abyste k nim přišli posedět. Velice je překvapíte jak skvělou náladou, kterou nakazíte všechny kolem, tak neobvyklou povídavostí. Pokud si někdo až dosud myslel, že jste suchar beze smyslu pro humor, musí uznat, že se spletl!

Panna

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

To, že vás čeká prodloužený víkend, ještě neznamená, že se před ním musíte uštvat. Přátelům, kteří se hlásí na návštěvu, rovnou řekněte, co s sebou mají přivézt. Mohou se sice divit, ale když jim jasně řeknete, že potřebujete vědět, kolik bude čeho, abyste stihli to, co by chybělo, dokoupit, proběhne další domluva bez problémů.

Panna

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Všechno, co pro sebe s partnerem děláte, se pozitivně odráží na vašem zdraví. Momentálně prožíváte příznivé období, kdy se vám sám od sebe normalizuje krevní tlak a tepová frekvence. Nálada je vynikající, mezilidské vztahy skvělé a vy jenom chcete, aby vám to vydrželo pokud možno navždy.

Panna

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Nejde o to, abyste nepracovali, ale o to, abyste pracovali s rozumem. Ke všem obvyklým úkolům, které jsou spojeny s koncem čtvrtletí a pololetí, si sami přidáváte zavařování a konzervaci všeho, co zahrada dala a přející přátelé donesli. Utlumte trochu svůj pracovní žár a alespoň občas vsaďte na odpočinek!

Panna

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Než se rozhodnete koupit něco, co vám má pomoci ke zdraví, dobře si to rozmyslete. Možná by bylo lepší, kdybyste si drahý přístroj nejdříve zapůjčili od kamaráda, který ho má, a teprve po vyzkoušení se rozhodli, zda si ho opravdu pořídíte. Udělejte to, ušetříte nejenom peníze, ale i nemalé nervy!

Panna

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Ve chvíli, kdy se v pátek 1. května dostane Merkur do Blíženců, si dejte pozor na všechno, co může vyvolat alergické projevy. To, že jste s alergiemi zatím žádné větší problémy neměli, nehraje roli. Pro jistotu si opatřete volně prodejná antialergika a popřemýšlejte, zda byste doma neuživili čističku vzduchu.

Panna

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Pokud procházíte dlouhodobou rehabilitací, nenechte si namluvit, že vaše zdravotní pokroky skončily a že se nic víc už dělat nedá. Je sice možné, že se vám to někdo pokusí namluvit, ale vy byste měli poslouchat především svého fyzioterapeuta, který je ohledně vašeho zdraví optimistický a neustále vám opakuje, že je dobře a bude ještě lépe.

Panna

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015


Ve zdravotních záležitostech se vám vyčkávání nevyplatí. Bude podstatně lepší, když se rozhodnete udělat něco pro své zdraví dříve, než se potíže, které se zatím projevují jenom náznakem, zásadně zhorší. Ve vašem případě se to týká zejména zubů, kterým byste měli věnovat veškerou pozornost a jimiž byste se měli postarat o náležitou odbornou péči.

Panna

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

I když si myslíte, že zdravovědě opravdu rozumíte, a nic z toho, co se týká lidského těla, vám není cizí, momentálně se raději držte trochu zpátky. Pokud byste nějakou nevhodnou léčbu nejdříve vymysleli a pak naordinovali jen sami sobě, nic by se nestalo, ale pokud byste se tak postarali o kamaráda nebo příbuzného, mohl by to být opravdu průšvih.

Panna

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015 


Nic si neplánujte na 5. března, kdy se ve vašem znamení odehrává úplněk. Jde o den, kdy budete podstatně unavenější, než by dnu v týdnu odpovídalo. V práci toho ve vlastním zájmu dělejte co nejméně (kdo nic nedělá, nic nezkazí). Doma místo vaření prohlédněte mrazničku a z ní vylovte něco, co tam přesně pro takovéto chvíle čeká.

Panna

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


Za to, že o sportování nestojíte a žádné sporty vás nelákají, se nemáte proč stydět. Kamarádovi, který vás tahá na hory, kam se vám nechce, jednoduše řekněte, že nepojedete. Můžete se sice dozvědět, že jste trapně nesportovní, ale zase nebudete muset trávit víkend při aktivitě, která vám nic neříká a navíc je vám protivná.    

Panna

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015

S údivem zjišťujete, že ke zdravému pohybu, který vám dělá tak dobře, můžete bez problémů připočítat i tanec. Po oba víkendy jste tak výkonní, že vám nedělá problém vyrazit v pátek na jednu akci a v sobotu na druhou. V neděli se sice můžete cítit trochu unavení, ale zase víte, že jste si procvičili téměř všechny svaly svého těla.   

Panna

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


První část období proběhne naprosto v pohodě, ale po 27. lednu, kdy se Venuše dostává do Ryb, sami sebe nepoznáváte! Místo obvyklé střídmé stravy toužíte po neustále nových kulinárních zážitcích! Navíc studujete kuchařky a k velké radosti lidí, kteří s vámi sdílí svůj život, vytváříte neustále nové a nezvyklé koláče a moučníky.    

Panna

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015


Pokud se nechcete zbytečně užírat a stěžovat si na osud, který vám podle vašeho názoru nepřeje, je potřeba, abyste změnili přístup, který k životu máte. Povinnosti rozdělte mezi ostatní členy rodiny tak, aby vám zbylo alespoň trochu času na sebe i na své koníčky. Výsledkem bude lepší spaní, vyrovnaný krevní tlak a vynikající nálada.      

Panna

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015


To, že letos svátky probíhají v pohodě, je vyloženě vaše zásluha. S pomocí Merkura, který je spolu se Sluncem, Venuší a Plutem v Kozorohu, dokážete všechno zorganizovat tak, že by vám mnohý ostřílený vojevůdce závidě. Na stůl navíc kromě tradičních dobrot dáte i něco dietního, co mohou jíst i ti, kteří by z klasického smaženého kapra mohli mít potíže.      

Panna

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014


Hlavně se nenechte zblbnout davem nebo přinutit k něčemu, do čeho se vám nechce. Pokud v tomto období vyrážíte do zahraničí na předvánoční nákupy, hleďte spíše na to, abyste se prošli, prohlédli stánky s dobrotami a ochutnali svařené víno nebo punč. Kdybyste navíc ostatní nákupy seškrtali na polovinu a místo jídla si koupili něco pěkného na sebe, bude to naprosto dokonalé!      

Panna

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


To, že prožíváte Vánoce, je sice pěkné, ale přesto byste si měli dát pozor, aby se veškeré vaše prožívání nezvrhlo do nekonečného úklidu, který vystřídá stejně nekonečné pečení cukroví – na které nota bene po jeho dohotovení nemá nikdo chuť. Uvědomte si, že dny, kdy je Slunce ve Střelci, jsou pro vás opravdu náročné, a kromě práce si vyčleňte čas i na dostatečnou relaxaci.      

Panna

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


O tom, že aktuálně potřebujete opravdu hodně energie, není sporu. Musíte si však důkladně vybrat zdroje, z nichž budete energii čerpat. Když se budete dopovat svou oblíbenou čokoládou, úroveň energie rychle vyletí, ale vzápětí ještě rychleji spadne a vy budete vyčerpanější než před tím, než jste čokoládu snědli. Zkuste si místo ní dát raději kus celozrnného pečiva s ovocem, protože to přinese efekt daleko lepší.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..