Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 18.7.2024
svátek má Drahomíra
zítra Čeněk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Nic není tak svaté, aby se to nedalo penězi zneuctít, nic tak opevněné, aby se to nedalo penězi dobýt.

Co si o nás lidi řeknou?

To, co popisujete, je velmi častý problém. Určitě jste už někdy slyšel rodiči oblíbený obrat: „Co si lidi (o nás) řeknou“.
Mnozí se podle toho v životě řídí. A pro jistotu se pravidelně ptají na radu a hledají souhlas svých blízkých a známých. Je moudré vyslechnout a zvážit rady. Má to často ale háček.
Někdy to je „co člověk, to rada“, někdy jsou dva opačné tábory, někdy kolektivní pesimismus („to stejně nemá cenu“, „ani se o to nepokoušej“). A všichni ví, jak to udělat nejlépe, samozřejmě podle sebe. Může se vám také stát, že všechny verze postupně vyzkoušíte a pořád se to někomu nelíbí. Mám pro vás zajímavý příběh, který se již mnohokrát osvědčil. Vybaví se vám právě v těch situacích, které jste popisoval. Pak už bude jen na vás, kterou možnost si zvolíte.

V poledním žáru šli otec, syn a osel prašnými uličkami města.
Otec seděl na oslu, chlapec zvíře vedl. „Ubohý chlapec,“ ozval se najednou nějaký kolemjdoucí. „Na svých krátkých nožkách se snaží udržet tempo s oslem. Jak jen může někdo tak líně vysedávat na oslu, když vidí, jak je to dítě během unavené?“ Otec si to vzal k srdci, za nejbližším rohem slezl a vysadil nahoru syna. Netrvalo to dlouho a ozval se další kolemjdoucí: „Taková nestoudnost! Ten malý klacek si sedí na oslu jako sultán, zatímco jeho ubohý starý otec aby běžel vedle.“ Hocha to zabolelo a poprosil otce, aby se posadil za něj. „Už jste někdy viděli něco takového?“ hartusila jedna žena. „Takové trápení zvířat! Ubohý osel! A ti dva darebáci se na něm povalují jako na divanu!“ Po těch nadávkách se na sebe oba podívali a beze slova slezli. Sotva však ušli vedle zvířete několik kroků, uslyšeli smích nějakého muže. Dělal si z nich legraci: „Tak hloupý bych nechtěl být. Proč vedete toho osla na procházku? K čemu ho máte?“ Otec vsunul oslu do huby plnou hrst slámy a synovi položil ruku na rameno: „Ať děláme co děláme, vždycky se najde někdo, kdo s tím nebude souhlasit.
 
Myslím, že sami musíme vědět, co je pro nás důležité.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..