Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 19.1.2022
svátek má Doubravka
zítra Ilona

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTTO FRANTIŠEK BABLER
Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději. 

Přesun klienta z auta

se dvěma asistenty bez pomůcek

Popis:
První asistent uchopí klienta pod koleny. Druhý asistent jej uchopí křížovým hmatem a na znamení přendají klienta na vozík, který je zabržděný a umístěný asi jeden metr od auta.

s jedním asistentem a se skluznou deskou

Popis:
Asistent zabrzdí vozík, odtraní područku a dá do auta skluznou desku. Posune klienta vpřed. Vyndá obě dolní končetiny z auta. Klient se chytí levou horní končetinou kolem krku asistenta. Asistent za pas kalhot přesune klienta na vozík. Posadí jej a případně na vozíku posune.

s jedním asistentem

Popis:
Asistent najede k otevřeným dveřím auta co nejblíže, zabrzdí vozík a odstraní područku. Posune klienta na sedačce vpřed. Asistent přesouvá jednu dolní končetinu z auta, pomůže klientovi do předklonu. Asistent uchopí klienta za pas kalhot a přesune za pánev do vozíku. Potom

s částečnou asistencí

Popis:
Klient má skluznou desku pod pánví, opře se o natažené horní končetiny. Asistent mu přiloženou dlaní na čele klade odpor tak, že je klient schopen odlehčit pánev a přesune se na vozík. Asistent druhou rukou dopomůže klientovi v přesunu zvednutím za pas kalhot.

bez asistence

Popis:
Klient otevře zadní dveře a vyndá vozík z auta. Pomocnou tyčí odsune vozík tak, aby bylo možné zavřít zadní dveře. Klient zavře zadní dveře a otevřenými předními dveřmi si přitáhne vozík pomocnou tyčí. Vozík si rozloží a připraví pro přesun z auta. Pomocí vzepření paží se přesune na vozík.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..