Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 27.9.2023
svátek má Jonáš
zítra Václav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CATHERINE DENEUVEOVÁ
Není dobré zasvětit muže do módy, protože jim pak chybí peníze pro ženy.

Ryby


Vládnoucí planeta: Jupiter, Neptun
Charakteristika znamení: flegmatické, vodní, pohyblivé, magnetické.
Odpovídající části těla: chodidla.
Charakterové rysy člověka: lidé ve znamení Ryb bývají milí, zdvořilí, citliví, laskaví, skromní, nezištní, soucítící, pohostinní a intuitivní. Mají hluboký vztah ke své rodině. V lásce prokazují velkou fantazii, i když jsou někdy náladoví. Mají slabou vůli a jsou snadno ovlivnitelní, nerozhodní a naivní.
Zdravotní charakteristika: k překonání své nesmělosti a nejistoty a k dodání si kuráže často sahají po povzbuzujících prostředcích (např. po alkoholu), což je právě pro jejich zdraví velmi škodlivé. Celkově se totiž netěší příliš dobrému zdraví, mívají slabší plíce a hrozí jim různá krevní a nervová onemocnění.
Zdravotní vliv na: chodidla, lymfatická soustava, plíce; kosti chodidel, prstů nohou, patní kost; ohybač chodidel; nervy chodidel prstů nohou a zadku chodidla.

Ryby

ČERVEN 2017

 

Opravdu není důvod, abyste neustále omlouvali chyby svých kolegů a všem ostatním vysvětlovali, že to tak nemyslí. Využijte Saturna, který se pohybuje vaším sektorem profese, a upřímně si s nimi pohovořte. Nebude to sice příjemné, ale kdybyste situaci nechali ještě chvíli bez reakce, přerostla by vám přes hlavu způsobem, který byste už zvládnout nedokázali.

Ryby

KVĚTEN 2017

 

Takže: choroby se přecházet nebudou, a to ani v případě, kdy by to v práci hořelo, a šéf vám vysvětloval, že máte na svědomí nejen jeho infarkt, ale i totální finanční propad vaší firmy na světových burzách. Ve chvíli, kdy se teplota dostane nad fyziologickou hranici, a kdy vás začnou bolet klouby a svaly, se nasměrujte k doktorovi – a bez minimálně týdenní neschopenky od něj neodcházejte!

Ryby

DUBEN 2017

 

Je nejvyšší čas, abyste se se svými silami naučili hospodařit trochu jinak, než dosud. Pokud vás bolí záda a tašky jsou stále těžší, opravdu není důvod, abyste veškeré nákupy tahali v rukou. Když místo toho požádáte mladší generaci, aby vás naučila nakupovat potraviny a věci běžné denní potřeby přes internet, ušetříte si spoustu času, námahy a v neposlední řadě i peněz…

Ryby

BŘEZEN 2017

 

Období, kdy slavíte narozeniny, je pro vás letos v pozitivním slova smyslu zlomové. Se starými zlozvyky jste se rozešli, nové jste si ještě nenašli. Navíc jsou na vás vidět první stopy zdravého životního stylu, pro který jste se v rámci novoročních předsevzetí rozhodli. Pokud vytrváte (a hvězdy říkají, že není důvod, aby se vám to nepodařilo) budete stále spokojenější…

Ryby

ÚNOR 2017

Nejpříznivějším dnem pro vaše zdraví je paradoxně 26. únor, kdy ve vašem znamení probíhá sluneční zatmění. Kolem tohoto data se můžete bez obav rozhodnout pro konečně účinnou dietu, nechat kouření nebo se navždy rozžehnat s alkoholem. Kdybyste se navíc ještě konečně dokázali definitivně zbavit vztahu, který vám jenom ničí život, bylo by to vynikající.

Ryby

LEDEN 2017

 

Zapomeňte na skromnost, odložte všechno, co vám překáží, jděte svou cestou a tak, jak to vyhovuje vám! Může se sice najít pár lidí, kteří vám vyčtou sobectví, ale to vám může být jedno. Když bude někdo opravdu moc dotěrný, můžete mu vysvětlit, že doby, kdy jste se podřizovali těm, kteří na vás a na vašich aktivitách chtěli jen parazitovat, jsou už dávno za vámi.

Ryby

PROSINEC 2016

 

Sami sebe nepoznáváte! Naplno využíváte pozitivního vlivu Merkura z Kozoroha, a myslíte tak střízlivě, že by vám i Býci záviděli. Jasně vidíte, co máte dělat, a taky se do toho bez zbytečného otálení pouštíte. Předvánoční přípravy rozdělíte mezi rodinu, čímž si ušetříte jak energii, tak nervy. Navíc tím zajistíte klidné svátky, které si všichni pořádně užijete!

Ryby

LISTOPAD 2016

 

Z pracovní nabídky, kterou jste nedávno dostali, nebude sice nic, ale vy truchlit nemusíte. Když se dozvíte o firmě, kam jste měli nastoupit, podrobnosti, o nichž jste dosud neměli ani tušení, dojde vám, že jste vlastně vyhráli. Navíc si ušetříte nervy, takže můžete v klidu popíjet martinské víno a čekat na nabídku, která do konce měsíce zaručeně přijde!

Ryby

KVĚTEN 2016

 

Jde o měsíc, kdy se s chutí vrhnete do vytváření kulinárních skvostů. Začínáte pestem ze vší možné zeleně, která se kolem vás nachází, pokračujete grilovanými dobrotami a končíte nejrůznějšími moučníky, k jejichž komunikaci vybízí zejména Venuše, která téměř celý měsíc prochází Býkem. Jde zkrátka o dny, kdy budete unavení, ale vyrovnaní a se životem naprosto spokojení…

Ryby

DUBEN 2016

 

Je nejvyšší čas, abyste přemýšleli nad letní dovolenou. Možná by bylo dobré, kdybyste pouvažovali o lázních, kde byste nemuseli vy ani partner nic dělat, a kde by se vám naplno věnoval školený personál. Je možné, že vám vaše šetrnější polovička začne vysvětlovat, že je to zbytečně drahé, ale vy mu to podáte tak, aby pochopil, že na zdraví se nešetří.

Ryby

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

To, co jíte, si hlídejte zejména 25. března, kdy se Venuše ve vašem znamení dostává do kvadratury se stacionárním Saturnem. Pokud se vám nějaké jídlo nezdá dost čerstvé nebo už na první pohled víte, že by vám prostě nesedlo, odmítněte ho sice zdvořile, ale tak, aby i vaší tchyni bylo jasné, že ho do vás jinak než za použití fyzického násilí nedostane!

Ryby

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Příznivé dny pro vaše zdraví i pro život vůbec začínají 12. března, kdy se do vašeho znamení kromě Slunce, Merkura a Neptuna dostává i Venuše. Cítíte se skvěle a opět si začínáte vychutnávat radost ze života. Navíc máte šanci učinit důležité rozhodnutí, které váš život konečně obrátí tím správným směrem!

Ryby

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Pohoda, od které se pak odvíjí i kvalita vašeho fyzického stavu, záleží ve vašem případě především na správném načasování. Pokud si hned na začátku období sednete a vytvoříte si rozvrh, ve kterém se budou hodiny plného nasazení střídat s hodinami relaxace, přičemž nezapomenete na spánek, budete se cítit po všech stránkách skvěle.

Ryby

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

Novoluní, které se 8. února odehrává ve vašem sektoru tajemství, může otevřít vzpomínky n události, jež byste ze svého života nejradši vymazali. Berte to jako možnost k vyrovnání s tím, co bylo, a k novému startu, po kterém jste až dosud toužili marně. Neváhejte, protože konečně přišla šance na vylepšení stavu těla i duše!

Ryby

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Pozitivní zlom vám přinese 23. leden, kdy se Venuše dostává do Kozoroha a kdy se kromě citů a emocí uklidní i váš metabolismus. Přestanete pociťovat nezvládnutelnou chuť na sladké ve všech podobách, vylepší se vám spánek a navíc se přestanete vztekat kvůli naprostým maličkostem, což vylepší vaše vztahy pracovní i soukromé.

Ryby

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Opatrní byste měli být zejména v sobotu 9. ledna, kdy na vás působí konjunkce Venuše se Saturnem. Dávejte si pozor na to, co jíte, a pokud se vám něco nezdá, odmítněte to i v případě, kdy by vám to nabízel president osobně! Jedině tak se vyhnete dalším několika dnům, kdy byste zápasili se zažívacími potížemi, které by vás totálně vyřadily z normálního života.

Ryby

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Kosmetiku, kterou najdete pod stromečkem, ihned vyzkoušíte – nejen proto, že je to zdvořilé, ale hlavně proto, že jste zvědaví, jak na vás bude působit. Pro jistotu byste však měli začít výrobky, které znáte, a o nichž víte, že na ně nejste alergičtí. U zbytku, u kterého si nejste jistí, si nejdříve obstarejte vzorek, který vyzkoušíte, zjistíte, co s vaší pletí dělá, a velké balení otevřete až potom.

Ryby

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

Ničeho se nebojte! Obvykle vám období, kdy Slunce prochází Střelcem, přináší nejrůznější vztahové krize, ale letos všechno proběhne v klidu. Navíc vás potěší partnerovi rodiče, jejichž zdraví se konečně stabilizuje tak, abyste si mohli na dny mezi svátky naplánovat hory nebo jinou společnou aktivitu, o které jste dosud jenom snili.

Ryby

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

 

Vzhledem k tomu, že jste pod silným planetárním tlakem, který navíc doplnilo i Slunce, počítejte s tím, že můžete prudce reagovat i ve chvíli, kdy to bude nejen kontraproduktivní, ale pro vás vyloženě škodlivé. Možná by pomohlo, kdybyste si vařili meduňkový čaj, jehož konzumace vás spolehlivě zklidní a navíc vám vylepší i náladu.

Ryby

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Hlavně neblázněte! Týká se to zejména dnů kolem 18. listopadu, kdy máte sklon vnímat všechno, co se kolem vás a s vámi děje, jako nebezpečí, a kdy si všechno, co uslyšíte, vykládáte tak, aby to pro vás bylo co nejproblematičtější. Kdybyste se naučili poslouchat to, co vám lidé opravdu říkají, a nepromítali si do jejich slov své představy, měli byste život rázem lehčí…

Ryby

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Období, kdy je Slunce ve Štíru, vnímáte jako všestranně příznivé. Většinou jste v dobré náladě, máte tendenci k novým začátkům, které se pozitivně vyvíjejí, a ani vás nenapadne, abyste si na život stěžovali. Letos k tomu navíc připočítejte finanční posun k lepšímu, což se vám postará o pozitivní nastavení a ničím nerušený spánek.

Ryby

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Jde o období, kdy je potřeba, abyste se nevěnovali ani tak sobě jako partnerovi. Týká se to zejména 18. října, kdy se ve vašem partnerském sektoru setkává Mars s Jupiterem, a kdy byste měli dohlédnout, aby na sebe dával pozor. Pokud přijde s tím, že teplotu srazí acylpyrinem a půjde jako obvykle sportovat, dovolit mu to nesmíte!

Ryby

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

Hodně náročným dnem bude středa 7. října, kdy je na vaší straně sice sextil mezi Merkurem a Saturnem, ale kdy se zároveň musíte potýkat s náročnou energií opozice mezi Marsem a Neptunem. V každém případě bude dobré, když to nebudete přehánět s alkoholem. Nejde o to, že byste pod jeho vlivem zpívali, ale o to, že byste si mohli vymknout, pochroumat nebo dokonce zlomit kotníky.

Ryby

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

I když na sebe obvykle opatrní jste, je potřeba, abyste byli ještě víc. Týká se to zejména prodlouženého víkendu, který ve vašem případě probíhá ve znamení Marse v partnerském sektoru. Když vás chce partner vytáhnout na nějakou náročnější túru, především si vezměte pořádné pohodlné boty a pak si zkontrolujte, zda máte nabitý mobil. Kdyby se stalo a vy opravdu nemohli dál, přivoláte jím někoho, kdo pro vás přijde.

Ryby

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Na nápady, které máte, reaguje vaše okolí neskutečně vstřícně. Navíc se můžete těšit na pomoc partnera, který konečně pochopil, že jsou věci, které sami přes veškerou snahu nezvládnete. Ve zdravotních záležitostech se pokuste využít zkušeností jiných lidí, kteří museli řešit totéž, co řešíte vy. Ušetříte si tím jak čas, tak peníze a energii.

Ryby

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Ve chvíli, kdy se Jupiter dostal do vašeho partnerského sektoru, se vám nesmírně ulevilo. Konečně jste pochopili, že nejste zodpovědní za to, co dělá vás partner, a jeho rozhodnutí nemusíte ani ovlivňovat, ani se jimi trápit. Výše uvedené zjištění se kladně podepíše na vašem zdravotním stavu a vy po delší době, kdy vás trápila nespavost, zase spíte jako dudek.

Ryby

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Pozor si dávejte zejména 13. srpna, kdy jste pod vlivem opozice mezi Merkurem a Neptunem, a kdy máte dojem, že je celý svět stvořený jenom proto, aby fungoval podle toho, co si přejete vy. Informace, které dostanete, berte velice střízlivě, a pro jistotu si je ještě ověřte. Týká se to všeho, co se dozvíte, ale vašeho zdravotního stavu přece jen nejvíce…

Ryby

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

Pokud se chcete rozhodnout pro zásadní změny a opravdu začít žít zdravěji, udělejte to ve středu 22. července, kdy na vás pozitivně působí trigon mezi Merkurem a Saturnem. S jeho pomocí se nejenom racionálně rozhodnete, ale ještě sami sobě slíbíte, že tentokrát nedovolíte, aby se stalo něco, co by váš přinutilo, abyste svou aktivitu vzdali.

Ryby

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Jde o dny, kdy jste na tom fyzicky neobyčejně skvěle. Zkoušíte nejrůznější sporty, věnujete se všem možným fyzickým aktivitám a vyloženě cítíte, jak rozkvétáte. Navíc dáváte přednost lehkým zeleninovým jídlům, což se pozitivně odrazí jak na vašem tělesném stavu, tak na stavu vaší pleti. Ostatní znamení vám upřímně závidí a mají proč…

Ryby

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

 
Pozor si dávejte při jakékoliv aktivitě, do které se pustíte. Jde o období, kdy se můžete zranit jak při fyzické práci, tak při svých oblíbených vodních sportech. Pokud v rámci prodlouženého víkendu sjíždíte řeku, dodržujte pečlivě veškerá bezpečností opatření – vestou počínaje a respektováním všech značek konče.

Ryby

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Saturn, který se vrací do Štíra, vás vylepšuje po všech stránkách. Kromě bolestí hlavy, které se buď mírní nebo přestávají úplně, se vám zřetelně zlepšují i jaterní testy a ostatní laboratorní ukazatele. Ve druhé červnové dekádě vás navíc přestávají bolet nohy, což vám umožní dlouhé procházky, na kterých si odpočine jak tělo, tak duše.

Ryby

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

To, že zapomínáte, je naprosto přirozené a hlavu si kvůli tomu dělat opravdu nemusíte. Můžete si však vymyslet způsob, kterým můžete své stresy alespoň minimalizovat, když už je neodstraníte úplně. Pořiďte si diář (je jedno, zda v papírové nebo elektronické formě) a na každý den si tam pište úkoly, které budete jeden po druhém odškrtávat. Stresy eliminované, pohoda jistá!

Ryby

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Využijte šance a až domů si objednejte zeleninovou bedýnku přímo od farmáře! Čerstvá zelenina, kterou budete zkoušet v naprosto nových kombinacích, a z níž ochutnáte i druhy, jež jste dosud viděli v nejlepším případě na obrázku, vám i celému zbytku vaší rodiny udělá moc dobře – a navíc máte záruku, že do sebe zbytečně necpete pesticidy ani nic podobného

Ryby

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Pokud se v poslední době necítíte tak zcela ve své kůži, opakujte si staré přísloví, které praví, že Kdo si počká, ten se dočká. Vy se dočkáte v pátek 8. května, kdy Venuše vstupuje do Raka a kdy se váš stav ducha i těla obrátí téměř zázračně k lepšímu. Pohoda se vám vrátí, vy začnete podstatně lépe spát a do budoucnosti pohlédnete s nadějí

Ryby

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Pozitivní zdravotní změny nastanou ve chvíli, kdy se 20. dubna Slunce přesune do Býka. Situace se zlomí a vy najednou získáte veškeré informace, které ohledně svého zdraví potřebujete. Navíc narazíte na osvíceného lékaře, který si nemyslí, že simulujete, ale dá vašemu neduhu jméno a bez váhání ho začne léčit.

Ryby

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015 


Ze zdravotního hlediska vám vyloženě pomohou procházky na zdravém vzduchu. Pokud se vám bezúčelný pohyb nezamlouvá, vyveďte na procházku buď psa, nebo malé děti. Pomůžete tím jejich pánečkům nebo rodičům – a sami zjistíte, že návrat do mladších časů, kdy bylo všechno ještě před vámi, může být časem docela příjemný.

Ryby

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015 

I když chemické léky moc rádi nemáte, v tomto období se jim nevyhnete. Ve chvíli, kdy vám trhají zub, zapomeňte na veškeré své dosavadní zásady a antibiotika berte jako to, po čem sice neprahnete, ale bez čeho se neobejdete. Nezapomeňte dodržovat dobu, kdy je máte užívat, a v každém případě je doberte do poslední tabletky!


Ryby

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015 


Pokud na vaše aktuální problémy nezabírá medicína tradiční, zkuste tu ještě tradičnější! Klidně se uchylte k lékařským postupům, které kdysi dávno vymysleli staří Číňané. Trochu práce vám sice dá hledání opravdu dobrého terapeuta, ale pokud při této činnosti zapojíte svou intuici, zcela jistě narazíte na člověka, který vám sedne jako odborník i jako člověk.

Ryby

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


Období, kdy slavíte narozeniny, vybízí stejně jako v jiných letech k bilancování, ale letos vám navíc dává i šance. Popřemýšlejte, zda nenastal čas, abyste využili nabídky, která nedávno padla, a nezměnili práci! Pokud byste peněz měli zhruba stejně a práce by byla značně příjemnější, opravdu není co řešit.

Ryby

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 


Jsou věci, které se odmítat nemají, i když vám tak úplně nesednou. Ve vašem případě se to týká návrhu na dovolenou, který se dost zásadně liší od všeho, co jste si pod tímto pojmem dosud představovali. Neváhejte a bez obav vyzkoušejte své duševní i tělesné schopnosti. Obstojíte skvěle a vaše sebevědomí se silně zvýší!

Ryby

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015


Venuše, která 27. ledna vstupuje do vašeho znamení, z vás dělá toho nejlepšího kamaráda, příbuzného i partnera. Pro své blízké děláte všechno, co je ve vašich silách, a možná i ještě víc. Přesto by bylo dobré, abyste i při tomto nasazení mysleli i na sebe. Stav, kdy budete z pomoci ostatním vyčerpaní tak, že nebudete mít sílu na svůj vlastní život, opravdu není žádoucí.

Ryby

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015 


Jezte jenom to, co je opravdu čerstvé. Partner sice může patřit k typu, který si pro korunu nechá koleno vrtat, ale to ještě neznamená, že se od něj necháte přesvědčovat, že třeba lehce naplesnivělý chleba ještě nikomu neublížil. Vyčíhejte chvíli, kdy se nedívá, a vyhoďte z ledničky i ze spíže všechno, co přežilo svou záruční lhůtu a co tam už dávno nemá co dělat!

Ryby

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015 


26. a 27. prosince, kdy je Luna ve vašem znamení, jezte tak, abyste byl žaludek plný, ale nikoliv přeplněný. To, že jste dosud žádné potíže se žlučníkem neměli, ještě neznamená, že se to nemůže změnit. Pokud byste si pro jistotu nachystali volně prodejné žlučníkové léky, nebo termosku pelyňkového čaje, bude to z vaší strany velice prozíravé.

Ryby

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014  


Jediné místo, kde můžete přijít ke zdravotním problémům, jsou momentálně firemní předvánoční večírky. Když už na něj jdete, dávejte si pozor nejen na to, co jíte, ale hlavně na alkohol. Po jeho přehnané konzumaci byste trpěli nejenom bolestmi hlavy, ale i ztrátou sebeúcty, což by pro vás bylo daleko horší.

Ryby

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Vaše duše požitkáře bojuje s rozumem. Velice dobře si uvědomujete, že by děti měly od Mikuláše dostat především sušené ovoce, čokoládu s vysokým obsahem kakaa a podobné zdravé laskominy. Nakonec však nevydržíte a kromě výše uvedeného koupíte i to, co sice vůbec není zdravé, ale co bude zaručeně chutnat dětem i vám.

Ryby

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


V době, kdy je Slunce ve Štíru, v sobě objevujete stránky, které se po zbytek roku spolehlivě skrývají v hlubinách vaší duše. Najednou zjišťujete, že i vy se umíte chovat sebevědomě a nebojíte se prosazovat to, co považujete za důležité. Důsledkem vašeho změněného přístupu k životu je pak pozitivní nálada, lepší spánek a podstatně příjemnější partnerský život.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..