Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 18.7.2024
svátek má Drahomíra
zítra Čeněk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

AUGUSTE-MARSEILLE BARTHÉLEMY
Hlupák je jenom ten, kdo nikdy nemyslí jinak.

Otázka č.37

Jsem přesvědčena, že mnoho žen mělo v poporodním období tytéž potíže jako vy. Nebojte se, váš sexuální život se dostane zpět do starých kolejí. První rok po porodu bývá pro maminku velmi náročný – má málo spánku, téměř žádný čas na odpočinek a relaxaci, u prvního miminka hraje svou roli i nezkušenost a často i obava o děťátko, jeho zdraví a prospívání. Toto vše brání vaši přirozené sexualitě rozvinout se naplno! U některých žen přistupuje obava ze změny tělesného vzhledu- zda se partnerovi budou líbit s povoleným bříškem, striemi či povislejšími prsy po kojení. Postava se vám postupně vrátí do téměř původních rozměrů, až budete mít více času, tak cvičením příslušné tělesné partie zpevníte. A navíc- muži některé tělesné změny partnerky neřeší. Je velmi důležité, že se máte s manželem rádi, že máte krásný vztah. Manžel jistě chápe, že jste unavená a procházíte náročným životním obdobím. Možná vám chce nějak pomoci, ale neví jak. Zkuste část domácích prací na něho přesunout, jistě spolu přijdete na to, co vám nejvíce uleví. Dopřejte si relaxaci, pakliže manžel nebo babička půjdou s chlapečkem na procházku- spěte, čtěte, poslechněte si pěknou hudbu…užívejte si klidu. Dvakrát nebo třikrát do měsíce si najděte chůvičku (babička, dědeček, kamarádka…) a v tu dobu byste s manželem měli mít čas pro sebe – můžete zajet na výlet, zajít do kina, na večeři, výstavu, za kamarády…Změnou prostředí a mateřského streotypu si nebudete připadat tak unavená a smutná a postupně se dostaví touha milovat se. Píšete, že se málo zvlhčujete – kupte si v lékárně lubrikační želé a aplikujte si ho při začátku předehry na oblast poševního vchodu. To, že se nezvlčíte, tedy nevzrušíte, vede k bolesti při sexuálním styku a to rozhodně sexuální touhu tlumí.
V tomto období potřebujete hodně partnerovy něhy, abyste se dokázala v jeho náručí dostatečně uvolnit – takže se soustřeďte na hlazení, mazlení, doteky…
Uvidíte, že čím bude chlapeček větší, tím méně bude vyžadovat vaši trvalou pozornost, tím více budete mít energie, času a lásky pro manžela. Pokud byste se chtěla poradit se sexuologem, kontakt na ně naleznete ve Zlatých stránkách či na internetu, případě se můžete svěřit svému gynekologovi.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..