Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pátek 1.12.2023
svátek má Iva
zítra Blanka

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Z lásky k sobě je si třeba nepřát ničeho.

Sexu se můžeme učit celý život

To,že nedosahujete orgasmu při souloži, není žádná patologie. U českých žen převládá klitoridální nebo kombinovaný typ (klitoridální a vaginální) dosažení orgasmu. Malé procento českých žen je výhradně vaginálně orgastických. Téměř každá desátá žena nedosahuje orgasmu za žádných podmínek. Bude zřejmě více důvodů, proč nedosáhnete orgasmus při styku. Důvodem může být nedostatečná předehra – ta by měla trvat asi 15 minut. Buďte trochu sobecká a užijte si ji, abyste byla dostatečně sexuálně vzrušená. Sdělte partnerovi, co je vám příjemné, co vás vzrušuje a sdělte mu svoje pocity.

Žena dozrává sexuálně později než muž, často až kolem 30. roku věku, některé ženy prožijí svůj první orgasmus až po porodu. Muži jsou naopak nejaktivnější, měřeno počtem orgasmů, mezi 20. a 30. rokem věku. Na to, abyste sexuálně dozrála po zkušenostech se třemi partnery, je to příliš krátký čas. S trochou nadsázky můžeme říci, že sexu se můžeme učit celý život. Řada mladých žen je nejvzrušivější při předehře, vaginální styk jim nepřináší nejen orgasmus, ale ani uspokojení.
Můžete si také v rámci sebepoznání vlastního těla zkusit si navodit orgasmus při masturbaci, není na to nic divného či odchylného, je to naopak přirozené. Nejjednodušší by pro vás mohlo být navodit si orgasmus ve vaně sprchou. Drážděte poštěváček a okolí. Hned první pokus nemusí být korunován úspěchem. Postupně ale budete poznávat svoje tělo a reaktivitu.
Později zkuste dráždit poštěváček navlhčených prstem (můžete použít lubrikační gel). Orgasmus budete cítit jako mimovolní stahy svalů svalového dna pánevního.
Zrychlí se vám tep a dech, stoupne krevní tlak. Abyste svoji dráždivost zvýšila, můžete si pomoci sexuálními fantaziemi. S partnerem po sexuální předehře můžete postupovat tak, že dosáhnete vy orgasmu drážděním na poštěváčku, potom on zavede penis do vaší pochvy a bude pokračovat k dosažené svého uspokojení. Vzhledem k tomu, že budete ještě dost vzrušená (vaše vzrušení neklesne na počátek, ale do fáze předorgastické, tedy plató), máte šanci, že se postupně naučíte dosahovat i vaginálního orgasmu. Další možností je při zavedeném pohlavním údu do pochvy, při frikčních pohybech partnera dráždit sama poštěváček k dosažení orgasmu.

Orgasmus by se ale neměl stát jediným cílem. Sex by vám a vašemu partnerovi měl přinášet především radost, pohodu a vzájemné uspokojení. Neměl by být zdrojem stresu, frustrace, napětí. Proto se snažte uvolnit, odevzdat se partnerovu laskání a na orgasmus křečovitě nečekejte. A buďte trpělivá. Dříve nebo později k orgasmu dospějete, ať už sama nebo s partnerem Mějte se ráda taková, jaká jste. Stejně tak vás pak bude vnímat váš partner.

Na vašem sexuálním prožívání se také podílí charakter a kvalita sexuální výchovy a také veškeré nepříjemné zážitky, které jste někdy v minulosti nebo i v dětství ve vztahu k sexu měla. Mám tím na mysli i znásilnění. Pokud máte takový problém, neváhejte a vyhledejte sexuologa.
Jestliže by se vám stále nedařilo nalézt v sexu uspokojení a radost, můžete absolvovat s partnerem trénink dle Masterse a Johnsonové. Objednejte se ve vaší sexuologické ambulanci.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..