Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Není nic, co by se nedalo koupit, dáš-li tolik, kolik prodávající žádá.

Otázka č.252

Nepíšete, zda přítel dosahuje výronu semene či ne. Pokud ejakulace dosahuje, tak se můžete pokoušet o spontánní početí – styky realizujte ve frekvenci třikrát týdně (ob den). Pokud při této pravidelné frekvenci sexuálních styků neotěhotníte do roka, vyhledejte gynekologa, který vás vyšetří a určí příčinu neplodnosti. Obvykle se začíná v těchto případech vyšetřením ejakulátu muže. Pokud váš přítel dosahuje výronu semene- tedy tato funkce nebyla úrazem ovlivněna (to je běžné u mužů s neúplným přerušením míchy)- neměl by mít s plodností problémy, protože již před úrazem plodnost prokázal zplozením dcery.
V případě, že se jedná o (kvadru)tetraplegii – při které muži obvykle nedosahují výronu semene, je možnost sperma získat navozením tzv. umělé, arteficiální ejakulace (vibrostimulace, elektrostimulace) nebo operační cestou (TESE-extrakce spermií z varlete). Získané spermie jsou pak uchovány zmražené v centru asistované reprodukce. V době, kdy si pár přeje mít děti, jsou spermie použity k oplození vajíček partnerky v programu mimotělního oplození . Partnerka podstoupí tzv. hormonální stimulaci, při které po podání hormonálních preparátů „dozraje“ větší počet vajíček, které pak gynekolog odebere v krátkodobé celkové narkóze punkcí přes poševní stěnu. Vajíčka jsou mimo tělo ženy v laboratorních podmínkách oplozena partnerovými spermiemi. V případě špatné kvality spermií, což je případ mužů, kteří po úraze nedosahují ejakulace, se používá metoda ICSI (injekce spermie do vajíčka) , která je nejméně závislá na kvalitě spermií. Vývoj zárodku sleduje embryolog, životaschopná embrya nejvíce v počtu dvou jsou tenkým katétrem zavedena do dělohy ženy, kde se v příznivých podmínkách dále vyvíjejí. Gravidita je diagnostikována testem z moči ženy, potvrzena ultrazvukovým vyšetřením.
Zdravotní pojišťovny nehradí žádný z výše popsaných odběrů spermií. U ženy pojišťovna hradí tři cykly umělého oplození, ale nehradí metodu oplození ICSI. Ceny všech popsaných výkonů se pohybují v řádech tísíců korun českých.
Podrobnější podmínky získáte u lékařů, které příslušné výkony provádějí.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..