Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HARLES CALEB COLTON
Člověk je ztělesněný paradox, uzlík protikladů.

Otázka č.534

Sexuologická konzultace o možném vzniku sexuálních poruch by měla proběhnout po úraze buď za hospitalizace na spinální jendnotce nebo v rehailitačním ústavu. Pokud se tak nestane, můžete najít informace na www.prvnikrok.cz.
V pražské centru Paraple je k dispozici kniha Poranění míchy pohledem sexuologa. Nově jsou informace v monografii, kterou jsem sepsala (Grada 2013) Poruchy sexuality u somaticky nemocných a jejich léčba. Kniha je sice určená pro zdravotnické pracovníky, ale každý vozíčkář je dobře poučený, takže se orientuje i v odborných textech. K dispozici na SJ Traumacentra Kliniky úrazové chirurgie FN Brno máme i edukační dvoudílné DVD „Rodina – skutečnost nebo sen“. DVD jsou zaměřena na edukaci o možnostech a formách řešení poruch sexuálních funkcí po úraze míchy. Tyto edukační materiály vznikly s podporou MZ ČR.
Sledujte program přednášek v centrech Fénix, Paraple aj., bývají tam přednášky i na sexuologická témata. Další možností je zadat si příslušní hesla do vyhledávače na Google a jistě budete nabídkou informací uspokojeni.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..