Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.9.2023
svátek má Andrea
zítra Jonáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Rochefoucauld Francois Duc de la
Štěstí a neštěstí lidské nezávisí pouze na lidské povaze, nýbrž také na osudu.

Otázka č.540

Úraz míchy vede ke změně sexuální chuti, poruše vzrušivosti (u žen porucha zvlhčení pochvy, u muže porucha ztopoření) a k poruše dosažení orgasmu.
Úraz je obrovský zásah do života, který mění jeho kvalitu. V první fázi po úraze se soustředíte na zdravotní problémy a změny, které jsou s úrazem spojeny. Situace se stabilizuje, až se vrátíte z rehabilitačního zařízení do svého domácího prostředí. Jakmile se zadaptujete na následky úrazu, vrátí se chuť k sexu. Dobrou motivací je partnerka. Z čistě praktického hlediska je doporučeno obnovení sexuálního života co nejdříve po úraze, jakmile je to možné. Dlouhá sexuální abstinence tělu nesvědčí. Sexuální apetence se po úraze míchy snižuje, to vede k nižší frekvenci sexuálních styků. Běžná frekvence sexuálních styků českých mužů a žen je 2 – 3krát týdně, paraplegické páry ji popisují od 1 krát týdně do l krát měsíčně.
Erotogenní zóny (zóny vedoucí k navození sexuálního vzrušení) se mění, penis ztrácí svou dominantní roli, kterou má u nepostiženého muže a do popředí se dostávají oblasti nad místem ochrnutí – nejčastěji prsní bradavky, ušní lalůčky, šíje, ústa… Poruchy vzrušivosti u mužů i žen s úspěchem léčíme. Orgasmus není provázený ejakulací pro ochrnutí a jeho kvalita se mění.
Řada mužů jej popisuje jako tlak v hlavě, někteří paraplegici jsou schopni navodit si orgastické pocity (vyjma stahů) jako před úrazem, prožijí tzv. psychogenní orgasmus, orgasmus prožitý současně s partnerkou nazýváme paraorgasmus.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..