Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DENIS DIDEROT
Zlé je, co má více vad než předností, a dobré je, co má více předností než vad.

Otázka č.544

Zatímco pro ženaté muže je nejdůležitější erektilní funkce, svobodní se častěji ptají, zda budou moci mít děti.
Neplodnost mužů s poúrazovou transverzální míšní lézí má dvě příčiny: poruchu ejakulace a špatnou kvalitu spermií. U 97 – 99% mužů s poúrazovou transverzální míšní lézí je ejakula porušena. Aby se takto postižení muži mohli stát biologickými otci, je nutno ejakulát vybavit medicínsky a získané spermie použít k oplození vajíček ženy pomocí některé z metod asistované reprodukce. Výběr metody uměle navozené ejakulace závisí na lokalizaci a rozsahu míšního postižení. Ve světě se používají s úspěchem dvě metody: penilní vibrostimulace (PVS) a elektroejakulace. PVS je účinná u mužů po poranění míchy nad Th 6 - 8. hrudním segmentem míchy, elektroejakulace se používá u mužů s níže lokalizovanou míšní lézí a u mužů, u kterých PVS nebyla úspěšná.
Jako první krok vám doporučuji vyhledat lékaře-androloga, který se zabývá poruchou plodnosti po úraze míchy: v Praze je to doc. Heráček, dr. Sobotka (operační odběr spermií), v pražské motolské nemocnici dr. Chocholatý (PVS), dr Kočí (PVS), v Brně dr. Šrámková.
Po vyšetření a zvolení metody odběru spermií podstoupíte jejích odběr a následné zamražení a uložení v kryoboxech. Po získání vajíček od partnerky je provedeno oplození všech vajíček rozmraženými spermiemi.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..