Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ANTON PAVLOVIČ ČECHOV
Nic není lehčí, než klamat a pomlouvat.  

Otázka č.544

Zatímco pro ženaté muže je nejdůležitější erektilní funkce, svobodní se častěji ptají, zda budou moci mít děti.
Neplodnost mužů s poúrazovou transverzální míšní lézí má dvě příčiny: poruchu ejakulace a špatnou kvalitu spermií. U 97 – 99% mužů s poúrazovou transverzální míšní lézí je ejakula porušena. Aby se takto postižení muži mohli stát biologickými otci, je nutno ejakulát vybavit medicínsky a získané spermie použít k oplození vajíček ženy pomocí některé z metod asistované reprodukce. Výběr metody uměle navozené ejakulace závisí na lokalizaci a rozsahu míšního postižení. Ve světě se používají s úspěchem dvě metody: penilní vibrostimulace (PVS) a elektroejakulace. PVS je účinná u mužů po poranění míchy nad Th 6 - 8. hrudním segmentem míchy, elektroejakulace se používá u mužů s níže lokalizovanou míšní lézí a u mužů, u kterých PVS nebyla úspěšná.
Jako první krok vám doporučuji vyhledat lékaře-androloga, který se zabývá poruchou plodnosti po úraze míchy: v Praze je to doc. Heráček, dr. Sobotka (operační odběr spermií), v pražské motolské nemocnici dr. Chocholatý (PVS), dr Kočí (PVS), v Brně dr. Šrámková.
Po vyšetření a zvolení metody odběru spermií podstoupíte jejích odběr a následné zamražení a uložení v kryoboxech. Po získání vajíček od partnerky je provedeno oplození všech vajíček rozmraženými spermiemi.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..