Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

FRANTIŠEK BRANISLAV
Usměj se, lásko, třeba slzami, když jméno vepsali jsme ke jménu, my dnes to zlaté slunce nad námi vzali jsme do našich prstenů.

Otázka č.548

Vzhledem ke špatné kvalitě spermií ochrnutých mužů (limitující je nízká pohyblivost spermií) je metodou volby k dosažení koncepce paraplegického páru ICSI (intracytoplazmatická injekce spermie). Použití této metody je nejméně závislé na kvalitě spermií. Proto tato metoda umožňuje mít biologicky vlastní děti i mužům, kteří by v době minulé museli přijmout alternativu dosažení těhotenství partnerky pomocí spermií dárce. ICSI spočívá v nasátí pohyblivé spermie do mikropipety a její zavedení (injekce) do vajíčka.
Tuto mikromanipulační metodu provádí embryolog pod kontrolou mikroskopu v embryologické laboratoři. Tímto způsobem oplodní embryolog všechna získaná vajíčka od partnerky ochrnutého muže. Jejich větší počet je daný tím, že žena podstoupí léčbu pomocí hormonálních přípravků, které vedou k získání většího počtu oplození schopných vajíček.
Po oplození vajíček embryolog sleduje jejich vývoj (vývoj zárodků, embryií), který probíhá v laboratorních podmínkách, proto tuto metodu nazýváme mimotělní oplození. Jedno, nejvíce dvě životaschopná embrya jsou zaváděna gynekologem do dělohy ženy (tzv. embryotransfer).

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..