Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Dokud dýchám, doufám.

Otázka č.554

"Příčiny neplodnosti mužů s poúrazovou transverzální míšní lézí jsou:
1. neschopnost dosáhnout ejakulace (výron semene)
2. špatná kvalita spermií (astenospermie-snížená pohyblivost spermií, astenoteratozoospermie – snížená pohyblivost a tvarové odchylky spermií, oligoastenoteratozoospermie – snížený počet spermií v kombinaci s nízkou pohyblivostí a četnými tvarovými odchylkami spermií)
3. v širší souvislosti spolupůsobí i neschopnost dosažení ztopoření.
Výron semene je u zdravých mužů reflexní děj, který nastává po podráždění míšních center ejakulace. Ejakulaci řídí mozková centra v hypotalamu, jednotlivé fáze koordinuje vegetativní a somatický nervový systém. Tvorba a zrání spermií ve varletech u paraplegiků porušena není, vázne vybavení ejakulátu pro ztrátu ejakulačního reflexu.
Příčina špatné kvality spermií spočívá v chronickém recidivujícím zánětu močových cest (uroinfekci), stáze semene, často v nevyhovující drenáži močového měchýře (pro zachování plodnosti paraplegika je nejlepší užití sterilní intermitentní katetrizace močového měchýře), limitující je zvýšená teplota v šourku při převažující poloze v sedě u ochrnutých, přítomnost protilátek proti spermiím, kontaminace močí při smíšené nebo retrográdní ejakulaci, biopsií prokázaná degenerace zárodečného epitelu, hormonální změny a chronické užívání různých medikamentů.
"

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..