Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.9.2023
svátek má Andrea
zítra Jonáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

AUGUSTE COMTE
Jediný absolutní princip: všechno je relativní.

Otázka č.567

Pravděpodobnost početí zdravého páru je 25%/měsíc, 75%/ během půl roku a 90%/ za rok. 25% párů nedosáhne koncepce během jednoho roku, asi 15% manželství vyhledá lékařskou péči, 10% zůstává nedobrovolně bezdětných.
Po roce, kdy nedojde k otěhotnění, by pár měl vyhledat medicínskou pomoc. Nejprve by mělo být zkoumáno, zda má pár pravidelnou frekvenci sexuální aktivity-při plánování potomka v průměru třikrát týdně, zda muž nemá poruchu erekce nebo absenci výronu semene. Žena by měla podstoupit vyšetření u svého gynekologa, muž by měl vyhledat sexuologické nebo urologické pracoviště. Nejjednodušším vyšetřením muže je zhodnocení spermiogramu.
Odběr semene si muž provede masturbací do připravené nádobky v určené místnosti. Po zkapalnění ejakulátu laborantka provede jeho analýzu, určí počet spermií, jejich pohyblivost a tvar, případně tvarové odchylky.Na výsledku spermiogramuzávisí další postup.
V případě nejasného nebo nepříznivého výsledku je vhodné vyšetření spermiogramu v časovém odstupu zopakovat.Na základě výsledku vyšetření obou partnerů lékař po dohodě s mužem i ženou navrhne možní postupy řešení. Tím řešením může být při špatné kvalitě spermií muže zařazení do programu asistované reprodukce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..