Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 25.3.2023
svátek má Marián
zítra Emanuel

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Murphy
Čím krásnější je žena, která vás miluje, tím jednodušší je opustit ji bez toho, aniž byste příliš ranili její city.

Léčba sexuálně přenosných nemocí

Se sexuálně přenosnými nemocemi (tj. přenášené sexuálním stykem, STD) se setkávají lékaři řady oborů, nejčastěji gynekologové, urologové a sexuologové.

Problém je, že k léčbě přichází pouze jeden z partnerů. Pokud partneři nepoužívají při styku prezervativ je zřejmé, že si infekci navzájem předávají, a to v případě, že jeden z páru je léčen a druhý nikoli. Hovoříme o tzv. „ping-pongovém“ efektu. Je nezbytné, pokud má žena výtok, pálení či svědění při styku, bolesti při i po styku, pokud má muž pálení či svědění v močové trubici, bolesti na hrázi, vyrážku na žaludu pohlavního údu, aby byl celý pár (lépe řešeno všichni sexuální partneři) vyšetřeni a současně dostatečně dlouhou dobu léčeni.

 

Vyšetření provádějí na urologické ambulanci a po obdržení výsledků – během jednoho až dvou týdnů – je nasazena odpovídající léčba. Léčení je dlouhodobé, trvá až 6 týdnů. Pokud lékař povolí během léčby sexuální styk, tak jedině s použitím prezervativu. Proč je důležité vyšetření a odpovídající léčba celého páru? Protože neléčená infekce přechází do chronického stádia, které je léčebně velmi špatně ovlivnitelné. Potíže dostávají charakter řady málo specifických stesků v oblasti močově-pohlavního ústrojí a svému nositeli velmi znepříjemňují život. A co je nejdůležitější? Chronicky probíhající, neléčená infekce prokazatelně snižuje plodnost a často vede k párové neplodnosti.

Doporučuji vám navštívit i s partnerem urologickou ambulanci v místě bydliště, podstoupit vyšetření a posléze adekvátní léčbu.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..