Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 18.7.2024
svátek má Drahomíra
zítra Čeněk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SENECA LUCIUS ANNAEUS
Jednej tak, abys byl štasný, ne aby ses štastným jen zdál.

Snížená sexuální apetence po úrazu

V Akutní fázi po úraze je snížení či ztráta sexuální apetence přirozená.
Na poraněného je úrazem kladena obrovská zátěž. Všichni ochrnutí se v prvním období po úraze zajímají o to, zda budou chodit. V období s delším časovým odstupem po úraze by se měla sexuální aptence (chuť) upravovat. Někdy k přetrvávání potíží vede vědomí poruchy ztopoření - prvotní je porucha ztopoření a ztráta sexuální chuti je sekundární. Úprava poruchy ztopoření vhodně zvolenou léčbou vede ke zvýšení sexuální apetence.

Přechodně, v prvním období po úraze, je snížení sexuální chuti dáno také tím, že muž nemá stejné prožitky při sexu, jako tomu bylo před úrazem. Za prvé : pohlavní úd je při ochrnutí necitlivý, také proto po úraze míchy, jak jsme zjistili dotazníkovým šetřením klesá obliba felace,tedy orální praktiky, při které žena ústy dráždí mužův pohlavní úd. Za druhé: muž je ochuzen o orgasmus takové kvality jako před úrazem. Ztráta cítivosti, zhoršená kvalita ztopoření a ztráta orgasmu mohou v prvním období než dojde k adaptaci a změně sexuálního stereotypu vést ke snížení sexuální chuti. Zjistili jsme, že téměř každý desátý muž po úraze míchy trpí obavami stran svého změněného tělesného vzhledu. Také nízké sebevědomí negativně ovlivňuje chuť k sexu.

V jiných případech jde o depresi, kterou ztráta sexuální chuti provází. Pokud postižený muž trpí depresivní poruchou, je na místě léčba moderními, účinnými, bezpečnými léky – a těmi jsou antidepresiva. Obvykle se užívají lx denně a nemocný není při léčbě v žádné životní aktivitě omezen.

Při přetrvávající ztrátě sexuální chuti je nutné vyloučit probíhající chronické, třeba i závažné onemocnění (př. onemocnění zažívacího traktu, chronická srdeční a plicní onemocnění, nádorová onemocnění, onemocnění krvetvorby).

Vzácnější příčinou ztráty sexuální chuti je zvýšená hladina hormonu prolaktinu.
Také neřešený, chronicky probíhající partnerský konflikt snižuje sexuální chuť.

Důležité je odhalit příčinu ztráty sexuální chuti a dle příčiny stanovit odpovídající léčbu. Proto bych vám doporučovala vyhledat sexuologa a společně s ním váš problém vyřešit.

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..