Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 27.9.2023
svátek má Jonáš
zítra Václav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Přesycenost životem přináší s sebou čas zralý pro smrt.

Štír


Vládnoucí planeta: Mars
Charakteristika znamení: flegmatické, vodní, pevné, magnetické.
Odpovídající části těla: pohlavní orgány.
Charakterové rysy člověka: štír je charakterizován jako člověk bojovný, energický, rozhodný, silný, vášnivý, bystrý a nezávislý. Jde vytrvale za svým cílem a dovede si počkat, až přijde jeho čas. Nedostatkem štíra je jeho žárlivost, nedůvěřivost, výbušnost, posedlost a zatvrzelost.
Zdravotní charakteristika: štír se těší výjimečně dobrému zdraví. Je odolný i vůči těžkým životním podmínkám a rozhodně nepatří mezi hypochondry.
Zdravotní vliv na: močové a pohlavní orgány, příčné tlusté střevo, slepé střevo, konečník, řiť, semenovod, prostata, varlata, děloha, vaječníky; svalstvo pohlavních orgánů; pohlavní pleteň a nevy.

Štír

ČERVEN 2017

 

Venuše, která se po podstatnou část měsíce nachází ve vašem partnerském sektoru, vás brzdí natolik, až si celkem bez jakékoliv své osobní zásluhy získáte pověst docela příjemného člověka. Na vás se zklidněné jednání odrazí tím, že se vám bez jakéhokoliv zásahu zvenčí srovná krevní tlak, a vašeho partnera potěší, že ho najednou přestane pálit žáha. V každém případě se těšte na pohodový měsíc!

Štír

KVĚTEN 2017

 

Od 16. května (což je den, kdy se do vašeho partnerského sektoru dostává Merkur) byste si měli dávat pozor na chování k partnerovi. Pokud nechcete řešit vlastní frustrace – které by navíc byly zbytečné – měli byste se ke svému miláčkovi chovat přesně tak, jak byste chtěli, aby se on choval k vám. Nepopouzejte ho, neprovokujte a uvědomte si, že oboustranná spokojenost je vaším bytostným zájmem.

Štír

DUBEN 2017

 

Využijte přízně Venuše, která se pohybuje vaším sektorem romantických lásek, i Marse, který se celý měsíc nachází ve vašem partnerském sektoru. S jejich pomocí se vám podaří bez problémů zvládnout i úkoly, které byste jindy brali jako něco, co je nad vaše síly. Navíc se můžete těšit na pomoc člověka, který vás zasype city, a který se bude opravdu snažit, aby váš život byl lehčí, než dosud.  

Štír

BŘEZEN 2017

 

Ve chvíli, kdy se Mars 10. března dostane do Býka, hrozí, že se vaše imunita rychle sníží a vy chytíte první virózu, která se kolem vás požene. Pokud se to stane, nepřemýšlejte o tom, že byste se podle rady televizních reklam nafašírovali volně prodejným lékem, který snižuje teplotu. V takové chvíli musíte zajít k lékaři, nechat si vystavit nemocenskou a chorobu až do konce vyležet.

Štír

ÚNOR 2017

 

Zajímavé jsou zejména dny kolem 6. února, kdy se ve vašem sektoru tajemství otáčí do zpětného chodu Jupiter. Těšit se můžete na bohaté sny, které vám přinášejí inspiraci pro další jednání a rozhodování. I když jste se dosud nikdy pokyny svého podvědomí neřídili, přišel čas, kdy to můžete vyzkoušet, a kdy zjistíte, že jste s pomocí snů vyřešili i to, co byste jinak nezvládli.

Štír

LEDEN 2017  

 

Jde o zajímavý měsíc, kdy přemýšlíte spíše nad minulostí než nad budoucností. Do vašeho okruhu se snaží vrátit lidé, s nimiž jste si nikdy moc neladili, a s nimiž v současnosti ladíte ještě méně. Navíc mají pocit, že jste na všechno zapomněli, a chovají se k vám jako by mezi vámi bylo vždycky všechno v tom nejlepším pořádku. Připomenete jim jejich minulé jednání, nebo jejich snahu odmítnete bez vysvětlování?

Štír

PROSINEC 2016

 

Jde o měsíc, kdy budete zásadně měnit názory, které na lidi kolem sebe máte. Vaše sympatie a antipatie projdou proměnou, a vy s údivem zjistíte, že kolem sebe máte podstatně zajímavější a příjemnější lidi, než jste si dosud mysleli. Navíc se můžete těšit, že i vám začnou sympatie prokazovat lidé, kteří vás zatím moc nemuseli, a s nimiž jste se přes veškerou snahu míjeli.    

Štír

LISTOPAD 2016  
Všechny partnerské záležitosti jsou náročné právě proto, že na vaše slova došlo. Miláček uzná, že jste měli pravdu, když jste ho varovali, ale to vzniklé problémy bohužel nevyřeší. Pokuste se k tomu, co se děje, přistoupit s rozumem a hlavně nezvyšujte dusno tím, že budete partnerovi stále dokola opakovat, že vás měl poslechnout, protože by tím všemu předešel. Ví to i bez vás!  

Štír

KVĚTEN 2016

 

Nemáte se čeho bát! Veškerá vyšetření, která jste v poslední době museli absolvovat, dopadnou naprosto skvěle. Kromě jiného se dozvíte, že jste se báli zbytečně, protože výsledky jsou vysoce povzbuzující. Musíte sice chodit na kontroly, ale to jako člověk, který se o své zdraví hodlá opravdu starat, spíše uvítáte.

Štír

DUBEN 2016

 

Pozornost byste měli věnovat i tomu, o čem si myslíte, že se vás to nikdy týkat nemůže. Na mamograf by se totiž čas od času měly vypravit nejen dámy, ale i pánové – i když jen jako doprovod. Dámy Štířice se tam objednají, a pánové Štíři zafungují jako rytíři, kteří svou vyvolenou do jámy lvové doprovodí a s níž to po zdařilé akci náležitě oslaví!

Štír

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

Nároky, které na sebe v tomto období máte, přesahují meze zdravého rozumu. Možná by bylo lepší, kdybyste přestali neustále uvažovat o tom, co máte udělat, a začali konečně žít tak, aby vám to přinášelo alespoň trochu potěšení. Uvědomte si, že všem lidem na světě se stejně nikdy nezavděčíte, a dělejte jen to, co chcete sami!

Štír

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Ve vašem případě opravdu platí, že kdo si počká, ten se dočká. Pokusy o vylepšení vašeho zdravotního stavu, které jste až dosud brali jako zbytečné zdržování, které stejně žádný efekt nenese, a v nichž jste pokračovali jen proto, že nemáte povahu člověka, který se lehce vzdává, konečně přinesou pozitivní efekt!    

Štír

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Období, kdy Slunce přechází z Vodnáře do Ryb (což je letos 19. února) je pro vás jako vždycky náročné. Počítejte s nedostatkem spánku, který budete muset dohánět o víkendu. Zároveň se musíte naučit správně reagovat na provokace kamarádů, kteří vás chtějí přinutit k nejrůznějším fyzickým výkonům a nechápou, že se vám do nich nechce.

Štír

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

O své zdraví mít strach nemusíte, protože se o ně s nadšením budou starat jiní. Kamarádi, kterým jste se svěřili se svými potížemi, zaangažují veškeré známé a mezi nimi pro vás objeví buď lékaře nebo terapeuta, který se o vás postará. Neříkejte, že je to nesmysl, protože jde o akci, která vám po všech stránkách prospěje!

Štír

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

O tom, že potřebujete zhubnout, víte už dlouho, ale teprve teď jste se rozhodli pro opravdu zásadní řešení. Vyzkoušení ketodiety nemusí být v tomto případě tak úplně špatné, ale jen v případě, kdy si necháte předem udělat testy, které dokážou, že jste ji schopni absolvovat. Pokud si potvrdíte, že ano, jděte do toho a těšte se na skvělé výsledky!

Štír

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Počítejte s šoky, o které se vám postarají dorůstající nebo dospělé děti. Najednou usoudí, že se potřebují posunout o kus dál, a rozhodnou se, že půjdou bydlet jinam. Nedělejte z toho tragédii, ale uvědomte si, že je to jen logická životní etapa. Navíc vám dojde, že vám tím vznikne čas a prostor, který můžete věnovat sami sobě!

Štír

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Neustále přemýšlíte, jak to udělat, abyste byli v novém roce ve stejné pohodě, jako jste byli letos. Pokud to myslíte vážně, musíte si uvědomit, že je především potřeba, abyste si zachovali nadhled a všechno, co se kolem vás děje, rozumně hodnotili. Týká se to především práce, která je sice občas stresující, ale v reálu se to dá zvládnout.

Štír

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

Hlavně se držte při zemi! Pokud hned na Mikuláše usoudíte, že je potřeba, abyste se letos vytáhli nejméně tuctem druhů cukroví, zklidněte se dřív, než bude pozdě. Sobě tím do života vnesete zbytečný stres a rodina to zase tak moc neocení. Když uděláte pět druhů, z čehož budou dva nepečené, bude to tak akorát…

Štír

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

 

Kormidlo rodinných událostí si z rukou nenechte vzít hlavně 5. prosince, kdy chodí Mikuláš. Pokud máte z vlastního dětství vzpomínky silně negativní, nedovolte, aby se stresovaly i vaše děti. Je sice pravda, že přijdou o zážitky, které jsou s tímto svátkem spojené, ale zase se nebudou ještě v novém roce budit tím, že si pro ně přišli čerti…

Štír

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Při plánování letošní oslavy narozenin vezměte v úvahu i planetární postavení. Využijte Jupitera, který se dlouhodobě pohybuje vaším sektorem kamarádů, a pozvěte hlavně přátele, které jste už dlouho neviděli. Oslava bude sice méně bouřlivá, než obvykle, ale zase na ní domluvíte spoustu věcí, které budou mít na váš další život velice pozitivní dopad.

Štír

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

V rámci prevence podzimních nachlazení a rým, které vám mohou život opravdu znepříjemnit, si pořiďte aromalampu a hlavně vhodný olej, který do ní dáte. Je jedno, zda si koupíte anýz, citrón nebo eukalyptus. Naopak je velice důležité, abyste lampu nenechali stát na polici, kde se na ni bude leda tak prášit, ale abyste ji používali pravidelně.

Štír

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Období, kdy jde Slunce vaším znamením, patří k těm nejvyrovnanějším a nepříjemnějším. Vy byste si však měli uvědomit, že estetika je jedna věc, zatímco vaše zdraví druhá. Vsaďte na boty, které se ani v plískanici nepromočí, a doma noste teplé ponožky. Celkový dojem může sice trochu utrpět, ale vaše zdraví bude v pohodě.

Štír

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

8. října se Venuše konečně po dlouhých (skoro) čtyřech měsících přesune ze Lva do Panny a vám se vyloženě fyzicky uleví. Nemáte potřebu, abyste se před opačným pohlavím předváděli v co nejlepším světle, což se okamžitě pozitivně odrazí na vašem krevním tlaku. Hodnoty se rychle blíží k fyziologickým hranicím a vy nechápete, za čím vlastně jste se po celé léto tak usilovně hnali.

Štír

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Jde o dny, kdy si můžete oddechnout a kdy můžete jak shrnout to, co se ve vašem životě až dosud odehrálo, tak naplánovat to, co vás v nejbližší době čeká. Pokud chcete uspět, je potřeba, abyste se zklidnili a důkladně rozebrali všechny možnosti, které se rýsují. Když pak těsně před prodlouženým víkendem dospějete k závěru, budete moc rádi, protože konečně máte něco, na čem se dá stavět.

Štír

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Na to, že pro své kamarády představujete neplacenou psychologickou poradnu, jste si už zvykli. Situace může být náročnější, protože pozvolna přicházejí dlouhé večery, které zvou k přemítání o tom, co se člověku nepodařilo – a pokud se něco takového stane vašim kamarádům, volají rovnou vám. Jste na to sice připravení, ale přesto byste si měli každý den uhájit alespoň hodinku, kterou můžete věnovat sami sobě.

Štír

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Sextil mezi Merkurem a Saturnem, který se uzavírá 26. srpna, vám pomůže konečně vyřešit problémy, s nimiž jste se až dosud marně potýkali. Pokud se týká praktického života, rozhodnete se, zda v nynější práci zůstat, nebo z ní odejít. V záležitostech, které se týkají zdraví, se zase konečně na základě nejrůznějších údajů, které jste v poslední době pečlivě shromažďovali, rozhodnete pro způsob, jimiž je budete řešit.

Štír

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Pokud chcete mít o svém zdraví alespoň trochu přehled a v papírech, které o něm vypovídají, systém, musíte využít Merkura, který se 7. srpna dostává do Panny, ponořit se do všech možných zdravotních papírů, které máte doma a konečně je založit do šanonů. Ztratíte na to sice víkend, ale pocit lehkosti, který se vás ve chvíli, kdy bude všechno hotovo, bude k nezaplacení!

Štír

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

Saturn, který se v neděli 2. srpna ve vašem znamení točí do přímého chodu, vás nutí k opatrnosti. Pokud se věnujete extrémním sportům nebo jiné činnosti, buďte opatrní. Pokud se jim nevěnujete, měli byste se alespoň přesvědčit, že bazén, do kterého hodláte po hlavě skočit, má dostatek vody. V žádném případě zbytečně neriskujte!    

Štír

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Kromě jiného můžete využít trigonu mezi Merkurem a Neptunem, který nastává v pondělí 13. července, a který vás něžně nutí, abyste učinili konec svým závislostem – ať jsou už jakéhokoliv druhu. Pokud chcete přestat kouřit, zbavit se pár přebytečných kil nebo se dokonce rozloučit se vztahem, který byste sami označili jako toxický, máte výjimečnou šanci, které musíte využít!

Štír

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

Pokud chcete začátek léta zvládnout bez problémů, je potřeba, abyste využili atypických řešení pro typické problémy. Svolejte celou širokou rodinu a domluvte se na společném hlídání dětí, jejichž rodiče se nemohou uvolnit z práce. Když si to vezmete na starosti, zbavíte se alespoň částečně starostí o děti a ještě posílíte rodinné vazby!

Štír

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Pokud máte pocit, že byste se měli podrobit plastické operaci, protože jste se svým vzhledem nespokojení, měli byste nejdříve přemýšlet a pak se poradit s odborníkem. Když vám dotyčný sdělí, že je to zbytečné a že problém vězí spíše ve vaší hlavě, měli byste ho v klidu vyslechnout a sami sobě slíbit, že nad jeho slovy budete přemýšlet.

Štír

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Vzhledem k Venuši, která se 5. června dostává do Lva, kde pobude až do začátku října, si dávejte pozor na hladinu krevního cukru. Nejde o to, že by byla zvýšená, ale o to, že pod vlivem vašeho vysoce nadprůměrného nasazení může kolísat. Mějte při ruce neustále něco, co můžete nenápadně pozřít (třeba sušené ovoce), a tím hladinu vyrovnat!

Štír

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Potíže můžete mít se starší generací, jejíž reprezentanti se odmítají rozloučit i s tím, co je naprosto k ničemu. Pokud se chcete zbytečných krámů zbavit, musíte v sobě spojit důslednost a vytrvalost, se kterou je budete přesvědčovat, že jiná cesta není. Když jim ještě vysvětlíte, že se ve starých věcech skrývají alergeny, které negativně působí na jejich zdraví, mohli byste uspět.

Štír

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Kdybyste mohli, bylo by rozumné, abyste si na druhý květnový týden vzali dovolenou a za cenu čtyř dnů dovolené získali deset volných dnů v kuse. Uvědomte si, že odpočinek už opravdu potřebujete, a štědře si ho dopřejte. Když si navíc uděláte čas na nějakou fyzickou aktivitu, uděláte toho pro sebe opravdu hodně.

Štír

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Zeleninu a bylinky, které jste do kuchyně přidali v rámci Velikonoc, byste měli konzumovat stejně intenzivně i po svátcích. Vytvářejte květinové medy, zkoušejte buchty, které budete zdobit jedlými kandovanými květy. Jako lehkou večeři můžete podávat těstoviny s vlastnoručně vyrobeným pestem, za které sklidíte zaslouženou pochvalu. 

Štír

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015


Debaty kolem oslavy Velikonoce nabývají na obrátkách. Zatímco vy zastáváte názor, že nebudete krmit koledníky, kteří se k vám jdou stejně jen zbytečně najíst a napít, rodina se domnívá, že je potřeba tradice dodržovat, i když se vám to nelíbí. Nebylo by lepší, kdybyste se hned v pondělí ráno sebrali a vyrazili někam, kde se všichni budete cítit dobře?

Štír

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

Jde o období, kdy si konečně můžete být jistí, že všechno jde tím správným směrem. Pokud jste až dosud měli pochybnosti o správnosti diagnózy, kterou vám lékař stanovil, dostanete důkaz, že se trefil do černého. Sdělí vám to patrně kamarád, který se shodou nepravděpodobných náhod dostal k vaší dokumentaci, a který vás ujistí, že se není čeho bát.

Štír

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015


Kolem 14. března, kdy se Saturn točí do zpětného chodu, si dávejte pozor na peníze. Pokud byste zjistili, že dlužíte své zdravotní pojišťovně, nejdříve zaplaťte a až potom se dohadujte, kdo má vlastně pravdu. Hvězdy v takovém případě poukazují na dlouhodobou záležitost, kterou by vaše prodlení ještě zkomplikovalo.

Štír

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


Slunce se 19. února dostává do Ryb a vy se najednou cítíte naprosto skvěle. Překypujete vitalitou a budíte dojem, že na světě není problém, s nímž byste se nedokázali vítězně poprat. Pravým potěšením jste i pro svého ošetřujícího lékaře, kterému každým svým dechem dokazujete, že se o vás opravdu dobře stará.

Štír

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 

Informace, které dostanete 11. února, kdy se Merkur ve Vodnáři otáčí do přímého chodu, berte ve vlastním zájmu s rezervou. Pokud si chcete zachovat duševní klid, obloukem se vyhýbejte všem populárně vědeckým časopisům, které se týkají zdraví. Kdybyste je brali vážně, našli byste na sobě příznaky mnohých chorob, s nimiž v reálu nemáte nic společného.

Štír

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015


Velice příznivý je pro vás 20. leden, kdy můžete plně využít pozitivního vlivu konjunkce Marse s Neptunem. Pomůže vám při rozhodování, které vám až dosud dělalo problémy. Dejte se bez obav cestou, na kterou vás směruje vaše intuice, a nedejte na lidi, kteří vám ji budou rozmlouvat. Pravdu máte totiž jako vždycky vy…

Štír

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015 


Od chvíle, kdy se Mars dostane do Ryb, což proběhne v pondělí 12. ledna, si musíte hlídat psychiku. To, že se vám někdo na první pohled zalíbí, ještě neznamená, že mu musíte padnout kolem krku a svěřit mu všechno, co jste si zatím nechávali pro sebe. Čím opatrněji budete v nově navazovaných vztazích pokračovat, tím to pro vás bude lepší.

Štír

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015 


Když začnete rozbalovat své dárky, budete mít pocit, že vaši blízcí kvůli vám vykradli buď apatyku nebo nejbližší prodejnu s přírodní kosmetikou. Navíc si můžete být jistí, že toho, co jste dostali pro zdraví, je tolik, že se každá choroba lekne a ani ji nenapadne, aby se o vás pokoušela.

Štír

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014  


Nechcete sáhnout po novém ložním prádle, ve kterém se vám bude krásně spát a jež zároveň bude vhodné pro vaši citlivou pleť? Přírodních vláken je sice spousta, ale vy byste měli dát přednost bambusu, který je antialergenní a zároveň velice příjemný na omak. Jde o povlečení, které je sice trochu dražší, ale to vás naštěstí nerozhodí.

Štír

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Sextil mezi Marsem a Saturnem ve vašem znamení, který nastává 1. prosince, vás sice vybaví spoustou energie, ale taky vás může ohrozit. Pokud se budete cítit nedobře, vezměte to jako fakt a nechovejte se jako bohatýr. Na to, abyste choroby přecházeli nebo se tvářili, že vlastně vůbec nejsou, opravdu není vhodná doba.

Štír

17.11.2014 - 30.11.2014


Od chladných nohou je jenom krůček k pocitu, že svět je zlý a život vám nemá co nabídnout. Pokud se chcete cítit řádově lépe, měli byste si pořídit nejen měkoučké a teplé ponožky, ale měli byste si nohy pokud možno každý večer koupat ve vodě, do které přidáte práškovaný zázvor nebo skořici. Jde o trik, který vám nohy krásně proteplí a následně se postará o lepší náladu.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..