Svátky

Dobré ráno,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CARLO DOSSI
Žena nikdy nelituje svých omylů

Střelec


Vládnoucí planeta: Jupiter
Charakteristika znamení: cholerické, ohnivé, pohyblivé, elektrické.
Odpovídající části těla: dolní část trupu a stehna.
Charakterové rysy člověka: střelci jsou velmi aktivní, otevření, optimističtí, svobodomyslní, upřímní, čestní, velkorysí, intelektuální a filosofičtí. Jsou nenasytní v poznávání světa a lidí, milují přírodu a veškerý pohyb. Bývají společenští a pro své záměry dokáží získat ostatní. Vadou střelců je jejich upovídanost, nepozornost, neklid, povrchnost a snaha dělat víc, než na co stačí.
Zdravotní charakteristika: mívají silnou tělesnou konstituci a mnohé zdravotní problémy jsou jen následkem jejich přepínání. Mohou mít potíže s revmatismem, ale také jim hrozí nebezpečí úrazů a zranění.
Zdravotní vliv na: dolní část trupu a kyčlí, zadnice, boky, stehna; stehenní hlava, stehenní kosti, kost křížová, pánev; svalstvo stehenní, lýtek a sedací; tepny a veny pánevní a stehen.

Střelec

ČERVEN 2017

 

Kdybyste neměli kamarády, byli byste nahraní. Naštěstí je máte, a můžete počítat s tím, že vám zabrání v hloupostech, v jejichž vymýšlení jste momentálně opravdu dobří! Když vám kamarád vysvětlí, že do vody, kterou nezná, skáče naslepo jenom debil, nevyčítejte mu nedostatek odvahy, ale přiznejte, že má pravdu, a od podobných experimentů ve vlastním zájmu upusťte.

Střelec

KVĚTEN 2017

 

Zkoušení nových receptů je vaším momentálně vaším největším koníčkem. Rodinu nejvíce překvapíte ve chvíli, kdy jim vysvětlíte, že část dovolené prožijete na kurzu vaření – a to nejlépe v zahraničí. Rodinka nejdříve nevěřícně lapne po dechu, ale pak na vás bude pyšná. O trochu hůře to snáší rodiče, kteří mají dojem, že se zbytečně učíte něco, co už dávno umíte.

Střelec

DUBEN 2017

 

Bolesti kolen, které vás mohou trápit, pro jistotu nepodceňujte. Uvědomte si, že na oblast kolen příznivě působí Mars, který je až do 21. dubna v Býku, a bez váhání využijte jeho energie! Pokud vám lékař doporučí obstřiky nebo jinou podobnou formu terapie, nenadávejte, že musíte ráno dřív vstát, abyste se dostavili na injekci, ale buďte rádi, že veškerá bolest zmizela v nenávratnu.

Střelec

BŘEZEN 2017

 

Pokud jste se rozhodli, že půjdete se svými zády k fyzioterapeutovi, připravte se na zážitek. Člověk, který vás dostane do ruky, se sice chce chovat jemně, ale předem vás upozorní, že to ve vašem případě asi nepůjde. Bylo by dobré, kdybyste někoho požádali, aby vás u něj vyzvedl a domů odvezl autem, protože budete jako rozlámaní. Může vám však být útěchou, že druhý den to bude lepší, a už třetí budete jako znovuzrození.

Střelec

ÚNOR 2017

 

Znamení Berana je celý měsíc silně obsazené a vy nevíte, kam dřív skočit. Pokud se večer cítíte tak unavení, že usínáte ještě dřív, než si pořádně lehnete, je to v pořádku a dobře. Kdyby se však stalo a vy byste se místo pořádného spánku jenom převalovali na posteli, měli byste si pro jistotu přeměřit krevní tlak, který jste si mohli svým náročným životním stylem rozhodit.

Střelec

LEDEN 2017

 

Hlavně v prvních dvou lednových týdnech se musíte chovat rozumně. Uvědomte si, že Merkur spolu se Saturnem tvoří kvadraturu s Venuší a s Marsem, a alespoň trochu omezte tlak, který na své okolí vyvíjíte. Můžete si sice myslet, že byste si na místě svých blízkých uměli se vším poradit lépe než oni, ale měli byste mít rozum a dovolit jim, aby si našli svou vlastní cestu.

Střelec

PROSINEC 2016

 

V první řadě si musíte přiznat, že je toho na vás už opravdu dost. Pokud pojedete celý advent na více než sto procent, jak bývá vaším zvykem, zaděláváte si na problém. Po 19. prosinci, kdy se Mars dostane do Ryb, vás přestane cokoliv bavit a vy byste byli nejspokojenější, kdybyste mohli usnout a probudit se až na jaře. Budete riskovat zkažené Vánoce, nebo preventivně zmírníte tempo už na začátku prosince?

Střelec

LISTOPAD 2016

 

I když jste už dávno dospělí a rodičovské rady jsou vám většinou pro smích, měli byste si alespoň na pár vzpomenout a taky se jich držet. Pro začátek stačí, když si uvědomíte, že podzim je neoddiskutovatelně tady a začali se přiměřeně oblékat. Pokud nechcete smrkat a kýchat, musí se teplé ponožky, šála a rukavice stát neoddělitelnou součástí vašeho šatníku!

Střelec

KVĚTEN 2016

 

Počítejte s Jupiterem, který se v tomto měsíci v Panně točí do přímého chodu, a který zásadně posiluje vaši chuť k jídlu. Stačí, když si uvědomíte, že byste za podlehnutí platili několika kily navíc, rychle vám dojde, že stojíte na prahu léta, kdy se budete chtít ukazovat v plavkách a kdy si zbytečné pneumatiky kolem pasu dovolit nemůžete.

Střelec

DUBEN 2016

 

Úvahy o stěhování do bytu, který lépe splňuje požadavky, které na bydlení máte, nabývají na intenzitě. Pokud patříte ke starší generaci, nebo pokud máte problémy s pohybovým ústrojím, o bytě bez výtahu ani neuvažujte. Váš výběr se tím sice poněkud zúží, ale když si už vyberete, je vám jasné, že tam zůstanete nadlouho…  

Střelec

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Saturn, který se 25. března ve vašem znamení točí do zpětného chodu, vám ubere na právech a přidá na povinnostech. Pokud se nechcete cítit jako někdo, kdo nemá na průběh svého života žádný vliv, je potřeba, abyste hned po přečtení těchto řádků dali najevo, že dobrou radu neodmítáte, ale s tím, že byste se podřídili cizí vůli, nikdo počítat nemůže.  

Střelec

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Opět se potvrdí, že si neumíte zachovat míru v ničem, vlastní zdraví nevyjímaje. Pokud se vydáte do lékárny, kde chcete doplnit zásoby volně prodejných léků, bude to opravdu zážitek! Na zpáteční cestu si objednejte někoho, kdo vám pomůže domů dotáhnout naplněné tašky, a sami popřemýšlejte, zda neznáte dobrodince, který by vám doplnil úbytek na účtu…

Střelec

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Veškerá rozhodnutí, která se týkají vašeho partnerského života, jsou rozumná a vy byste se jich bát neměli. Pokud si se svou drahou polovičkou sednete a znovu si rozdělíte úkoly, konečně dospějete k optimálnímu stavu. Doma oba něco uděláte, čímž se zasloužíte o domácí pohodu, a přitom se ani jeden z vás zbytečně neunaví, čímž si navodíte pohodu vlastní…

Střelec

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

Pokud jdete v záležitosti, která se týká vašeho zdraví, na úřady, měli byste to udělat ve středu 3. února. Jde o den, kdy se Slunce dostává do sextilu se Saturnem a Luna je ve vašem znamení, což znamená, že vaše kouzlo osobnosti jede naplno. Úředník, který byl připravený na to, že vás odmítne a ještě si to pěkně užije, při pohledu na vás změní názor a začne pomáhat.

Střelec

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Jde o období, kdy si opravdu nemáte na co stěžovat. Zdraví funguje skvěle, v práci jsou na vás všichni hodní a šéf je v pohodě, doma to vypadá skoro jako v ráji. Jde o dny, kterých byste měli využít k relaxaci a k získávání sil, které budete v následujících týdnech potřebovat na akce, o nichž dosud nemáte ani tušení, ale které budou vyžadovat vaše plné nasazení.

Střelec

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Začátek pracovního roku proběhne zcela jinak, než jste čekali. Místo pozitivní motivace se dozvíte, že až dosud bylo v práci všechno špatně, a že se všechno bude měnit. Ovládněte se, nevybuchujte, protože by to stejně k ničemu nebylo, ale hned po návratu na pracovní místo otevřete počítač a začněte si shánět místo, kde si vás budou vážit více.

Střelec

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Vánoce sice sami moc rádi mít nemusíte (pro vašeho neklidného ducha jde o záležitost zbytečně sentimentální a klasickou), ale přesto byste měli ocenit všechno, co váš partner pro domácí pohodu dělá. Když v tomto období totálně vypustíte všechny své oblíbené jedovaté poznámky, své JÁ sice potlačíte, ale zase se postaráte o všeobecnou domácí pohodu.

Střelec

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015
Pokud partner přijde s oteklým nosem a červenýma slzícíma očima, nedělejte si z něj legraci a na jedovaté komentáře zapomeňte už vůbec. Místo vtipných poznámek ho položte do postele, uvařte mu čaj se zázvorem a eventuelně podejte aspirin. Působíte na jeho zdraví a mimoto mu nenápadně dáte najevo, co má dělat ve chvíli, kdy nemoc sklátí vás.

Střelec

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

 

Momentálně jste v dost složité situaci, kdy musíte na jednu stranu zvládat předvánoční přípravy, a na druhou se postarat o oslavu vlastních narozenin. Může vás však potěšit, že i vaší přátelé mají práce nad hlavu, takže to, že svou narozeninovou oslavu pojmete spíše symbolicky, vyloženě uvítají a rozhodně se kvůli tomu nebudou zlobit.

Střelec

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Hlavně si nemyslete, že musíte zvládnout všechno, k čemu vás vybízejí nejrůznější časopisy. Pokud nemáte umytá okna a při představě, že na ně lezete, se vám točí hlava, buď si na ně objednejte firmu nebo se na jejich umytí rovnou vykašlete. Rozumní rodinní příslušníci vás za toto rozhodnutí pochválí, a těm nerozumným můžete doporučit, ať si tam vylezou sami.

Střelec

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Venuše se až do 8. listopadu nachází ve znamení Panny, což znamená, že vaše zdraví je pod ostrým dohledem vaší drahé polovičky. Ať pro sebe děláte cokoliv, má dojem, že to nestačí, a že byste měli dělat víc. Nevztekejte se, ale sami ho požádejte, ať vám poradí, co máte pro sebe dělat – a potom se jeho radami důsledně řiďte.

Střelec

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Neztrácejte čas tím, že budete lidi kolem sebe podezírat ze všeho špatného. Pokud se něco nevyvede tak, jak jste si vy představovali, a oni slibovali, nemusí to být přímo jejich vina, ale spíše důsledek okolností, na něž ani oni ani vy nemáte přímý vliv. Uvědomte si to a zbytečně nerozčilujte ani sebe, ani je.

Střelec

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

Obvykle závistiví nebýváte, ale to ještě neznamená, že teď s touto negativní emocí nemůžete mít problémy. Naštvaní budete zejména na kolegu, který dostane úkol, co naprosto nezvládá, a nikomu nedojde, že jde o práci, která je pro vás jako stvořená. Pokuste se zahnat negativní myšlenky, jimiž škodíte jenom sami sobě!

Střelec

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Vztahy, které přijdou, jsou pro vás cennou lekcí. Pozitivně ovlivní váš celkový náhled na život i váš zdravotní stav. Pod vlivem nově poznaného člověka si uvědomíte, že to s vámi sice není nejlepší, ale zároveň vám dojde, že spoustu věcí můžete pozitivně ovlivnit vlastními silami – a taky se do toho bez váhání pustíte.

Střelec

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Zvládnete všechno, co se po vás chce, ale je potřeba, abyste si zachovali od toho, co se děje, psychický odstup. Nenechte se vyprovokovat, neříkejte si, že se na něco necítíte. Ve chvíli, kdy pochopíte, že vaše výkonnost klesá a že je toho na vás moc, se naučte odmítat tak, abyste neurazili, ale dali najevo, že svůj názor nezměníte.

Střelec

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Možná nastal čas, abyste přehodnotili svůj přístup k chorobám, které se hodnotí jako psychosomatické. Pomůže vám v tom Merkur, který se 27. května dostává do Vah a s jehož pomocí získáte informace, které jste tak potřebovali. Když potom s jejich pomocí vyhodnotíte své zdraví, sami pochopíte, co musíte udělat, aby se zlepšilo.

Střelec

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Ve chvíli, kdy se Mars 9. srpna dostane do Lva, pocítíte nový příval vitality. Najednou pro vás nebude nic problém a vy rádi ukážete všem kolem, že jste pořád ještě ve formě. Dejte si však pozor, abyste to s důkazy svého dokonalého fyzického stavu nepřehnali, a při zvedání něčeho opravdu těžkého si nerozhodili bederní páteř.  

Střelec

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

Příznivé počasí vám na stůl servíruje i to, co byste jindy snad ani nepozřeli. Pokud patříte k výrazným masožravcům, rádi sáhnete po zelenině v jakékoliv formě. Pokud naopak patříte k lidem, kteří se celý rok živí jen bylinkami a oblím – i když v rozmanitých úpravách – vyrazí vám dech naléhavost, se kterou se vaše tělo zatouží po grilované rybě.

Střelec

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Využijte Venuše, která se až do neděle 19. července pohybuje vaším duchovním sektorem, a udělejte něco, co vaše zdraví posílá a váš život obohatí. Vyrazte na pouť, na kterou půjdete pěšky a na níž se budete občerstvovat výhradně nealkoholickými nápoji. O tom, že vám podobný ponor do hlubin vašeho nitra udělá moc dobře, nepochybujte…

Střelec

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

Plné nasazení je pěkná věc, ale vy byste to s ním přehánět neměli. Ve chvíli, kdy na cyklistickém nebo jiném výletě zjistíte, že vás bolí každý sval, netrvejte na tom, že dojdete do původně plánovaného cíle, ale obraťte se a pomalu se vraťte domů. Opravdu nejde o to, abyste se zbytečně ničili…

Střelec

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Potíže vám mohou dělat staré jizvy, které při změně počasí svědí, pobolívají a vůbec otravují. Možná by pomohlo, kdybyste si je nechali ošetřit laserem. Pokud by to nezabralo, nebo by efekt nebyl podle vašich představ, mohlo by pomoci mazání vhodnou a vyzkoušenou homeopatickou mastí, která by zabrat mohla.

Střelec

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Svého partnera můžete sice nade vše milovat, ale to ještě neznamená, že byste za něj měli a museli řešit všechny jeho problémy. Dejte mu radu, pohovořte, co by bylo podle vás rozumné, ale jinak se chovejte spíše neutrálně. Jedině tak zajistíte klid, který je pro vás momentálně statkem nejcennějším.

Střelec

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Ve vašem případě opravu platí, že sdělená radost je radostí dvojnásobnou. Pokud se dozvíte, že se vaše choroba konečně dala na ústup, neváhejte a obvolejte všechny kamarády. Navíc se můžete hned a akčně domluvit na víkendové akci, kde to všechno nejdříve pořádně proberete a následně to oslavíte!

Střelec

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

V sobotu 9. května, kdy jste pod vlivem kvadratury mezi Merkurem a Neptunem, se hlavně nesmíte nechat opít rohlíkem. Ve chvíli, kdy vám někdo, koho vlastně ani pořádně neznáte, začne nabízet zázračný lék, který působí opravdu na všechno, se stáhněte a dejte mu jasně najevo, že nemáte zájem.

Střelec

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Kritickým dnem tohoto období je neděle 19. dubna, kdy jste pod vlivem kvadratury mezi Venuší a Neptunem. Uvědomte si, že se zkrátka držet nedokážete, a hned ráno si slibte, že pro vás alkohol ve všech podobách bude tabu. Trocha vína ve vinném střiku by vám samozřejmě neuškodila, ale problém je v tom, že vy byste se trochou nespokojili…

Střelec

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015 


Pro své kamarády jsou autoritou i v oblastech, s nimiž nemáte odborně vůbec nic společného. Pokud mají zdravotní potíže, počítejte s tím, že je s vámi nejen proberou, ale že se budou vaší radou i řídit. Naštěstí máte v hlavně dostatek rozumu, takže jim poradíte, aby šli co nejdříve k lékaři. V krajním případě jim slíbíte, že je tam i osobně doprovodíte.

Střelec

16.  3.  2015 – 29.  3.  2015

Trigon mezi Sluncem a Saturnem, který se uskuteční 25. března, funguje ve vašem případě naprosto blahodárně. Konečně jste pochopili, že se vyplatí, když budete v péči o své vlastní zdraví důslední minimálně tak, jako jste důslední v péči o své auto. Když se zároveň objednáte na všechny možné preventivní prohlídky, bude to ještě lepší!

Střelec

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015 


Hlavně mezi 13. a 18. březnem si dávejte pozor na to, co děláte. Vyhýbejte se práci se sekerou, nemyslete si, že všechen sníh musíte odházet právě vy. Kdyby se náhodou stalo a počasí přálo práci na zahradě, o rytí a jiné podobné aktivity se velkoryse a bez výčitek svědomí podělte s mladší generací, nebo s lidmi, kteří jsou na tom fyzicky lépe.

Střelec

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015


Vzhledem k počasí, které panuje, a vzhledem ke chřipkám, které řádí, uděláte moc dobře, když tělu dopřejete vitaminy nejen v přírodní, ale i v lékárenské formě. Kupte si dobrou multivitaminovou směs a každodenně ji dopřejte svému tělu. Když nebudete zapomínat, bude to vynikající!

Střelec

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 


Pokud se stane a vás sklátí chřipka, nehrajte si na statečné a hlavně si nemyslete, že se bez vás v práci neobejdou. Do práce zavolejte, že se necítíte dobře a alespoň tři dny důsledně dodržujte léčebný režim. Po 13. únoru se situace naštěstí sama od sebe vrátí k normálu a vy se budete cítit stále lépe.

Střelec

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


I když si v poslední době myslíte, že na vás svět skoro zapomněl, není to tak úplně pravda. Ve chvíli, kdy se Slunce 20. ledna dostane do Vodnáře, začnou zvonit telefony, na které jste už dlouho čekali. Rozhodnutí, které se po vás chce, navíc povede k velice životní změně, která má velmi pozitivní vliv na celý váš další život.

Střelec

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015 


Všechno zvládáte až do 15. ledna, kdy se do kvadratury k Saturnu ve vašem znamení postaví Mars. Pokud jste ve městě, dávejte si pozor, kam šlapete, protože ledovka může být zrádná. Stejně opatrně se musíte chovat i za volantem. Na horách se vyhýbejte tratím, které přesahují vaše možnosti, a v žádném případě se nenechte přinutit k něčemu, co zavání přehnaným rizikem.

Střelec

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015 


Nebojte se nahlas říct to, co si přejete, a nebojte se o to osud důrazně požádat. Vzhledem k planetárnímu postavení si můžete být jistí, že zázraky opravdu přijdou. Věci, které vypadaly velmi komplikovaně, se vyřeší, a vy si můžete být jistí, že to dopadne ještě lépe, než jste si v nejbujnější fantazii představovali.

Střelec

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014  


Spřízněnou duši, které se můžete vypovídat ze všeho, co vás v poslední době trápí, a která vám pomůže najít další směr vaší životní pouti, najdete na místech, kde byste ji nikdy nehledali. Je docela možné, že ji objevíte v souvislosti s kostelem, kam si půjdete na chvíli sednout, protože jinde v předvánočních zmatcích klid nenajdete.

Střelec

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Představa spokojeného života, kdy vám nikdo nepodráží nohy, je sice krásná, ale s realitou nemá mnoho společného. V období, kdy slavíte narozeniny, se nejednou dostanete do situace, kdy uvažujete, kdo z vašich kolegů je opravdu na vaší straně a kdo své přátelství jen předstírá. Opravdu chcete cenný čas trávit tím, že budete řešit něco, co se v podstatě vyřešit nedá?

Střelec

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


Představa chutné a zdravé kuchyně, která vás v poslední době pronásleduje, může při troše chtění nabýt velice rychle konkrétních obrysů. Pokud nemáte šanci využít svou vlastní zeleninu, zajímejte se o to, kde se v okolí dají sehnat za přiměřenou cenu bedýnky. Když budete mít štěstí, dodá vám farmář čerstvou zeleninu až ke dveřím a vy můžete začít vařit.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..