Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.9.2023
svátek má Andrea
zítra Jonáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Helvétius Claude Adrien
Aby byl člověk šťastný, musí mu ke štěstí stále něco chybět.

Komunikace s lékařem

Vážený pane, stejně jako mnoho jiných pacientů se mne tážete jak dál a přitom vynecháváte velmi podstatnou záležitost to komunikaci s Vaším lékařem.
Jak Vám zdůvodňuje Vaše těžkosti, co si myslí, že je jejich příčinou, jaké Vám dává rady a jak je dodržujete. Nebo s Vámi nemluví vůbec? Nabízí Vám vyšetření jinde, protože si sám neví rady (což je u komplikovaných případů normální), pokud ne tak jak zdůvodňuje čekání? To jsou všechno otázky, na které máte právo se ptát Vašeho lékaře a mají Vám být zodpovězeny. Otázku jak dál v léčení si má klást spíše Váš lékař, vy si jej máte právo vybrat a poté s ním spolupracovat na svém léčení.

Bez podrobného vyšetření a znalosti výsledků dosud provedených vyšetření a operačních nálezů Vám mohu jen těžko po E-mailu poradit. Pokud však při léčení na jednom pracovišti nejste v pořádku a vysvětlení Vašich lékařů Vás neuspokojují, tak máte právo se obrátit na pracoviště jiné.
 
Doporučoval bych nejlépe některou z krajských či fakultních nemocnic. Zatím si dávejte dobrý pozor, aby jste ve snaze omezit počet močení neomezoval přívod tekutin, protože koncentrovaná moč, která pak vzniká, může sama o sobě vyvolat stavy, které popisujete. Správně by jste měl vymočit minimálně 1200-1500ml za 24 hod. Je proto vhodné zapisovat čas močení a množství moči, kterou jste v daný okamžik vymočil a to podobu minimálně 2-3 dní uvedená tabulka nazývaná též "mikční diář" "mikční deník" či "mikční karta" poslouží i Vašemu lékaři k orientaci o typu poruchy močení.
Příčin Vašich problémů však může být celá řada. Odhalení příčiny nemusí být jednoduché, obvykle nepostačí jedno vyšetření. Diagnózu je většinou třeba celé řady vyšetření, z jejichž výsledků je pak možno složit konečný obraz příčiny a začít úspěšnou léčbu, která však není možná bez vysvětlení výsledků pacientovi, získání jeho důvěry a spolupráce.

"

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..