Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 25.3.2023
svátek má Marián
zítra Emanuel

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Nemůžeme-li sdílet štěstí s druhými, je to jen poloviční štěstí.

Komunikace s lékařem

Vážený pane, stejně jako mnoho jiných pacientů se mne tážete jak dál a přitom vynecháváte velmi podstatnou záležitost to komunikaci s Vaším lékařem.
Jak Vám zdůvodňuje Vaše těžkosti, co si myslí, že je jejich příčinou, jaké Vám dává rady a jak je dodržujete. Nebo s Vámi nemluví vůbec? Nabízí Vám vyšetření jinde, protože si sám neví rady (což je u komplikovaných případů normální), pokud ne tak jak zdůvodňuje čekání? To jsou všechno otázky, na které máte právo se ptát Vašeho lékaře a mají Vám být zodpovězeny. Otázku jak dál v léčení si má klást spíše Váš lékař, vy si jej máte právo vybrat a poté s ním spolupracovat na svém léčení.

Bez podrobného vyšetření a znalosti výsledků dosud provedených vyšetření a operačních nálezů Vám mohu jen těžko po E-mailu poradit. Pokud však při léčení na jednom pracovišti nejste v pořádku a vysvětlení Vašich lékařů Vás neuspokojují, tak máte právo se obrátit na pracoviště jiné.
 
Doporučoval bych nejlépe některou z krajských či fakultních nemocnic. Zatím si dávejte dobrý pozor, aby jste ve snaze omezit počet močení neomezoval přívod tekutin, protože koncentrovaná moč, která pak vzniká, může sama o sobě vyvolat stavy, které popisujete. Správně by jste měl vymočit minimálně 1200-1500ml za 24 hod. Je proto vhodné zapisovat čas močení a množství moči, kterou jste v daný okamžik vymočil a to podobu minimálně 2-3 dní uvedená tabulka nazývaná též "mikční diář" "mikční deník" či "mikční karta" poslouží i Vašemu lékaři k orientaci o typu poruchy močení.
Příčin Vašich problémů však může být celá řada. Odhalení příčiny nemusí být jednoduché, obvykle nepostačí jedno vyšetření. Diagnózu je většinou třeba celé řady vyšetření, z jejichž výsledků je pak možno složit konečný obraz příčiny a začít úspěšnou léčbu, která však není možná bez vysvětlení výsledků pacientovi, získání jeho důvěry a spolupráce.

"

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..