Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 29.3.2023
svátek má Taťána
zítra Arnošt

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RENÉ DESCARTES
Poznání pravdy jest zdraví lidského ducha. 

Otázka č.321

Milý Edo, plně souhlasím s názorem Vašeho urologa a to hned z několika důvodů.
Podle toho co píšete patrně Váš urolog při kontrolním urodynamickém vyšetření nalezl vyšší tlak než je pro močení přípustné, navíc příznaky, které každé Vaše močení provázejí, jsou neklamnou známkou přítomnosti tzv. sympatické reakce, kterou často trpí pacienti traumatickým postižením horní hrudní a krční páteře. Sympatická reakce je vyvolána jakýmkoli dráždivým podnětem pod úrovní poruchy míchy, nejčastěji v oblasti močových cest či genitálu, u Vás patrně prudkým zvýšením tlaku před unikem moči. Během této reakce dochází k aktivaci sympatického nervového systému a vzniku zejména extrémně vysokého krevního tlaku, který může vést k bezprostřednímu úmrtí pacienta nebo, při opakovaných stavech, k chronickému poškozování cév s urychlením procesu kornatění cév s nebezpečím předčasné smrti či komplikací ze špatného prokrvení postižené části těla.
Váš močový měchýř se, podle všeho co píšete, vždy naplní malým množstvím moči, kterou následně při sevření vytlačí přes odpor svěrače, který se neotevírá v součinnosti s močovým měchýřem, ale jak se mu zlíbí, často naopak dochází k paradoxnímu sevření v době, kdy by měl být uvolněn. Tlak v močovém měchýři se takovýmto „tréningem“ neustále zvyšuje, tak jak sílí jeho svalovina. Změnou síly stěny ochabuje i mechanizmus, který zabraňuje přenosu tlaku na ledviny tak, že nakonec dochází k jejich poškozování až selhání.
K tomu, abychom zmenšili tlak v močovém měchýři a zvětšili jeho objem, vede několik cest, z nichž pouze některé jsou pro Vás vhodné.
Podáním léků či provedením operace, která by snížila tlak v močovém měchýři, dosáhneme
snížení tlaku avšak současně musíme zajistit odvod moči, protože při sníženém tlaku sama odcházet nebude. Nejvhodnější metodu „sterilní intermitentní katetrizaci“ sám nezvládáte, mohl byste však zapojit asistenta - ještě to zvažte. Trvale zavedený katétr je řešením nejméně vhodným – musíte docházet k pravidelným výměnám, drží se na něm trvale infekce, je zdrojem dráždění v močových cestách, ničí močovou trubici, ohrožuje vznikem infekce varlata a nadvarlata – podrobněji jeho nevýhody proberu ještě v některých dalších odpovědích.
Nabízí se tedy možnost opačná tj. odstranění odporu svěrače ve výtoku z močového měchýře jeho podélným rozříznutím močového svěrače, tak jak ji navrhuje Váš lékař. Jejím provedením dojde k uvolnění odtoku z močového měchýře a škodlivý tlak je odstraněn okamžitým unikem moči mimo močový měchýř. Kde je moč zachycena do plen či do urinálu tak jako tomu je u Vás i dnes. Nemusíte trvale užívat žádné léky na uklidnění močového měchýře ani podstupovat složitou operaci na močovém měchýři. Základními podmínkami pro provedení rozříznutí močového svěrače je schopnost nosit pleny či nasazený močový urinál, odstup více jak 2 roky od úrazu a vědomí toho, že se jedná o výkon nevratný.
Pokud tedy nemáte obtíže s nasazením a nošením urinálu operaci bych Vám jednoznačně doporučil. Jejím ziskem bude odstranění nepříjemných bolestí hlavy před močením. Váš kardiovaskulární systém bude ochráněn před dalším poškozováním. Močový měchýř přestane vytvářet zvýšený tlak a tím ohrožovat Vaše ledviny.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..