Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 30.11.2023
svátek má Ondřej
zítra Iva

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Lásko, krásný posle nebes! Komu jednou svlažíš rty svým nektarem, do smrti žízní

Močová infekce

U pacientů bez poškození nervového sytému je nejdůraznějším příznakem infekce močového měchýře bolest v podbřišku, bolestivé a časté nucení na močení. Pokud se infekce rozšíří na ledviny, přidruží se bolesti v bedrech a teprve nakonec dochází k vzestupu teploty.

Pacient po poranění míchy většinou bolesti necítí a ani častější močení nemusí být vždy přítomno.

Důležitým příznakem je zákal moči zejména trvalý tj. přítomný v moči po celý den. Změna zápachu moči je též jedním z varujících příznaků. Změna charakteru močení případně pomočování v době, kdy jinak k unikům moči nedoházelo je dalším možným příznakem. Přítomnost infekce může vyvolávat i přítomnost tzv. vegetativních příznaků – nechutenství, pocit na zvracení, zácpu nebo naopak průjem, na kůži zvýšenou potivost, zarudnutí nebo „husí kůži“. Náhlé zhoršení spasmů dolních končetin je též častým znamením nastupujícího akutního vzplanutí infekce močových cest.

Neméně důležité je sledování změn vzhledu močové trubice případně varlat. Zarudnutí, zduření, výtok hnisu či jiného sekretu z močové trubice, to vše může být varovným příznakem infektu močových cest nebo již jeho komplikací.
Neméně důležité jsou pravidelné kontroly moče u svého lékaře.
Pokud se infekce opakují a zejména jsou-li spojeny se vzestupem teplot je třeba, zvážit provedení kontrolního vyšetření na specializovaném urologickém pracovišti. Na jeho základě pak specialista stanoví změny ve způsobu vyprazdňování moči případně doplní o návrh dalšího ošetření močových cest. Pouhé opakování antibiotické terapie obvykle k úspěchu nevede.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..