Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 27.9.2023
svátek má Jonáš
zítra Václav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Beckhapův zákon
Krása x rozum = konstanta.

Vodnář


Vládnoucí planeta: Saturn, Uran
Charakteristika znamení: sangvinické, vzdušné, pevné, elektrické.
Odpovídající části těla: lýtka.
Charakterové rysy člověka: pro lidi narozené v tomto znamení je typická přátelskost, lidskost, věrnost, čestnost, originálnost, vynalézavost, houževnatost a nezávislost. Bývají nejoduševnělejší a velmi romantičtí. Někdy vykazují znaky nezkrotnosti, tvrdošíjnosti, zatvrzelosti, nepředvídatelnosti a náladovosti.
Zdravotní charakteristika: jejich tělesná schránka bývá pevná. V případě onemocnění jim dělají dobře přírodní metody léčení. Mají sklon ke krevním chorobám, vodnatelnosti a k onemocnění zažívacího traktu.
Zdravotní vliv na: nohy, holeně, lýtka; kosti lýtkové a kotníkové; lýtkové svalstvo, Achillova šlacha.

Vodnář

ČERVEN 2017

 

Jupiter, který se v první červnové dekádě obrací do přímého chodu, vás doma sedět nenechá! Připravte se na výlety, které jsou užitečné jak pro vaše tělo, tak pro vaši duši. Neseďte doma, protože venku máte příležitost k poznávání spousty zajímavých věcí a ještě zajímavějších lidí. Lidé, kteří do vašeho života vkročí kolem 13. června, budou skvělí a ve vašem životě zůstanou nadlouho nebo dokonce navždy.

Vodnář

KVĚTEN 2017

 

Pokud nechcete mít teď ani v budoucnu zbytečné nervy, což by se zcela jistě negativně odrazili na vašem zdravotním stavu, vykašlete se na veškeré výhodné nákupy, skvělé pojistky a francouzské parfémy, které dostáváte skoro zadarmo. Po prvotním nadšení byste rychle pochopili, že jste naletěli. V lepším případě byste za to platili neprospanou nocí, v horším ztrátou peněz – a v tom nejhorším i finanční ztrátou.

Vodnář

DUBEN 2017

 

Veškeré experimenty s kosmetikou si odpusťte, protože by se vám mohly nevyplatit. Vzhledem k silně obsazenému Býku totiž hrozí, že si koupíte něco, co bude sice drahé a silně doporučované, ale na co budete reagovat naprosto jinak, než byste podle reklam měli. Když alespoň prozatím zůstanete při kosmetice, kterou jste používali dosud, ušetříte, a ještě se vyvarujete nepříjemného zklamání.

Vodnář

BŘEZEN 2017

 

Venuše prochází celý měsíc vaším sektorem komunikace, což znamená, že byste si měli kromě toho, co mluvíte a co hájíte, dávat pozor i na dýchací systém. Pokud víte, že jste alergičtí, měli byste navštívit svého alergologa a požádat ho, aby vás připravil na jaro. Vás to nic stát nebude, a váš alergolog bude z vaší odpovědnosti ke svému zdraví vyloženě nadšený!

Vodnář

ÚNOR 2017

Opět je potřeba, abyste sebrali odvahu a pokud je potřeba, rozhodli se i pro hodně radikální zákrok. Týká se to zejména bolestí velkých kloubů, které vám v poslední době znepříjemňují život víc, než je zdrávo. Pokud vám lékař doporučí lázně, neváhejte a jeďte. A pokud vám doporučí operací, neříkejte, že to nepřipadá v úvahu, ale alespoň nad tím pouvažujte.

Vodnář

LEDEN 2017

 

Děje se toho sice opravdu hodně, ale vy si musíte i za hodně pohnutých okolností zachovat zdravý rozum. Opatrně přistupujte zejména k veškerým nabídkám – zejména takovým, které vypadají jako splnění všech vašich snů. To, že vám někdo nabídne zaručeně účinné bylinkové prášky, které zaberou naprosto na všechno, ještě neznamená, že to tak opravdu zafunguje. Neutrácejte na to, o čem kromě reklamy nic nevíte!

Vodnář

PROSINEC 2016

 

Skvělé jsou zejména dny mezi 7. a 19. prosincem. Vaším znamením prochází Venuše s Marsem, na ruku vám jde si Slunce, Jupiter a Saturn. Když si budete alespoň trochu hlídat utrácení a nákupy krásných nesmyslů omezíte, bude to velmi příjemné období. Navíc se můžete těšit na zásadní vylepšení svého zdravotního stavu. Potíže ustupují a vy se těšíte na všechno, co vám nový rok přinese.

Vodnář

LISTOPAD 2016

 

Zdravotní problémy se v této době netýkají vás, ale vašeho domácího zvířete. Ve chvíli, kdy zjistíte, že se chová jinak, než obvykle, se zvedněte a co nejrychleji s ním zajeďte k veterináři. Nejde o to, že byste něco prošvihli, ale o to, že byste váháním zbytečně trápili sebe i svého chlupatého kamaráda. Když doktora nejen vyslechnete, ale navíc budete jeho pokyny přesně dodržovat, bude záhy všechno v pořádku.

Vodnář

KVĚTEN 2016

 

Celý měsíc probíhá v naprostém klidu, ale poslední čtyři májové dny se všeobecnému trendu vymykají. Mars se další dva měsíce vrací do Štíra a vy se opět dostanete do situace, kdy musíte řešit něco, o čem jste se domnívali, že jste se s tím už dávno vyrovnali. Naštěstí máte kolem sebe lidi, kteří vás podpoří a přesvědčí vás, že bude lépe…

Vodnář

DUBEN 2016

 

I když je jaro, měli byste se pořád ještě chovat rozumně. To, že se koupou ostatní, ještě neznamená, že do vody musíte vlézt i vy. Pokud nechcete mít zbytečné problémy, rýmou počínaje a pořádným nachlazením konče, uděláte lépe, když si v přírodě jen smočíte nohy a pořádně zaplavat si zajdete do bazénu s teplejší vodou.

Vodnář

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Vaše pracovní záležitosti se konečně pohnuly správným směrem, což je super. Poněkud méně je tím nadšený váš partner, který si uvědomuje, že vám pracovní úspěchy ubírají i z toho mála času, který na něj ještě máte. Rozvrhněte si čas tak, aby byly obě tyto důležité životní oblasti v rovnováze a aby ani jedna z nich vaším nezájmem nestrádala.

Vodnář

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Obvykle se svým snům moc nevěnujete, a na to, abyste je dopodrobna rozebírali, nemíváte náladu ani čas, ale teď přišly dny, kdy byste měli ve vlastním zájmu učinit výjimku. Když si svůj sen zapamatujete a uvědomíte si, že vás hluboce oslovil, věnujte si chvíli, kdy budete přemýšlet nad významem, který pro vás má. Velice vám to prospěje…

Vodnář

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Děláte deset věcí najednou, většinu z nich naplno a ještě se divíte, že vás z toho bolí hlava. Pokud si chcete udržet stávající výkonnost, měli byste si ve svém napjatém režimu najít čas i na relaxaci a aktivní odpočinek. Využijte zejména víkendu 20. – 21. února, kdy se Luna nachází ve vašem partnerském sektoru a kdy můžete s miláčkem podniknout něco opravdu skvělého!

Vodnář

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

Využijte ovoce, které je v akci, a začněte vyrábět nejrůznější marmelády a džemy. Ve vašem případě nejde o nudnou domácí práci, ale o tvůrčí činnost, jejímž výsledkem je lahůdka bez přidaných éček, která chutná jak vaší rodině, tak přátelům, jimž ji dáváte jako jedlý dárek. Vyzkoušejte i kombinace, s nimiž dosud nemáte zkušenosti, a nechte se za ně pochválit!

Vodnář

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Sami sebe nepoznáváte! Obvykle totiž berete vaření a veškerou podobnou aktivitu jako něco, co vás jenom připravuje o čas – abyste nyní zjistili, že vás to vlastně velice baví. Potíž může být v tom, že se provařujete recepty, které vám zbyly po babičce, a v nichž hraje hlavní roli sádlo, máslo a jiné poctivé suroviny. Omezte své angažmá u plotny na jeden den v týdnu!

Vodnář

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Pokud patříte mezi lidi už hodně dlouho mladé, měli byste mít zejména na začátku ledna neustále nabitý mobil. Pokud se vám vybije a vy si toho nevšimnete, riskujete zděšené děti, které se vám nemůžou dovolat, a pro jistotu k vám pošlou policii, která vás vzbudí ze zaslouženého spánku a vyděsí vás, protože nebudete chápat, co se děje…

Vodnář

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Momentálně se toho děje sice hodně, ale toho podstatného se moc neodehraje. Jde o období, kdy byste měli ve vlastním zájmu odpočívat a číst knížky, na které jste dosud neměli čas a energii. Když navíc doženete spánkové resty, které za sebou táhnete od začátku prosince, budou to svátky nejen krásné, ale i užitečné.

Vodnář

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

To, že před svátky obcházíte přátele, je docela příjemné. Při přátelské atmosféře se daleko víc jí i pije, takže hrozí nebezpečí, že se vaše váha ještě před svátky výrazně pohne směrem vzhůru. Pokud se nechcete cítit mizerně, vezměte si od každé nabízené lahůdky jeden kousek a další pobízení zdvořile, nicméně pevně odmítněte.

Vodnář

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015
Všechno zvládáte na výbornou a ještě se staráte, aby kolem vás doma i v práci panovala dobrá nálada. Potíže vám to může dělat mezi kolegy, kteří nechápou, odkud váš optimismus pramení, a mají za to, že byste se měli tvářit alespoň trochu uštvaně. Uděláte to, nebo jim dáte najevo, že vy stíháte, a to, že nestíhají oni, je jen jejich problém?

Vodnář

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

O tom, že se zima blíží, není sporu, o tom, že vaše pleť změnila nároky, které na péči má, rovněž. Pokud nechcete, aby zbytečně stárla, měli byste si pořídit nový krém nebo ještě lépe pleťový olej. Zároveň byste si však měli uvědomit, že tím, co rozhoduje o kvalitě péče, kterou své pleti poskytnete, není ani tak cena nebo značka krému, ale pravidelnost, s níž ho užíváte.

Vodnář

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Úplněk v Býku, který nastane 27. října, patří k těm, během nichž byste měli být opatrnější než obvykle. Pokud si musíte sednout za volant, chovejte se za ním tak, aby nedošlo ke zbytečným potížím. Vy sice můžete být rozumní, ale jde o den, kdy musíte myslet i na ty, kteří vaši prozíravost zdaleka nemají.

Vodnář

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Lidi, kteří vás nutí k výkonům, do kterých se vám nechce, pošlete bez problémů do háje. Když budete naslouchat jen tomu, co vyžaduje vaše tělo, bude to pro vaše zdraví i celkový pocit daleko přínosnější. Navíc svým jednáním dotyčnému dokážete, že si od nikoho nenecháte diktovat, a od toho, co tvrdí, že to dělá pro vaše dobro, zvlášť…

Vodnář

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

Preventivní prohlídky nepatří sice k příjemným záležitostem, ale vy byste jich v tomto období měli absolvovat co nejvíce. O to, aby všechno dopadlo ještě lépe než dobře, se postará Slunce, které prochází Vahami a slibuje vám samé pozitivní výsledky. Navíc se můžete za prožitý stres odměnit něčím, po čem už dlouho toužíte, což taky není k zahození…

Vodnář

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Všechno se uklidní a samo od sebe srovná ve chvíli, kdy se 23. září Slunce dostane do Vah a nastoupí astronomický podzim. Pokud se vás týče, můžete se těšit na dny, kdy sami od sebe odložíte uzeniny a jiné podobné pochutiny, a začnete vařit husté a převážně zeleninové polévky podle osvědčených babičkovských receptů. Je to zdravé a natolik chutné, že sklidíte pochvalu!

Vodnář

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Jako člověk, který má pochopení pro všechny věci mezi nebem a zemí, se můžete dostat do situace, kdy vám nabídnou zázračnou léčbu za neméně zázračné peníze. V takové chvíli uděláte dobře, když odložíte víru v zázraky a zachováte si zdravý rozum. Peníze, které takto ušetříte, věnujte na nákup něčeho, co vám bude užitečné a co vám udělá radost.

Vodnář

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

S pomocí Venuše, která se pohybuje vaším partnerským sektorem, sloužíte svým kamarádům jako neškolený, nicméně velice úspěšný psychoterapeut. Jejich problémy vyslechnete, a pro většinu z nich dokážete najít přijatelné řešení. Můžete dokonce přemýšlet, zda byste neměli podstoupit základní psychoterapeutický výcvik a radit alespoň trochu odborně.

Vodnář

Vodnář

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

31. července, kdy ve vašem znamení probíhá úplněk, si dávejte pozor na všechno, především na žíly. Pokud někam letíte nebo jedete na dovolenou autobusem, naučte se cviky, které vám cestu alespoň trochu zpříjemní. Můžete sice tvrdit, že jste s oběhovým systémem v životě potíže neměli, ale opatrnost je přesto na místě…

Vodnář

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

16. července, kdy se ve vašem sektoru zdraví setkává Merkur s Marsem, si dejte pozor na prochladnutí. V horkém létě zní sice toto varování trochu úsměvně, ale přesto byste měli být opatrní na chlad ve všech podobách. Letní nachlazení je protivné a spolehlivě vám zkazí zasloužený oddech.

Vodnář

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

Své pocity ohledně jiných lidí a jejich role ve vašem životě berte vážně. Pokud se vám při pohledu na někoho, kdo vám byl až dosud lhostejný, stáhne žaludek, přemýšlejte nad rolí, kterou dotyčný ve vašem životě hraje. Ve chvíli, kdy na to přijdete, veškeré potíže rázem zmizí a všechno se vrátí do normy.

Vodnář

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Práce na pozitivních emocích a jejich prohlubování vás nejenom baví, ale navíc i posouvá kupředu. S údivem zjišťujete, že nový pohled na svět vám vylepšuje nejen náladu, ale i mezilidské vztahy. Doma vám říkají, že vás nepoznávají, protože jste se změnili tak, že je s vámi radost žít.

Vodnář

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

V době, kdy je Slunce v Blížencích, je kolem vás spousta lidí, kteří na vás mluví, ale taky na vás prskají. Pokud se chcete vyhnout viróze, která je v tomto krásném jarním období ještě protivnější než obvykle, posilujte imunitu všemi možnými způsoby. Moc času to nezabere a vám to může jenom prospět.

Vodnář

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Jde o období, kdy byste se měli s plným nasazením věnovat zejména kultivaci mezilidských vztahů. Máte totiž šanci, že se konečně dokážete domluvit s lidmi, s nimiž jste se až dosud přes veškerou snahu jen míjeli. Ve chvíli, kdy konečně navážete komunikaci, budete spokojení a vyrovnaní tak, jak jste už hodně dlouho nebyli.

Vodnář

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Na veškeré letní procházky nebo delší pěší výpravy budete potřebovat pořádné boty. Vzhledem k Venuši, kterou budete mít celé léto v opozici, a vzhledem ke sportovně aktivnímu partnerovi, si pořiďte boty se vzduchovým polštářem. Nejsou sice úplně nejlevnější, ale zase šetří jak páteř, tak velké klouby.

Vodnář

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Vzhledem k Merkuru, který se 15. dubna dostává do Býka, si dávejte pozor na krk, mandle a hlavně na nachlazení. Pokud by se stalo a vás začalo škrábat v krku, nepřesvědčujte se, že jde o přechodný stav, který rychle přejde, ale hned si na krk dejte prieznitzův obklad a pořádně se prolejte čajem s citrónem.

Vodnář

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015 

Bez rozdílu pohlaví byste se měli soustředěně a pečlivě věnovat své pleti. Pokud se pohybujete na vzduchu, nezapomeňte, že potřebujete pleť jak chránit, tak náležitě čistit. Zajděte si do lékárny, kde si v rámci zachování svět pleti vyberete jak vhodný krém s vyšším ochranným faktorem, tak vyhovující čistící vodu

Vodnář

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015 

Ostré diskuse s miláčkem jsou ve vašem případě naprosto kontraproduktivní a hlavně náročné na srdce a na oběhový systém vůbec. Když po dlouhé a náročné debatě, do které jste dali veškerou svou intelektuální energii, zjistíte, že jste jeho názorem nepohnuli ani o milimetr, srdce se vám rozbuší a vy přemýšlíte, jak to vypadá, když vás hodlá trefit šlak.


Vodnář

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015 


Až do 12. března můžete směle využívat všech dobrodiní, která vám přináší Merkur ve vašem znamení. Hledejte nové informace a hlavně se nespokojte s těmi, které dostáváte. Když lékaři položíte pár rozumně podložených dotazů, nejenže se neurazí, ale naopak si s vámi popovídá tak, abyste měli v celé záležitosti co nejvíce jasno.

Vodnář

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


Těšte se na 24. února, kdy vás čekají samé dobré zprávy! Váš starý vládce Saturn se dostává do sextilu s Venuší a vám se rovná naprosto všechno – hladinou krevního cukru počínaje a páteří konče. Cítíte se naprosto skvěle a jenom si přejete, aby tento optimální stav vydržel pokud možno provždy.

Vodnář

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 


Nezdá se vám, že počítačům a internetovým hrám věnujete daleko více pozornosti, než si zaslouží? Možná by bylo lepší, kdybyste se alespoň občas dokázali odlepit od židle a vyrazili si do přírody. Úplně nejlepší by však bylo, kdybyste alespoň jeden víkendový den vypnuli počítač úplně a věnovali se jenom sami sobě.

Vodnář

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


21. ledna, kdy se Merkur ve vašem znamení otáčí do zpětného chodu, máte šanci, abyste ještě jednou promysleli jedno ze svých zásadních rozhodnutí. Pokud usoudíte, že jste se unáhlili, využijte šance a couvněte. Některými lidem může vaše rozhodnutí sice připadat jako naprosto nelogické, ale to vám může být jedno.

Vodnář

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015 


Do poledne 12. ledna, kdy se ve vašem znamení nachází Mars, máte sice spoustu energie, ale také spoustu šancí, jak si s její pomocí zkomplikovat život. Dávejte pozor na práci s ostrými nástroji, pro jistotu se vyhýbejte vyřezávání a jiným podobným aktivitám. Když budete večer sedět v křesle a veškerou aktivitu omezíte na čtení, bude to to pravé.

Vodnář

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015 


Vánoce proběhnou skvěle, ale skutečnou zkouškou vaší výdrže se stane Silvestr a Nový tok. Nezapomeňte, že na Nový rok večer se na obloze dostane Mars do opozice s Jupiterem ve vašem partnerském sektoru, a jezděte tak, abyste si byli jistí, že se domů dostanete včas a bez zbytečných úrazů.

Vodnář

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014  


Z konfliktů, které musíte řešit v práci, se naštěstí nestřílí, a proto by bylo zbytečné, abyste se kvůli nim stresovali. Bude daleko lepší, když vyslechnete, co si kolegové myslí, a na oplátku jim sdělíte, co si zase myslíte vy. Když se závěrem pochopíte, bude to dobré, když se navíc dokážete rozesmát, bude to ještě lepší.

Vodnář

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Za to, že se vám v podstatě do ničeho nechce, se opravdu nemáte proč stydět. Uvědomte si, s jakým nasazením v posledních třech letech jedete, a dojde vám, že vaše únava rozhodně nevznikla z ničeho. Zkuste využít posledního listopadového víkendu a alespoň trochu si oddechnout – třeba na adventním koncertě.

Vodnář

17. 11 .2014 - 30. 11. 2014


Pokud si pořizujete nové oblečení, ve kterém se chcete cítit opravdu dobře, neváhejte a rozhodněte se pro přírodní vlákna. Bude to sice stát nějakou korunu navíc, ale na rozdíl od nekvalitních směsek si v nich bude vaše tělo vyloženě lebedit. Když následně usoudíte, že si od nynějška budete oblékat jen do přírodních vláken, je to rozhodnutí velmi rozumné…

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..