Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTTO FRANTIŠEK BABLER
Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději. 

A znovu na moře

Ráno už jsme byli všichni připraveni vyrazit k přístavišti. Každodenní stejný režim přípravy, se stal běžnou rutinou a tak s ničím není žádné zdržování. Jeto vlastně stále stejné a v tomto počasí obzvlášť. Dojet k přístavišti, vylít vodu z lodě,natankovat benzín do nádrže k motoru, nalodit své věci, vzít bedny na ryby a hurá zkusit někam své lovecké štěstí.

Posádky se rozjeli do různých koutů okolních fjordů a my čekali, která z nich se ozve, že našla dobré loviště. Dneska jeto vlastně velice jednoduché s pomocí mobilních telefonů. Tak se stejně za dvě až tři hodiny všichni sjíždíme na jednom místě. Nějak se za tu krátkou chvíli, při těch nezdarech, utvořila mezi posádkami spíše solidarita, než nevraživost.

Tak plynul den za dnem ve stále stejné režii a najednou tu byl ten předposlední, celého našeho působení na tomto zájezdu. Ráno to však začalo trochu jinak. Přivítala nás jasná obloha, sluníčko krásně svítilo, udělalo se teplo, jako by nám počasí na rozloučenou chtělo ukázat svou vlídnou tvář.

Jen jsme se dostali na vodu, už každý svlékal teplé a nepromokavé oblečení. Největší překvapení nás ale čekalo no hlavním fjordu. Byl plný malých i větších loděk a hned jsme poznali proč.

Připlavali Makrely. Voda se kolem dokola čeřila mezi jednotlivými hejny.

Všechny rybáře popadla lovecká vášeň. Co nához, to několik chycených ryb, které se se svým blýskavým tělem divoce zmítaly vedle loďky. Mezi tím se chytlo i několik větších ryb , které sledují každé hejno, aby se také přiživily.

Co bylo horší, že se za chvíli objevily i velké rybářské lodě s vlečnými sítěmi, nebo s rybím vysavačem a začaly ve velkém pohlcovat celá hejna do svých útrob. To my jsme se svýma proutkama opravdu jen břídilové.

No a my jsme stejně museli se svým úlovkem do přístaviště, zpracovat ho a rychle zamrazit. Makrela totiž, jak je tučná, rychle se v teple kazí a za pár hodin je z jejího masa jen bláto.

Takže to byl závod s časem, abychom popřípadě mohli odpoledne vyrazit ještě na jednu vyjížďku.

Protože poslední den se už neloví. Musí se všechno uklidit a úlovky by stejně už nezmrzly. To už nás čeká jen dlouhá cesta domů.       

 

 

 

   

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..