Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 30.11.2023
svátek má Ondřej
zítra Iva

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JAKUB ARBES
Koho museli do školy pohlavkovat, jak dorostl, hned se stal přítelem a podporovatelem školy. 

Konečně moře

 
Nevím, co člověka pohání k tomu, aby stále spěchal. Asi ta jeho netrpělivost a touha po dalším poznání něčeho nového. Tak to bylo i s námi. Ráno běžná rutina příprav, ale tentokrát jsme si museli s sebou vzít více benzínu a taky trochu jiné oblečení. Nenadálá změna počasí není nic neobvyklého a mohla by nás pěkně potrápit. A když vám dojde benzín na moři i třeba jen půl kilometru od pobřeží, než se nadějete, zaženou loď vlny na širé moře, kde se nikoho nedovoláte. Proto je třeba domluvit se alespoň s jednou lodí a držet se na dohled.

Všechno naloděno a vyrážíme nejbližší trasou na vytipované místo, které jsme si vyhlídli na mapce. Projíždíme podle malých skalnatých ostrůvků, obydlených jen ptačími koloniemi, míjíme malou sádku na lososy a míříme do průplavu mezi dvěma většími ostrovy, překlenuté vysokým mostem, na kterých leží malebná vesnice s malým kostelíkem.

Po obou stranách stojí až do vody dřevěné domky, mnohdy i na pilířích, každý s nezbytným přístavním molem. Pak asi po 45 minutách jízdy, se před námi otvírá pohled na širé moře, s vodou kam až člověk může dohlédnout a nám se tak trochu zatajil dech. Uvědomili jsme si, v jak poměrně malých lodích sedíme a jak asi daleko od břehu, se s nimi můžeme odvážit. Po krátké poradě odplouváme prozkoumat pobřeží na obě strany od průplavu a udělat si obrázek o našem lovišti.

Naštěstí jsme zpozorovali několik podobných lodí okolo nás, jejichž posádky se zabývaly rybolovem, nechajíc se unášet vlnami a větrem podél pobřeží. No co. Zkusíme je napodobit a uvidíme, jestli nám to přinese nějaký úspěch. A tak začal náš první lov na moři.

 

 

archiv_115.jpg

 

 

archiv_117.jpg

 

 

archiv_120.jpg

 

 

P8190078.JPG

 

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..