Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Nemůžeme moudrost stále jenom sbírat, musíme ji také uplatňovat.

NOVÁ GUINEA

7. 9. středa

Snídali jsme v hotelu Triton ve kterém jsme bydleli, a byla dobrá a vydatná. Dokonce přijelo objednané auto, které nás vezlo na hranice s PNG. Na hranice jsme dojeli asi za 2 hodiny, aby nám řekli, že nemáme to správné vízum.
To, které jsme si obstarali na letišti po přistání, nestačí, musíme mít ještě z Jayapury z imigračního a tak jsme museli zpět. Na imigračním měli zrovna oběd a tak se neúřadovalo. No ještě že nás nakonec vzali přednostně, protože jsme museli být na hranici do 4 hod., pak zavírali.
No stihli jsme to jen tak tak. Přešli jsme se zavazadly hranici, problém byl ale s odvozem dál, do Vanima. Místní doprava tam stojí 10 kina, ale od nás chtěli 250 za každého, což jsou skoro 2 000 Kč, místo 70.To se nám zdálo opravdu dost a tak nás vysadil, že jede jen do blízké vesnice.
Než se to vyřídilo, už na hranicích zbylo jen jedno auto, chtěl taky dost (150) a platbu předem. Po dlouhém dohadování jsme mu dali 100 s tím že 50 dostane u hotelu. Báli jsme se, aby nás někde nevysadil a do Vanima, nás vůbec nedovezl. Dopadlo to dobře, byli jsme ve velice příjemném motelu, hned u moře, čisto, splachovací záchod a i teplá voda ve sprše. Nádhera. Dokonce i rychlovarná konvice, káva, čaj i balená voda.

Po tak nepříjemném přejezdu hranice, to byl balzám na duši i na žaludek, od rána jsme nejedli. Vyrazili jsme na pobřeží, koupili tuňáka, upekli nám ho a byl vynikající.   
 

 

34_Vanima.JPG

Vanima

 

35_krásný_tuňák.JPG

Krásný tuňák

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..