Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 28.1.2023
svátek má Otýlie
zítra Zdislava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

V.Hugo
Dobrá žena muže inspiruje, vtipná ho zaujme, krásná ho okouzlí, ale soucitná ho dostane.

Čas utíká

Jako voda, říká se a je to pravda. Když zažíváte něco pěkného a neopakovatelného, platí to dvojnásob. Nastal tak poslední den pro naší vyjížďku a my se rozhodovali, jestli ho věnovat ještě rybolovu, nebo vyjížďce po okolí, kde jsme ještě nebyli. Vyhrála příroda. Po zralé úvaze jsme usoudili, že krásná panoramata tamějších zákoutí, nám těch pár rybiček nemůže nahradit. Na které fotografie se pak koukáme a ukazujeme známým, ty co ukazují tamější přírodní krásy, nebo takových, kde se chlubíme svými loveckými úspěchy. Ty se za chvíli okoukají a jsou prakticky stále stejné. Pod přírodními snímky si každý může tamější krajinu představovat po svém, i když tam nebyl.

Počasí nám ten den ukázalo svou vlídnou tvář a tak celý den zajíždíme do různých zákoutí i třeba slepých fjordů. Tak postupně v objektivech našich foťáků mizí panoramata příkrých skal s vodopády, malých lesíků i rozsáhlých luk, které se pozvolna svažují až k vodě. Všude je vidět krásná nezničená příroda, kam jen tak nevstoupí lidská noha, protože jediný přístup je lodí po vodě.
Vracíme se do kempu plni krásných dojmů a ani si neuvědomujeme, že nás teď čeká všední realita, která s tím co jsme prožili, nemá nic společného.

Ale nedá se nic dělat. Všechno jednou končí a tak balíme, pakujeme a nakládáme. Vše je připraveno, ještě rozloučení s majitelem i s mořem a ráno vyrážíme na dlouhou zpáteční cestu k domovu. V autě je ticho, to jak každý přemítá v mysli o prožitých dnech, i o tom jestli se sem ještě někdy podívá.
 
Všichni bychom chtěli a tak uvidíme…..  

 

archiv_063.jpg

 

 

P8190079.JPG

 

 

P8190092.JPG

 

 

P8230109.JPG

 

 

P8230112.JPG

 

 

 

 

Tady končí vyprávění o třetí cestě do Norska za rybolovem. Protože jsme zůstali na půli cesty po Nové Guinei, můžete se už nyní těšit na její pokračování. Těšit se můžete už příští pondělí...
 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..