Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN DONNE
Tělo rozžhavené láskou chladne celý život. 

NOVÁ GUINEA

14. 9. – středa.

K ránu bylo trochu chladno, ale na to, že jsme výš než na Sněžce, to šlo. Po snídani jsme šli na prohlídku města, prověřit letenky a koupit jídlo. Prý nám budou vařit, co si koupíme. No hurá, shánět zde asi hospodu by byl nadlidský a marný úkol.
Doprovázeli nás 2 bodyguardi a v supermarketu nás nespustili z očí, prý za námi někdo šel a tak ať se držíme pohromadě. A to chtěl kamarád jít bez ostrahy do banky a znovu na nákup. Tak to nám neprošlo a zvlášť do banky s námi musí jít minimálně 1 (a ozbrojený).

Po obědě s námi vyrazili dokonce tři ochránci a my opravdu nevěděli, zda je zde tak nebezpečno, nebo se jen nudí a jsme pro ně příjemné povyražení. Pár opravdu zvláštních týpků jsme viděli, byli něčím „sjetí“, jen betel to nebyl. Bylo tam obrovské tržiště, ale moc věcí tam neměli. Nejvíce samozřejmě betel a sladké brambory, rajčata a nějaké zelenina, ale je to drahé skoro i pro nás a kde na to berou místní, to opravdu nevím.

Ženy zde háčkují různobarevné tašky, takové „veselé“, které se zde nosí pověšené za čelo vzadu na zádech a je neuvěřitelné, kolik toho unesou, jak nákupu, tak dětí či selat, ale to už jsem psala, je to stejné jako v Papui. Dost lidí nás zdravilo, usmívalo se a tak mě to opravdu nebezpečné nepřipadalo. Ale kdo ví.

S řidičem jsme plánovali trasu na zítra a dohadovali cenu. Zlevnili nám i nocleh a můžeme si vařit. Uvítali jsme to, náš hostitel, jak jsme se přesvědčili, umí jen tousty.

 

 

 

 

 

50_náš_hotel_za_vysokým_plotem.JPG

 

 

 

 

 

51_naše_ostraha.JPG

 

 

52_a_na_trhu.JPG

 

 

52_b.JPG

 

 

52_c.JPG

 

 

52_e.JPG

 

 

52_f_pohled_na_hory.JPG

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..