Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 13.7.2024
svátek má Markéta
zítra Karolína

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

EDUARD BASS
Láska se nedá měřit trváním. Jediným okamžikem se prohrává nebo vítězí a jediná noc může mít pro lásku větší cenu než celý život. 

NOVÁ GUINEA

22. 9. – čtvrtek - pokračování

Při cestě tam i zpět jsme museli překonat nepředstavitelný přechod přes vodu. Japonci ostrov bombardovali a tak jim udělali ostrovy dva a zřejmě od té doby je zde obří, ale už vykotlaný kmen, který má pevné pouze venkovní části, ale ty jsou strašně úzké a tak přejít na druhou stranu bylo opravdu složité.
Voda pod kládou byla sice čistá, ale byli tam strašně velcí ježci, s bodlinami alespoň 40 cm (já si tedy myslím, i když vím, že voda zvětšuje). To jsem ještě neviděla, na toho stoupnout, tak je bodlina nejmíň u kolene.
To by asi bylo po dovolené. Místní děti mi při přechodu klády strašně fandily, asi nevěřily, že to zvládnu. Znovu a znovu žasnu, jak málo stačí zdejším lidem k životu a jak vypadají spokojeně a radostně a jsou až neuvěřitelně přátelští.

Večer jsme měli tuňáka, kterého jsme si koupili při přistání v Auki. Byl to tuňák žlutoploutvý, který, jak jsem se dozvěděla později, je jeden z nejohroženějších druhů.
Ale jiné neměli. Opět jsme se bavili pro nás nepochopitelnou mentalitou zdejších lidí. Při plánování dalšího programu jsme se ptali „dědečka“ – Thomase, kam bychom mohli jet. Na druhý konec ostrova, je tam festival. A co tam uvidíme – mladé lidi.
A co dělají – no teď už nic, už to skončilo. A takovéto odpovědi jsme dostávali každý den. Jeli jsme na výlet, nám se zdá, že bude pršet. Ptali jsme se, nebude pršet?
Ne, určitě nebude a jde pro deštníky.

 

 

71_c_nádherná_podívaná.JPG

 

 

71_d_přistáváme_na_Malaitě.JPG

 

 

71_e_naše_loď.JPG

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..