Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je sobota 25.3.2023
svátek má Marián
zítra Emanuel

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GUSTAVE COURBET
Soucit je nejprudší jed lásky.

NOVÁ GUINEA

24. 9. sobota - pokračování

Tak zase změna, jedem zítra, prý pojede loď, i pohřeb bude zítra. Tak ještě jedna noc kvílení. Tady se stále vše mění, na nic není spolehnutí. Měli jsme dohodnuty tanečky v původním oblečení – muži zvlášť i ženy zvlášť.
Muži nás jako „přepadli“ a protože jsem se ani neškubla, s čímž nepočítali, tak mě opravdu praštili něčím dřevěným a ještě šlápli na nohu. Strašně jsem se naštvala a česky jsem se poslala někam. Vystoupení bylo ale pěkné (asi 19 mužů tančilo, zpívalo i hrálo) a byli oblečeni pouze do „ekologických oděvů“, na rozdíl od ženské skupiny, která byla oblečena různě – od džínových sukní po různý jiný civil, jen liány po sobě, vzaly si čelenku z nějaké zeleně, bylo jich asi 7 a moc tomu nedaly. Zpívaly sice hezky, ale málo, měly být v tradičním oděvu a s představením mužů se to nedalo srovnat. Opět se potvrdilo, že tady všichni slíbí vše, skutečnost je však vždy jiná.
A ještě to byly ženy pokročilých ročníků, prý se mladé již nechtějí předvádět, křesťanství udělalo své a baptistické školy to dorazily. Tak si naši chlapci moc neužili, ale ani pro mne to nebyl žádný zážitek, džíny mám také a lián je zde plno a starší ročník jsem taky. Je to fakt škoda, co jsme zde viděli vystavené staré fotky, tak jejich oblečení bylo velmi zdobné, samá mušlička. Tak zase něco končí, a je to nenávratné.
Po návratu „domů“, ale Thomas zazářil, tedy jeho manželka. Předvedou nám výrobu mušlových náhrdelníků nejen původními nástroji, ale i v původním oblečení. Konalo se to ale v sousední vesnici, zde je smutek a tak se nesmí takovéto „taškařice“ předvádět.
A taky se nesmí lovit ryby a tak začínáme mít skoro hlad. Jen rýže, taro a olejovky v tomatě, ale teplé, brr.

 

 

84_a_výroba_muškovýžch_korálků.JPG

 

 

84_b.JPG

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..