Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 1.4.2023
svátek má Hugo
zítra Erika

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Amiel Henri Fréderic
Snaha po osobním štěstí je jen prodlužování zvířeckosti v nás. Lidskost začíná v člověku teprve, když se ho zřekne.

NOVÁ GUINEA

25. 9. Neděle

Tak poslední ráno na ostrově. V noci sice už nebyla žádná diskoška, ale pořád někdo chodil a šustil listím, což jsem slyšela i přes prášek na spaní.

 

Máme smůlu i vlastně štěstí, kdo z Čechů viděl na Šalamounových ostrovech kopat hrobeček, vít věnce, vyrábět rakev, slyšel výt pozůstalé a zúčastnit se posledního rozloučení v domě nebožtíka? Asi jich moc nebylo, pokud vůbec někdo, možná ani pan Stingl. Sice nebylo co jíst ani pít, i čaj došel, ale já měla náš. Např. dnes ke snídani byly krekry (příšerné), ananas a mango.

 

Byli jsme se taky podívat na lov mušlí a taky to bylo moc zajímavé. Kamenem (otloukátkem) urazí mušli od korálů či kamene. Když s ní připlují ke břehu, hned ji vyvrhnou a to se sní a z mušlí se dělají korálky.

 

Je tu spousta dětí (občas i dospělých), které mají světlé, kudrnaté vlasy, což je prý způsobeno nedostatkem minerálů. Je to zajímavé a některým to fakt moc sluší, já si myslela, že je to zdejší móda odbarvovat děti.

 

A znova problém. Nemůžeme se dohodnout ohledně placení. Opět neplatila dohoda. Thomas nakonec uznal a řekl, že si bude muset na příště připočítat průvodcovské služby. No to byla síla a to si původně připočítal i denní pronájem lodi, ale pak nám velkoryse odečetl ryby v konzervě, když nebylo co jíst. Opravdu si představuje cestovní ruch trochu svérázně. Fakt vůbec neví, jak to ve světě chodí a možná si opravdu myslel, že pro nás dělal pomyšlení.

 

No hlavně, že loď je opravená a my jsme mohli odplout. Chtěli jsme ještě koupit rybu, ale byla neděle a tak byl na trhu pouze betel, jak jinak, ten je nutný. Na palubě nás bylo málo a tak jsme si mohli i lehnout a v klidu jsme se dostali do Honairy.

 

 

85_c_a_je_materiál_na_korálky.JPG

 

 

86_a_vyparáděná_dívenka_tančí_na_náhrobcích.JPG

 

 

86_b_všichni_jsou_již_ve_svátečním.JPG

 

 

85_b_ihned_vyvrhnout_a_je_večeře.JPG

 

 

 

 

 

86_a_vyparáděná_dívenka_tančí_na_náhrobcích.JPG

 

 

86_c.JPG

 

 

86_d_asi_se_do_pohřbu_umažou.JPG

 

 

86_e_příprava_květin_je_náročná.JPG

 

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..