Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTAKAR BROUSEK
Štěstí je jako malé dítě. Musí se neustále držet za ruku a podpírat.

NOVÁ GUINEA

26. 9. Pondělí

Ráno jsme s manželem zaskočili do muzea, kamarád do letecké společnosti a zase problém, nemají nás v počítačovém systému, přesto že máme koupené letenky.
Divím se, že mají nějaký systém a ještě počítačový, ale vše se nakonec vyřeší a prý nás do letadla vpustí. Tak jsme zvědaví. Nakoupili jsme poslední rybu, já ji upekla, kamarád uvařil rýži, (kterou já údajně neumím) a jeli jsme na letiště. No a to je konec našeho velkého dobrodružství mezi domorodci na Papiu Nové Guinei a Šalamounových ostrovech, místech, kde je naprosto jiný a pro nás nepochopitelný způsob života, kde lidé sice nemají všechny vymoženosti civilizace, o kterých ani neví, že existují, ale jsou šťastní a jen se musíme ptát, jak dlouho jim tento jejich ráj vydrží.
 
Letíme do Austrálie, tudíž do civilizace.

 

Přistáli jsme v Brisbene, vyměnili peníze, půjčili si auto a jeli směr Velký Barierový Útes, kde se chceme potápět. Ujeli jsme jen asi 100 km, už bylo pozdě, všechny hotely měly zavřeno, ale měli jsme štěstí, nakonec nám v jednom motelu otevřeli a tak víc jak po měsíci jsme měli úžasné ubytování.

Teplá voda, čisté bílé dlaždičky, parádní postel, prkénko na toaletě – přelepené, s nápisem vydesinfikované, no nádhera, přeci jen jsme si už na pohodlí zvykli. Byla jsem asi hodinu pod sprchou a nemohla se nebažit teplé vody. Káva, čaj, voda, mléko bylo na pokoji a tento přepych byl mnohem levnější než u Thomase a ještě se snídaní a bez švábů.

Má ta naše civilizace něco do sebe, i když jsme byli moc šťastní na místech, kde se jich téměř ještě nedotkla.

 

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..