Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 1.4.2023
svátek má Hugo
zítra Erika

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ALEXANDRE DUMAS starší
Lituji jich z celé své duše. Neboť láska je tak sladký přelud, že ztratíme-li ji - přestože je přeludem, ztratíme celý život.

NOVÁ GUINEA

1.10. - sobota

Jeli jsme celý den, zastavili se jen v zoologické, kde jsme si chtěli „pochovat koaly“, jak inzerovali, ale přijeli jsme tam přesně 5 min. před uzavřením, ale byli benevolentní a na půl hodiny nás tam pustili.
Nic moc, koaly byly roztomile ospalé nebo spaly, jen jedna byla čiperná a pomalu žrala eukalyptové lístky. Nakrmili jsme klokany, podívali se na nádherného páva a pštrosy emu, krokodýla a hodně kachen a jeli jsme pryč.
Zastavili jsme se ještě v botanické zahradě, která se sice také zavírala, ale byla úžasná a byla tam i další zoologická, ale také zavřená i když vypadala lépe, než ta předchozí. Opět jsme „dramaticky“ sháněli nocleh, hotely skoro žádné, a pokud nějaký byl, byl obsazený a my se museli někde ubytovat, protože jsme se potřebovali sbalit do letadla, druhý den jsme odlétali domů.
Ubytovali jsme nakonec v posledním možném hotelu. Vypadal jak z filmu ze zač min. století, určitě to musel být vyhlášený šantán. Na dotaz, zda mají volno, jsme dostali odpověď, že ano, ale když jsme chtěli vidět pokoj, tak nám nevrlá recepční odpověděla: tak potřebujete ubytování nebo se chcete koukat? Tak to jsme koukali, ale jen na sebe, to se nám nikdy a nikomu nestalo, tak jsme vzali klíče a šli. Nakonec byla to pravda, pokud jsme se chtěli alespoň trochu vyspat a hlavně sbalit do letadla, jinou možnost jsme neměli.
Recepce hotelů se zde zavírají velmi brzy a do dalšího města, kde by mohlo být ubytování, bylo to asi sto km a tudíž téměř jisté, že budou mít již zavřeno.
Ubytování, to byl tedy zážitek. Spali jsme o naší dovolené různě, ale vzhledem k tomu, že jsme nyní byli, jak říkáme, v civilizaci, tak to překvapilo. Sprchy i WC na pavlači, pokoj průchozí, ale povlečení čisté, což bylo hlavní.
Připadali jsme si jak na „divokém západě“, opravdu to mělo i takovou atmosféru, přesně, jak to známe z filmů.

 

 

94_kakadů_je_tu_hodně.JPG

 

 

97_a_zoo_-_roztomilý_koala.JPG

 

 

97_b_je_to_fešák.JPG

 

 

97_c_kasuár.JPG

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..