Svátky

Dobré ráno,
dnes je čtvrtek 2.2.2023
svátek má Nela
zítra Blažej

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DE NEVERSŮV OPOMÍJENÝ ZÁKON
Nikdy nebádejte nad tím, co si můžete přesně zjistit.

NOVÁ GUINEA

1. 9. - čtvrtek

Venku pršelo a tak opět pánové rozebírali utopený foťák. Je to úžasná „doplňková“ práce a je neuvěřitelné, jaká hromada součástek z foťáku je. Pánové byli vytrvalí, nemohli se smířit s tím, že by nebyla žádná moje fotodokumentace. Náš kamarád má také s sebou doslova fotografický aparát, je totiž profesionál, ale ten váží asi 7 kg (s příslušenstvím) a každý snímek řádně zaměří apod., kdežto já fotím hned a co se mi líbí (a „nezdržuju“). Nový foťák totiž nešel nabít, vyměnit se nadal, všude bylo zavřeno, byl konec Ramadánu. A zítra ráno odlétáme. Tak jsme vyhodili téměř 2 miliony kina. Je to pech, ale když skončíme naši cestu jen takovouto ztrátou, tak by to šlo. Doklady a peníze jsem již usušila, dokonce baterka od kamarádky „na oslnění šamana“ svítila, jen laser nešel, tak tedy nebudu oslňovat.

Konečně přestalo pršet a my jsme vyrazili na výlet do zoologické a botanické zahrady. Půjčili jsme si motorku a jeli za kasuárem a rajkou – hlavním naším cílem. Kuriosní bylo i půjčení motorky. Parta majitelů těchto prostředků se srocuje pod jejím přístřeškem na hlavní silnici a kdo chce, tak si ji půjčí jen na čestné slovo. Řeknete na jak dlouho ji potřebujete a je vaše, bez jediného dokladu.

Cíle bylo dosaženo, kasuárka nás téměř vítala, zrovna se krmila banány. Měla tři ošklivoučká kasuárčata. Ona byla opravdu krásná, ale měla hrozně legrační mláďata – šedobéžová, ochmýřená, která měla strašně veliké a vysoké nohy (matka taky, ale u ní to tak nepřekvapilo, i když samotné pařáty budily respekt). Mrňata byla roztomilá, jako všechna mláďata, dokonce jsme si je mohli krmit. Opravdu nádhera.

Rajky nás trochu zklamaly, metr dlouhá brka neměla žádná, ale jinak byly krásné. Byli tam i různí jiní nádherně barevní opeřenci. Bohužel, nemám ze zoo, žádnou fotku, foťák opět nefungoval. Potkali jsme dokonce i první „bílou“ (za 4 dny) – Polku, která nám doporučila „svou pláž“, kousek od zoo. Bylo to dobré, pěkně jsme si zašnorchlovali a zaplavali a pak jeli zpět do „koty Biak“ .Nevěřili jsme svým očím, v prodejně nábytku, elektro, železářství, hudebních nástrojů a foto měli otevřeno. Naše nabíječka opravdu nefungovala a tak nám ji vyměnili za jedinou fungující.

Nádhera, mysleli jsme si, že už můžeme fotit, ráno jsme odlétali.


8_pravidelné_pokusy_s_utopeným_foťákem.JPG

Pravidelné pokusy o opravu foťáku

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..