Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 28.1.2023
svátek má Otýlie
zítra Zdislava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HARLES CALEB COLTON
Vždy je bezpečné učit se i od svých nepřátel, málokdy je však bezpečné učit se od vlastních přátel. 

NOVÁ GUINEA

5. 9. – pondělí

Den pro mne nezačal moc dobře, ale pak se opět vše vylepšilo. Včera vydrbané adidasky se nevydržely sušit na sluníčku v zahradě hotelu ani hodinu. A to byly za cca 2,5 m vysokým plotem s ostnatým drátem. Já byla na mrtvici, naše cesta téměř začínala a já už byla bez bot a koupit se zde nedají. Tady se dali koupit maximálně vietnamky, nebo plasťáky. No zůstaly mně jen tkaničky na pověšení.

S naším „kouzelným dědečkem“ jsme opět vyrazili na trek, (já v sandálech) Tentokráte byl mnoho méně namáhavý, než včerejší a hlavně to nebylo tak do kopce. Nejprve jsme navštívili vesnici, kde měli „na dvorečku“ úžasné krápníkové jeskyně. Jsou hrozně rozlehlé, byli jsme v nich jen kousek (asi kilometr), no kam se hrabe Moravský kras. Místo držení se provazů jsme se museli chytat za krápníky, což je samozřejmě dovoleno, jiná možnost nebyla a pěkně to tam klouzalo.

Dál jsme procházeli malebnými vesničkami, dědeček vždy pokouřil s místními, tak jsme měli dost času si vše prohlédnout. Pokračovali jsme do jiné vesnice, která byla rodištěm našeho dědečka a byly to vlastně tři vesnice vedle sebe, jedna malebnější jak druhá. Mí parťáci mohli nechat oči na jedné opravdu krásné, mladé domorodce, počasí přálo, domorodci pózovali, nebyl problém s  focením, byly i fotogenické mraky. V další vesnici si kromě tabáku před chýší pěstovali i lahvovník na koteky . Občas ale byli už i zde ti mladí oblečeni „evropsky“, a tak je pravda, že jsme tam byli, jak říkal manžel, za 5 min. 12. Opravil se, že spíš 12 a pět a asi měl pravdu: Jistě ještě dál v pralese je to jiné, jsou tam možná i kmeny, které ještě nikdo neviděl, ale to se chodí pralesem mnoho dní. Například zde žijí stromoví lidé, kmen Korowai, kteří si staví obydlí hodně vysoko a to z důvodů jak bezpečnosti, tak moskytů, kteří létají jen při zemi. Zde je ještě rozšířený kanibalismus, ale pouze už jen jako pomsta za smrt, či nějakou špatnost, udělanou jiným kmenem. Toho jsme se naštěstí neúčastnili, tak daleko jsme nedošli, zde nám hrozil maximálně nějaký otrávený šíp.

 To údolí je překrásné, nejen vesničky, ale i hory a kopce, stromy a příroda celá. Unavení jsme se vrátili do hotelu, zabalili, ráno jsme odlétali. Manžel na mně pokřikoval, ať si na zahradě nezapomenu boty, prý mi je nevzali, ale nabídla jim je a taková „nabídka“ se zde neodmítá.

21_a_soukromný_Moravský_kras.JPG

Jakýsi "soukromý Moravský kras"
 

 

21_b.JPG

 

 

21_c.JPG

 

 

21_d.JPG

 

 

21_e_vesniček_je_opravdu_hodně.JPG

Takovýchto vesniček najdeme po cestách opravdu hodně

 

21_f_vstup_do_vesnice.JPG

Vstup do vesnice

 

21_g_zde_mají_domeček_prasátka.JPG

Zde mají domeček prasátka

 

22_malebné_ohrady_vesniček.JPG

Malebné vesnické ohrady

 

23_Dani_jde_buď_domů_nebo_na_pole.JPG

Dani jde buď na pole nebo domů

 

24_už_se_i_děti_liší.JPG

Už i děti se liší

 

25_ladně_odcházející_matka_s_dítětem.JPG

Ladně odcházející matka s dítětem

 

26_asi_pěkné_čsíslo.JPG

To je asi pěkné číslo

 

27_zde_si_pěstují_tabák.JPG

Zde si pěstují domorodci tabák

 

28_další_obyvatel_vesnice.JPG

Další z obyvatel vesnice

 

29_fotogenické_mraky.JPG

Příroda tu snad nadchne každého

 

30_další_cesta_k_Danium.JPG

Další cesta k Daniům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..