Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 14.7.2024
svátek má Karolína
zítra Jindřich

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARINA IVANOVNA CVETAJEVOVÁ
Kritika: absolutní sluch pro budoucnost.

107 zlatých pravidel úspěšného manažera

 

Málokdo touží v dětství být vedoucím. Ale jak člověk postupně vyzrává a stárne, jeho priority se mění a leckdy se opravdu na vrchní místo dostane. A když už tam je, tak chce být dobrý (ba až přímo nejlepší) nadřízený. Dnešní knížka poradí, jak se takovým úspěšným manažerem stát.

V prvním dílu se dovíte mnoho užitečných informací jak svůj tým zdárně řídit. Například se dočtete o nutnosti lidi pod sebou dobře znát a seznámit se i s jejich úlohami ve skupině. K tomu obvykle budete potřebovat mnoho hodin porad a jednání – takže se také naučíte, jak zajistit, aby tyto schůze nebyly nudné a jednotvárné. Autor se dále rozepisuje o vhodnosti podřízené motivovat a povzbuzovat. Jejich možnosti uplatnění mají své meze a někdy také dělají chyby, ale uznávaný vůdce svému kolektivu důvěřuje a umí za něj bojovat. Též je třeba, aby každý člen party měl přesné informace o tom, co se po něm požaduje.

   Ve druhé (obsáhlejší) části knihy se dozvíte, kterak vést sám sebe. Ve vedoucí pozici bychom měli být důslední, jít ostatním příkladem a vědět, jak si svou funkci „nenechat vlézt na mozek“. Důležité je rovněž pěstovat kontakty s ostatními lidmi v organizaci i mimo ni, starat se o své zdraví a mít vždy na paměti svůj úkol. Závěr mimo jiné uvádí, že dobrý šéf by měl být vždy čestný a pravdomluvný, nešetřit na úkor kvality a přijmout plnou zodpovědnost za své lidi i za to, co sám dělá.

   Tuto knihu, která se poměrně brzy stala bestsellerem, napsal známý anglický odborník, který už má na svém kontě mnoho úspěšných titulů. Svazek vyšel začátkem roku 2012 v nakladatelství Grada a i dnes je stále na trhu – takže není problém si jej opatřit.

 
 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..