Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 14.7.2024
svátek má Karolína
zítra Jindřich

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CHARLES AZNAVOUR
Není tak průhledné ženy, aby v sobě neskrývala mnohá tajemství.

100 zlatých pravidel, jak být dobrým rodičem

 

Kdo z nás by nechtěl být v dospělosti svým dětem dobrým rodičem? Určitě každý slušný člověk o to usiluje. A proto kniha, kterou vám dnes představujeme, je v této nelehké problematice skvělým pomocníkem.

   Je rozdělena do několika navzájem souvisejících částí.

   První úsek se zabývá tématem, jak si při výchově potomka uchovat zdravý rozum – protože řádná výchova bývá náročná nejen na čas a finance, ale hlavně na psychiku. Autor zde například uvádí, že je dobré za všech okolností zůstat v klidu a nesnažit se dělat všechno. Druhá část napoví, jak mít při výchově správný přístup. Tady se dovíte třeba to, že jenom láska nestačí a také o vhodnosti chovat se k dítěti s respektem. Následující kapitola vysvětluje pravidla každodenního života – například nutnosti naučit dítě myslet vlastní hlavou, co nejvíce s ním komunikovat a chválit ho s mírou. V neposlední řadě se zde autor zmiňuje o vytvoření optimálních stravovacích návyků, protože toto téma zaplní celý věk. V páté části se dovíte, jaká jsou doporučení osobnostní (každé dítě by mělo mít nějakou motivaci a být v něčem dobré), další úsek pak stanovuje pravidla sourozenecká (naučte své děti fungovat jako tým, nemějte pouze jedno oblíbené), sedmá část vás seznámí s řádem ve škole (škola a výchova jsou dvě rozdílné věci; stůjte vždy za svým potomkem), osmý úsek stanovuje normy pro děti dospívající (berte ohledy na jejich soukromí a stále je neobskakujte, protože tím jim ani sobě nepomůžete), díl devátý nastoluje zákonitosti pro případ životních krizí (naučte své ratolesti umění prohrávat) a poslední kapitola objasňuje, co dělat, když už jsou dospělí (počkejte, až vás sami požádají o radu – ale nezapomeňte, že vás pořád potřebují).

   Tato celosvětově velmi oblíbená publikace napsaná populárním autorem sice vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2008, ale i v současné době se dá najít na trhu – což svědčí o tom, že informace v ní uvedené jsou stále aktuální a žádané.

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..