Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 14.7.2024
svátek má Karolína
zítra Jindřich

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Tak velká je váha ctnosti, že položíme-li na druhou misku vah všechno ostatní, nebude to ani vidět.

První kroky z deprese

 

Deprese je nejrozšířenější psychické onemocnění: alespoň jednou v životě (častěji však opakovaně) se s ním osobně setká velká většina z nás. Jelikož je tedy toto téma hodně aktuální, věnujeme mu prostor i na našich stránkách. Dnešní knížka vám poradí, co v případě propuknutí této choroby dělat.

   Úvodem se konstatuje, že deprese mívá různě intenzívní průběh a k úspěšnému zvládnutí těžší formy je třeba obrátit se na lékaře, který předepíše vhodné medikamenty. Ale poněvadž nejenom ty umějí pomoci, tak autorka (která má sama s depresemi bohaté vlastní zkušenosti) přináší několik cenných rad, jak se z nemoci postupně dostat.

   Především poukazuje na skutečnost, že lidé s depresí mají obvykle nízký stupeň sebeúcty a jejich okolí se k nim často chová ne zrovna příjemně (protože mu to sami dovolí). Dále sděluje, že tento stav může člověka úplně ochromit, avšak už jen chuť se z něho vyhrabat znamená značný úspěch. Píše také o tom, že depresivní člověk by měl se svými blízkými otevřeně hovořit o všech problémech, které ho trápí – a nedusit je v sobě (což ostatně není nic nového). V krajním případě může také pomoci zvířecí domácí mazlíček či psaní deníku. Dovíte se také, že absolutní nečinnost stav jenom zhoršuje; je třeba vyvinout alespoň minimální aktivitu (i kdyby to mělo být třeba jen uvařit si čaj/kávu, poslouchat rádio či sledovat televizi)…

   Tuto velice užitečnou drobnou publikaci vydalo v roce 2013 nakladatelství Doron a i v současné době jí lze nalézt na našem trhu, takže opatřit si jí by neměl být problém. Informace v ní jsou podané velmi srozumitelně (neklade si za cíl být odborným svazkem); celkově může prokázat opravdu velkou službu.

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..