Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 14.7.2024
svátek má Karolína
zítra Jindřich

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DÉMOKRITOS Z ABDÉR
Ve štěstí je snadné nalézti přátele, v neštěstí však ze všeho nejsnadnější.

Jak si nedělat starosti

 
V dnešní hektické době má většina lidí spoustu starostí různého druhu – ať už osobních, pracovních nebo čistě existenčních. Dnešní knížka vám poradí, jak je co nejvíce eliminovat a užívat si naplno života.

   Úvodem se dovíte, proč jsou vlastně starosti tak vážná věc a z jakých důvodů si je děláme. Zjistíte, že starosti mají za následek úzkost a ta zase ústí ve stres; a stres způsobuje starosti – což je v různých obměnách začarovaný kruh. Rovněž se dočtete, jaké jsou následky těchto stavů (mimo jiné vysávají z člověka životní energii a mohou způsobovat fyzickou i duševní vyčerpanost) a také to, že když si „děláme vrásky“ nad budoucností, přicházíme o radosti přítomnosti. Autor jasně vysvětluje, proč si všelijaké obavy připouštíme: například z nedostatku znalostí a zkušeností, z náročné změny a následné nejistoty, nebo na základě minulých negativních zážitků. Odpovídá i na otázku, zda tyto myšlenky mohou být někdy přínosné.

Knihu sestavil jeden z předních britských psychologů; napsal již několik publikací zaměřených například na problematiku osobní motivace, vztahů na pracovišti, stresu nebo sebedůvěry.

   Svazek vydalo v roce 2013 nakladatelství Grada a i v současné době je stále na trhu, takže nic nebrání jeho pořízení. Určitě stojí za to.

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..