Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 30.11.2023
svátek má Ondřej
zítra Iva

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PYTHAGORAS ZE SÁMU
Zlato se zkouší ohněm, žena zlatem, muž ženou. 

VZP počítá s tím, že nejvíc přidá domácí péči a ošetřovatelkám v sociálních ústavech

Správní rada VZP v pondělí projednala návrh zdravotně pojistného plánu pro rok 2020. Zatím jde o pracovní materiál, který se ještě může v některých parametrech měnit. Už teď je ale prakticky jasné, že v příštím roce plánuje VZP vydat za péči o své klienty 204,4 miliardy korun. To je o 9,3 % více než letos. Nejvyšší nárůst úhrad – více než dvojnásobný oproti průměru – se předpokládá u domácí péče.

Zdravotně pojistný plán určuje hospodaření pojišťovny pro příslušný rok. Pojišťovna ho předkládá vládě a schvaluje ho sněmovna. Jde tedy o dokument zásadního významu.

 

Návrh počítá s tím, že přidáno dostanou všechny segmenty zdravotních služeb. Například nemocnice mají dostat o 9,6 % více než v roce letošním, u zubních lékařů má být nárůst 10,2 %, u praktiků pro dospělé i pro děti a dorost shodně 9,9 %.

Zcela mimořádné je pak navýšení úhrad pro segment domácí péče. Zde se počítá s nárůstem o 18,8 %. Jde přitom o setrvalý trend – při srovnání předloženého plánu pro rok 2020 s rokem 2016 se úhrady pro segment domácí péče zvýšily celkem o 53 %. Jediným dalším segmentem, kde VZP pro příští rok počítá s nárůstem kolem hranice 20 %, je už jen ošetřovatelská a rehabilitační péče v zařízeních sociálních služeb (20,2 %).

Definitivně bude Správní rada VZP plán schvalovat až na některém z příštích jednání. Nepředpokládá se ale, že by se měnily základní parametry.Vlastimil Sršeň
tiskový mluvčí

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..