Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 27.9.2023
svátek má Jonáš
zítra Václav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

AUGUSTE-MARSEILLE BARTHÉLEMY
Hlupák je jenom ten, kdo nikdy nemyslí jinak.

Jaroslava Pásková právě dnes slaví stoleté narozeniny!

Paní Jaroslavě Páskové z Prahy 8 je dnes neuvěřitelných 100 let! Je stále vitální, i když s některými pracemi a nákupy jí pomáhají sousedé. „Mám moc hodné sousedy,“ několikrát zdůraznila paní Pásková.

Jaroslava Pásková pochází z Jablonce, ale většinu života strávila v Praze 8, napřed v Kobylisích, poté v Libni. Vdávala se v roce 1945 a pracovala v Mezinárodní telefonní a telegrafické ústředně ve Fibichově ulici na Žižkově, ovládala totiž výborně němčinu.

 

jaroslava paskova2


Ze statistik České správy sociálního zabezpečení vyplývá, že v Česku žilo na konci loňského roku přes 400 lidí starších sta let, jejich počet ale v posledních letech klesá. Nejvíc stoletých a starších lidí žije v Jihomoravském kraji a v Praze. Ještě před třemi lety počet lidí starších sta let rostl, teď už ale podle statistik klesá. Má jít však jen o slabší ročníky z období první světové války. Do poloviny století bude deset procent lidí nad 80 let, čili i těch stoletých bude víc a z principu jich bude přibývat, říkají odhady. Mezi nejstaršími Čechy převládají zhruba z 85 procent ženy.

 

Šalek Martin, Mgr

Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..