Svátky

Dobré ráno,
dnes je sobota 24.2.2024
svátek má Matěj
zítra Liliana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTTO FRANTIŠEK BABLER
Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději. 

Manipulační techniky a ošetřovatelské úkony

Relaxační poloha na vozíku

Popis:
Asistent sklopí vozík s klientem dozadu a opře ho o lůžko. Klienta zapolohuje polštářem (polštáři).

Polohování na zádech

Popis:
Asistent podloží klientovi dolní končetiny tak, aby kolena byla mírně pokrčena a paty odlehčené proti tlaku podložky. Pod špičky vloží asistent klientovi též polštář nebo svinutou deku proti přepadávání špiček nohou. Horní končetiny asistent klientovi polohuje v mírném upažení s podporou předloktí a ruky. Stídá se poloha ramenních kloubů do zevní rotace. Hlava se vypodloží pouze malým polštářkem, aby byla v prodloužení páteře.

Polohování na břiše

Popis:
Asistent stojí u lůžka, pokrčí klientovi dolní končetiny, vzpaží jednu horní končetinu a druhou položí přes tělo. Za koleno klienta otočí na bok tak, aby byl klient byl zády. Pak posune klienta za pánev a chycením pod rameny k sobě, vloží polštář pod hrudník a položí klienta na břicho. Vypodloží dolní končetiny po kotníky.

Polohování mezi lehem na boku a na zádech

Popis:
Asistent se postaví k lůžku klienta a pokrčí jeho dolní končetiny. Vzpaží jednu horní končetinu klienta a druhou položí přes tělo. Za koleno a rameno klienta otočí. Polohu klienta doupraví a zapolohuje polštáři.

Otočení klienta na břicho jedním asistentem

Otočení klienta na břicho jedním asistentemPopis:
Asistent klienta otáčí z polohy na zádech tak, že jej otočí na bok, aby byl k němu zády. Pak posune klienta za pánev a pod ramenem k sobě, vloží polštář pod jeho hrudník a položí ho na břicho. Vypodloží klientovi horní končetiny. Dolní končetiny vypodloží pod kotníky.

Otočení klienta na bok a výměna podložky s jedním asistentem

Popis:
Asistent stojí u lůžka, pokrčí klientovi dolní končetiny, vzpaží jednu horní končetinu a druhou položí přes tělo. Za koleno klienta otočí. Polohu klienta doupraví a může ho zapolohovat polštáři. Potom provede výměnu podložky. Otočením na druhý bok (stejným postupem) provede asistent srovnání podložky pod druhým bokem klienta.

Otočení klienta na bok a výměna plenkových kalhotek s jedním asistentem

Popis:
Asistent stojí u lůžka, pokrčí klientovi dolní končetiny, vzpaží jednu horní končetinu a druhou položí přes tělo. Za koleno klienta otočí. Polohu klienta doupraví a může ho zapolohovat polštáři. Potom provede výměnu plenkových kalhotek. Ty před aplikací přeloží asistent podélně napůl - pak lépe sedí. Otočením na druhý bok (stejným postupem) provede asistent dooblečení plenkových kalhotek na druhém boku klienta.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..