Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 5.8.2021
svátek má Kristián
zítra Oldřiška

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Poutem společnosti je rozum a řeč.

Manipulační techniky a ošetřovatelské úkony

Relaxační poloha na vozíku

Popis:
Asistent sklopí vozík s klientem dozadu a opře ho o lůžko. Klienta zapolohuje polštářem (polštáři).

Polohování na zádech

Popis:
Asistent podloží klientovi dolní končetiny tak, aby kolena byla mírně pokrčena a paty odlehčené proti tlaku podložky. Pod špičky vloží asistent klientovi též polštář nebo svinutou deku proti přepadávání špiček nohou. Horní končetiny asistent klientovi polohuje v mírném upažení s podporou předloktí a ruky. Stídá se poloha ramenních kloubů do zevní rotace. Hlava se vypodloží pouze malým polštářkem, aby byla v prodloužení páteře.

Polohování na břiše

Popis:
Asistent stojí u lůžka, pokrčí klientovi dolní končetiny, vzpaží jednu horní končetinu a druhou položí přes tělo. Za koleno klienta otočí na bok tak, aby byl klient byl zády. Pak posune klienta za pánev a chycením pod rameny k sobě, vloží polštář pod hrudník a položí klienta na břicho. Vypodloží dolní končetiny po kotníky.

Polohování mezi lehem na boku a na zádech

Popis:
Asistent se postaví k lůžku klienta a pokrčí jeho dolní končetiny. Vzpaží jednu horní končetinu klienta a druhou položí přes tělo. Za koleno a rameno klienta otočí. Polohu klienta doupraví a zapolohuje polštáři.

Otočení klienta na břicho jedním asistentem

Otočení klienta na břicho jedním asistentemPopis:
Asistent klienta otáčí z polohy na zádech tak, že jej otočí na bok, aby byl k němu zády. Pak posune klienta za pánev a pod ramenem k sobě, vloží polštář pod jeho hrudník a položí ho na břicho. Vypodloží klientovi horní končetiny. Dolní končetiny vypodloží pod kotníky.

Otočení klienta na bok a výměna podložky s jedním asistentem

Popis:
Asistent stojí u lůžka, pokrčí klientovi dolní končetiny, vzpaží jednu horní končetinu a druhou položí přes tělo. Za koleno klienta otočí. Polohu klienta doupraví a může ho zapolohovat polštáři. Potom provede výměnu podložky. Otočením na druhý bok (stejným postupem) provede asistent srovnání podložky pod druhým bokem klienta.

Otočení klienta na bok a výměna plenkových kalhotek s jedním asistentem

Popis:
Asistent stojí u lůžka, pokrčí klientovi dolní končetiny, vzpaží jednu horní končetinu a druhou položí přes tělo. Za koleno klienta otočí. Polohu klienta doupraví a může ho zapolohovat polštáři. Potom provede výměnu plenkových kalhotek. Ty před aplikací přeloží asistent podélně napůl - pak lépe sedí. Otočením na druhý bok (stejným postupem) provede asistent dooblečení plenkových kalhotek na druhém boku klienta.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..