Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 21.1.2020
svátek má Běla
zítra Slavomír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Palčivou touhu po bohatství nikdy nepřekonáme, aniž ji neukojíme

Přesun klienta do auta

se dvěma asistenty

Popis:
Klient sedí na vozíku asi 1 m od auta, jeden asistent zabrzdí vozík a odstraní područku, dále první asistent uchopí klienta křížovým hmatem v podpaží a druhý asistent vloží dolní končetiny co nejdál pod palubní desku, pak druhý asistent přesune klienta na posunutou sedačku auta vzad. Pomůckou pro tento způsob přesunu může být skluzná deska.

s jedním asistentem a se skluznou deskou

Popis:
Asistent zabrzdí vozík, odtraní područku a dá do auta skluznou desku. Posune klienta vpřed. Přendá dolní končetiny klienta do auta. Klient se chytí levou horní končetinou kolem krku asistenta. Asistent za pas kalhot přesune klienta do auta.

s jedním asistentem

Popis:
Asistent najede k otevřeným dveřím auta co nejblíže, zabrzdí vozík a odstraní područku. Posune klienta na sedačce vpřed. Asistent přesouvá jednu dolní končetinu do auta, pomůže klientovi do předklonu. Asistent uchopí klienta za pas kalhot a přesune za pánev do auta.

s částečnou asistencí či s pomůckou

Popis:
Asistent zabrzdí vozík, odtraní područku a dá do auta skluznou desku. Klient má skluznou desku pod pánví, opře se o natažené horní končetiny. Asistent mu přiloženou dlaní na čele klade odpor tak, že je klient schopen odlehčit pánev a přesune se do auta. Asistent druhou rukou dopomůže klientovi v přesunu zvednutím za pas kalhot.

bez asistence

Popis:
Klient přijede na vozíčku těsně k autu, vozík postaví bokem k autosedačce. Vzepře se pažemi o vozík a přesune se do auta. Složí vozík. Speciálně upravenou tyčí odsune vozík k zadním dveřím auta. Otevře zadní dveře auta a opět pomocnou tyčí přisune vozík k otevřeným zadním dveřím. Pomocí tyče vtáhne vozík do auta.

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..