Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JAROSLAV DURYCH
Láska nám nabízí košík slastí a celou nůši strastí.

Přesun klienta do auta

se dvěma asistenty

Popis:
Klient sedí na vozíku asi 1 m od auta, jeden asistent zabrzdí vozík a odstraní područku, dále první asistent uchopí klienta křížovým hmatem v podpaží a druhý asistent vloží dolní končetiny co nejdál pod palubní desku, pak druhý asistent přesune klienta na posunutou sedačku auta vzad. Pomůckou pro tento způsob přesunu může být skluzná deska.

s jedním asistentem a se skluznou deskou

Popis:
Asistent zabrzdí vozík, odtraní područku a dá do auta skluznou desku. Posune klienta vpřed. Přendá dolní končetiny klienta do auta. Klient se chytí levou horní končetinou kolem krku asistenta. Asistent za pas kalhot přesune klienta do auta.

s jedním asistentem

Popis:
Asistent najede k otevřeným dveřím auta co nejblíže, zabrzdí vozík a odstraní područku. Posune klienta na sedačce vpřed. Asistent přesouvá jednu dolní končetinu do auta, pomůže klientovi do předklonu. Asistent uchopí klienta za pas kalhot a přesune za pánev do auta.

s částečnou asistencí či s pomůckou

Popis:
Asistent zabrzdí vozík, odtraní područku a dá do auta skluznou desku. Klient má skluznou desku pod pánví, opře se o natažené horní končetiny. Asistent mu přiloženou dlaní na čele klade odpor tak, že je klient schopen odlehčit pánev a přesune se do auta. Asistent druhou rukou dopomůže klientovi v přesunu zvednutím za pas kalhot.

bez asistence

Popis:
Klient přijede na vozíčku těsně k autu, vozík postaví bokem k autosedačce. Vzepře se pažemi o vozík a přesune se do auta. Složí vozík. Speciálně upravenou tyčí odsune vozík k zadním dveřím auta. Otevře zadní dveře auta a opět pomocnou tyčí přisune vozík k otevřeným zadním dveřím. Pomocí tyče vtáhne vozík do auta.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..