Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 21.5.2024
svátek má Monika
zítra Emil

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BENJAMIN CONSTANT
V životě bez naděje se může srdce roztříštit jako skleněná koule nárazem o kámen.

Přesun klienta z auta

se dvěma asistenty bez pomůcek

Popis:
První asistent uchopí klienta pod koleny. Druhý asistent jej uchopí křížovým hmatem a na znamení přendají klienta na vozík, který je zabržděný a umístěný asi jeden metr od auta.

s jedním asistentem a se skluznou deskou

Popis:
Asistent zabrzdí vozík, odtraní područku a dá do auta skluznou desku. Posune klienta vpřed. Vyndá obě dolní končetiny z auta. Klient se chytí levou horní končetinou kolem krku asistenta. Asistent za pas kalhot přesune klienta na vozík. Posadí jej a případně na vozíku posune.

s jedním asistentem

Popis:
Asistent najede k otevřeným dveřím auta co nejblíže, zabrzdí vozík a odstraní područku. Posune klienta na sedačce vpřed. Asistent přesouvá jednu dolní končetinu z auta, pomůže klientovi do předklonu. Asistent uchopí klienta za pas kalhot a přesune za pánev do vozíku. Potom

s částečnou asistencí

Popis:
Klient má skluznou desku pod pánví, opře se o natažené horní končetiny. Asistent mu přiloženou dlaní na čele klade odpor tak, že je klient schopen odlehčit pánev a přesune se na vozík. Asistent druhou rukou dopomůže klientovi v přesunu zvednutím za pas kalhot.

bez asistence

Popis:
Klient otevře zadní dveře a vyndá vozík z auta. Pomocnou tyčí odsune vozík tak, aby bylo možné zavřít zadní dveře. Klient zavře zadní dveře a otevřenými předními dveřmi si přitáhne vozík pomocnou tyčí. Vozík si rozloží a připraví pro přesun z auta. Pomocí vzepření paží se přesune na vozík.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..