Svátky

Dobré poledne,
dnes je pátek 14.6.2024
svátek má Roland
zítra Vít

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SENECA LUCIUS ANNAEUS
Neštěstí zdrtí jen toho, kdo se dal oklamat štěstím.

Přesuny z vozíku a zpět

na WC s asistentem za pomoci madla

Popis:
Klient přijede s vozíkem vedle mísy WC. Před vlastním přesunem posune asistent klienta na vozíku vpřed. Klient se nakloní a jednou horní končetinou se chytí madla. Pro udržení rovnováhy mu může asistent klást odpor přiloženou rukou na čele...

na WC s asistentem přes "stoj"

Popis:
Klient přijede s vozíkem vedle mísy WC. Před vlastním přesunem posune asistent klienta na vozíku vpřed. Asistent zapře svými koleny klienta, zvedne ho a přesune na toaletu.

na WC s asistencí za pomoci ručníku

Popis:
Klient přijede s vozíkem vedle mísy WC. Asistent klienta přitáhne na vozíku vpřed. Odstraní stupačky, dá klientovi dolní končetiny na zem. Předkloní klienta, vloží mu pod pánev ručník a s jeho pomocí ho přesune na WC. Eventuelně mu vypodloží...

do vany se dvěma asistenty

Popis:
Vozík s klientem je zabrzděný, postavený paralelně s vanou. Područka je odstraněna. První asistent uchopí dolní končetiny klienta a přendá je na vanu. Druhý asistent uchopí klienta křížovým hmatem. Jednou nohou se postaví do vany a spolu s prvním asistentem přesune klienta do vany.

do vany s jedním asistentem na vanovou sedačku

Popis:
Pokud je výška vany shodná s výškou sedátka vozíku, lze přesun do vany provést pouze s jedním asistentem.Vozík s klientem je zabrzděný, postavený paralelně s vanou. Područka je odstraněna. Asistent uchopí dolní končetiny klienta a přendá je na vanu. Postaví se za klienta a křížovým hmatem ho uchopí. Jednou nohou se postaví do vany a přesune klienta na vanovou sedačku.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..