Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ERNEST WILIAM BARNES
S rozumem nutno mít soucit, se srdcem nikoliv, protože je od přirozenosti statečné samo sebou.  

Přesuny z vozíku a zpět

na WC s asistentem za pomoci madla

Popis:
Klient přijede s vozíkem vedle mísy WC. Před vlastním přesunem posune asistent klienta na vozíku vpřed. Klient se nakloní a jednou horní končetinou se chytí madla. Pro udržení rovnováhy mu může asistent klást odpor přiloženou rukou na čele...

na WC s asistentem přes "stoj"

Popis:
Klient přijede s vozíkem vedle mísy WC. Před vlastním přesunem posune asistent klienta na vozíku vpřed. Asistent zapře svými koleny klienta, zvedne ho a přesune na toaletu.

na WC s asistencí za pomoci ručníku

Popis:
Klient přijede s vozíkem vedle mísy WC. Asistent klienta přitáhne na vozíku vpřed. Odstraní stupačky, dá klientovi dolní končetiny na zem. Předkloní klienta, vloží mu pod pánev ručník a s jeho pomocí ho přesune na WC. Eventuelně mu vypodloží...

do vany se dvěma asistenty

Popis:
Vozík s klientem je zabrzděný, postavený paralelně s vanou. Područka je odstraněna. První asistent uchopí dolní končetiny klienta a přendá je na vanu. Druhý asistent uchopí klienta křížovým hmatem. Jednou nohou se postaví do vany a spolu s prvním asistentem přesune klienta do vany.

do vany s jedním asistentem na vanovou sedačku

Popis:
Pokud je výška vany shodná s výškou sedátka vozíku, lze přesun do vany provést pouze s jedním asistentem.Vozík s klientem je zabrzděný, postavený paralelně s vanou. Područka je odstraněna. Asistent uchopí dolní končetiny klienta a přendá je na vanu. Postaví se za klienta a křížovým hmatem ho uchopí. Jednou nohou se postaví do vany a přesune klienta na vanovou sedačku.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..