Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je čtvrtek 22.2.2024
svátek má Petr
zítra Svatopluk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ÉTIENNE BONNOT DE CONDILLAC
Pro krásu těla naletí člověk na ošklivost duše.

Jaroslava Pásková právě dnes slaví stoleté narozeniny!

Paní Jaroslavě Páskové z Prahy 8 je dnes neuvěřitelných 100 let! Je stále vitální, i když s některými pracemi a nákupy jí pomáhají sousedé. „Mám moc hodné sousedy,“ několikrát zdůraznila paní Pásková.

Jaroslava Pásková pochází z Jablonce, ale většinu života strávila v Praze 8, napřed v Kobylisích, poté v Libni. Vdávala se v roce 1945 a pracovala v Mezinárodní telefonní a telegrafické ústředně ve Fibichově ulici na Žižkově, ovládala totiž výborně němčinu.

 

jaroslava paskova2


Ze statistik České správy sociálního zabezpečení vyplývá, že v Česku žilo na konci loňského roku přes 400 lidí starších sta let, jejich počet ale v posledních letech klesá. Nejvíc stoletých a starších lidí žije v Jihomoravském kraji a v Praze. Ještě před třemi lety počet lidí starších sta let rostl, teď už ale podle statistik klesá. Má jít však jen o slabší ročníky z období první světové války. Do poloviny století bude deset procent lidí nad 80 let, čili i těch stoletých bude víc a z principu jich bude přibývat, říkají odhady. Mezi nejstaršími Čechy převládají zhruba z 85 procent ženy.

 

Šalek Martin, Mgr

Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..