Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 21.2.2024
svátek má Lenka
zítra Petr

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Démokritos z Abdér
Ve štěstí je snadné nalézti přátele, v neštěstí však ze všeho nejsnadnější.

Zuby a orgány

"

Je zajímavé dozvědět se něco víc o propojení zubů s orgány našeho těla.Tak například jedničky nahoře mají vztah k ledvinám, dolní k močovým cestám a měchýři. Špičáky signalizují stav jater a žlučníku, předstoličky hlásí stav pankreatu a žaludku, stoličky patří k plicím a tlustému střevu, osmičky mají spojení na srdce a tenké střevo. Většina zubů a dásní k nim přiléhajících má vztah k trávení a zažívání. Lze z toho vyvodit, že obvyklé chyby jsou ukryté v dietě a některé se vztahují k „vodnímu hospodářství“.

Existují tedy dvě cesty, jak se zbavit bolesti zubů a dásní. Jednou z nich je začít pečovat o příslušný orgán, na který zub upozorňuje. Druhou cestou je nechat si zub ošetřit.

V případě řezáků bychom měli projevit starost o ledviny a močové cesty, hlavně chránit je před nastydnutím. Často je při chronických bolestech zubů vhodné zrevidovat jídelníček, eliminovat jídla, která dráždí játra nebo žlučník (třeba v případě špičáků). Je třeba normalizovat vhodnými prostředky trávení a vyměšování.

"

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..