Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 25.6.2024
svátek má Ivan
zítra Adriana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Seneca Lucius Annaeus
Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

 

Informace o serveru www.prvnikrok.cz

Spolek První krok, z.s. se sídlem Poděbradská 179/1, 190 00 Praha 9, je registrován ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod spis. zn. L 12916.

Cíle spolku První krok, z.s.

Spolek První krok, z.s. již od roku 2001 prostřednictvím Internetovéhp informačního centra První krok zaměřuje svoje aktivity na vytvoření, udržování a další rozvíjení uceleného informačního systému, zaměřeného na soustřeďování informací, potřebných pro občany se zdravotním postižením, seniory, jejich rodiny a přátele.

Zpravodaj

V této části jsou poskytovány aktuální informace z oblasti zdravotnictví, sociální péče, informace o nových léčebných metodách, léčebných postupech nebo novinky z jednotlivých zařízení, která poskytují léčebnou péči nebo aktivity související s různými onemocněními.

Rozhovory

Zde jsou publikovány rozhovory s významnými odborníky z oblasti medicíny, ale i ostatních oblastí života.

Databáze zdravotnických pomůcek

Účelem databáze je shromáždit co nejvíce informací o zdravotnických pomůckách. V současné době je určena především pro klienty s omezenou hybností, s postižením zraku či sluchu, ale jsou v ní také umístěné pomůcky například pro augmentativní a alternativní komunikaci, pomůcky pro rehabilitaci atd.

Adresář organizací

Nedílnou součástí Internetového informačního centra je i adresář organizací, jejichž činnost souvisí s problematikou zdravotního postižení. V databázi organizací - adresáři, si může klient najít potřebné informace o organizacích sdružující konkrétní druhy postižení, ale i třeba o firmách vyrábějící a dodávající pomůcky či o půjčovnách zdravotnických pomůcek.

Poradna

V této části najdete rady odborníků, především z oblasti fyzioterapie, CMP, autismu a dalších problematik souvisejících se zkvalitněním života zdravotně postižených.

Rady a cvičení

Tato část obsahuje soubor rehabilitačních cvičení s asistencí či bez asistence, která jsou zaměřena na udržení nebo zvýšení fyzické kondice. V další části naleznete cviky pro posílení pánevního dna.

Video

Poměrně novou částí jsou videoukázky průběžně umisťované na server. Najdete zde krátká videa s jednotlivými cviky, nově pak rozhovory s odborníky na jednotlivá onemocnění, např. RS či vzácných onemocnění.

Úspěšnost serveru

Potřebnost a užitečnost naznačených forem soustředěných informací pro spoluobčany se zdravotním postižením dokazuje vývoj návštěvnosti portálu, která průběžně neustále narůstá.

Graf vývoje návštěvnosti
Graf do 2013

Všechny aktivity internetového informačního centra PRVNÍ KROK jsou rozvíjeny ve spolupráci se zájmovými a občanskými sdruženími, charitativními organizacemi, pacientskými kluby a dalšími svépomocnými aktivitami zdravotně postižených občanů.

Občanské sdružení První krok,o.s., vzniklo 25. 7. 2002.  Od 1. 1. 2014 se v souvislosti s přijetím zák. č. 89/2012 Sb. přetransformovalo na spolek,

Spolek První krok, z.s. se sídlem Poděbradská 179/1, 190 00 Praha 9, je registrován ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod spis. zn. L 12916.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..