Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 25.6.2024
svátek má Ivan
zítra Adriana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GILBERT PIERRE FRANCOIS CESBRON
Tajemství ženy tkví v tom, že je současně tak slabá a tak silná, tajemství muže - že je zároveň tak silný i tak slabý.

Kozoroh


Vládnoucí planeta: Saturn
Charakteristika znamení: melancholické, zemské, základní, magnetické.
Odpovídající části těla: kolena.
Charakterové rysy člověka: kozorozi jsou praktičtí, pečliví, zdrženliví, ctižádostiví, ukáznění, opatrní, věrní a neriskují. Mají mimořádnou vytrvalost a velký organizační talent. Jsou rádi obdivováni. Slabší stránkou jejich povahy je pesimismus, lakota, nevraživost, konzervatismus a uzavřenost.
Zdravotní charakteristika: kozorozi nemívají příliš silnou tělesnou konstituci. Mají sklon k zažívacím problémům, k nemocem z nachlazení a k revmatismu. Mohou však dosáhnout vysokého věku.
Zdravotní vliv na: klouby, kolena, vazivo, kostní vazba, kůže; šlachy kolenní, svaly lýtkové.

Kozoroh

ČERVEN 2017

 

I když jste přesvědčení, že máte za všech okolností pravdu, měli byste ji předkládat tak, abyste lidi kolem sebe zbytečně neprovokovali ani nenaštvali. Ve chvíli, kdy se někdo osmělí a proti vašim argumentům něco namítne, začněte uvažovat, zda na jeho slovech náhodou něco není. Pokud byste hádku dokázali vyměnit za rozumnou řeč a třeba i ustoupit, proběhl by měsíc v klidu a v pohodě.

Kozoroh

KVĚTEN 2017

 

Na náhody nevěřte. Ve chvíli, kdy se vám do cesty dostane člověk, který před časem řešil stejné zdravotní potíže, jež teď trápí vás, konečně nacházíte někoho, s kým si můžete upřímně a otevřeně popovídat. Navíc od něj získáte energii a důvěru ve vlastní síly. Když vám vysvětluje, že to, co zvládnul on, zvládnete vy taky, můžete si být jistí, že to taky tak bude.

Kozoroh

DUBEN 2017

 

O tom, že se mají sliby dodržovat, jste nikdy nepochybovali. Momentálně je však potíž v lidech, kteří své sliby neberou zdaleka tak vážně jako vy, a z jejich neplnění stresy opravdu nemají. Pokud na někoho takového narazíte, nenamlouvejte si, že z jeho strany šlo o jednorázové selhání, ale sami sobě slibte, že se na tohoto člověka už nikdy spoléhat nebudete.

Kozoroh

BŘEZEN 2017

 

Je potřeba, abyste s lidmi kolem sebe mluvili i o tom, o čem obvykle mlčíte. Pokud vám není jasný zdravotní stav vašeho životního druha, překonejte obavy i ostych, a přímo se ho zeptejte na historii jeho choroby. Nejde o to, že byste sháněli senzace, ale o to, abyste věděli, s čím můžete počítat a jak se může po zdravotní stránce vaše společná budoucnost vyvíjet dál.

Kozoroh

ÚNOR 2017

 

Času na odpočinek sice není nejvíc, ale vy byste si přesto měli nějaký najít. Možná by bylo dobré, kdybyste využili Valentýna a spolu se svým miláčkem vyrazili někam, kde se o vás postarají. Pokud vám na prodloužený víkend chybí peníze, možná by stačilo, kdybyste si zašli někam do aqvaparku a dopřáli si lázeň s bylinkami, které vás zklidní a uvolní – což je přesně to, co oba potřebujete.

Kozoroh

LEDEN 2017

 

Když vám vaši blízcí říkají, že jste se změnili a že se jim vaše proměna moc líbí, můžete se klidně skromně usmát a vysvětlit jim, že to není ani tak zásluha vaše, jako pozitivní vliv planet. Skvěle na vás působí zejména Venuše, která se spolu s Marsem a s Neptunem nachází ve vašem komunikačním sektoru. Kdybyste nezapomněli mluvit ani v době, kdy tyto planety znamení Ryb opustí, bylo by to vynikající…

Kozoroh

PROSINEC 2016

 

Předem si uvědomte, jak funguje Jupiter ve vašem sektoru profesní ctižádosti, a pak si slibte, že se jeho vlivu nepoddáte! Pokud podlehnete, čeká vás měsíc, kdy budete doslova uštvaní, a přesto nestihnete ani polovinu toho, co jste udělat chtěli. Omezte své ctižádostivé plány, uvědomte si, že tělo má v zimě především odpočívat a věnujte se tomu, co vás baví a těší.

Kozoroh

LISTOPAD 2016

 

Zdravotní krize se nebojte, protože se žádná nechystá. Můžete mít sice problémy s kolísáním krevního tlaku, ale ty jsou zapříčiněny spíše všeobecnou atmosférou, která kolem vás vládne. Opravdu se musíte stresovat tím, co se v práci děje, a na průběh čehož nemáte v podstatě vliv, nebo pochopíte, že bude lepší, když mávnete rukou a necháte všemu volný průběh?

Kozoroh

KVĚTEN 2016

 

Dělejte to, co vás baví, a nezdržujte se úvahami o tom, co máte dělat, abyste uspokojili potřeby a požadavky svého okolí. Pokud se na to cítíte, měli byste si popovídat s partnerem a přesvědčit ho, aby s vámi konečně začal mluvit na rovinu – a místo náznaků, které musíte luštit, na což vám chybí energie i chuť, se začal vyjadřovat jasně a jednoznačně.

Kozoroh

DUBEN 2016

 

Opravdu není nutné, abyste tradice dodržovali za každou cenu. Ve vašem případě se to týká zejména čarodějnic, které byste rádi pojednali v podstatně střízlivějším duchu než dosud. Kamarády upozorněte, že letos budou nealko. Následně se na vás sesypou kamarádi, kteří vám budou vysvětlovat, že to chtěli navrhnout už dávno, ale na rozdíl od vás jim chyběla odvaha.

Kozoroh

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Patříte k lidem, kteří bojují i ve chvíli, kdy by to každý jiný vzdal. Díky této životní filosofii sice získáte všechno, co chcete, ale zaplatíte za to spoustou neprospaných nocí. Nechcete si z nabízených šancí vybrat ty opravdu důležité, jimž se budete věnovat naplno, a ty, které zhodnotíte jako nepodstatné, nechat plně a naprosto v rukou osudu?

Kozoroh

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Novoluní, které 9. března probíhá ve vašem sektoru komunikace, vás dostane do situace, kdy se musíte jasně vyjádřit ke všemu, co se kolem vás děje. Zapomeňte na svou obvyklou životní taktiku a z ní vyplývající zdrženlivost, a respektujte to, co vám radí svědomí. Pokud ho poslechnete, přesvědčíte se, že stará moudrost, která říká, že člověk s dobrým svědomím spí klidně a hluboce, má pravdu.

Kozoroh

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Do 16. února, kdy je Venuše ve vašem znamení, jste v pohodě, ale pak hrozí výkyvy. Je docela možné, že začnete mít daleko větší chuť na sladkosti, kolem kterých jinak chodíte naprosto lhostejně. Pak můžete uvažovat, zda je to proto, že svůj život vnímáte jako hořký, nebo proto, že toho máte opravdu hodně a potřebujete rychlou energii.

Kozoroh

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

Skvělým dnem bude sobota 6. února, kdy se Slunce setkává s Plutem a Merkur tvoří trigon s Jupiterem. Do svého života můžete vnést změny, které prospějí tělu i duchu. Pokud jste usoudili, že je čas, abyste odložili cigaretu, skleničku nebo pár zbytečných kil, neváhejte a začněte s očistným programem. Hvězdy garantují, že se podaří!

Kozoroh

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Zajímavý bude zejména týden mezi 22. a 30. lednem, kdy se ve vašem znamení dvakrát setká Merkur s Plutem. Jde o dny, kdy byste si měli dávat pozor zejména na nachlazení, alergie a jiné způsoby, jimiž byste si mohli zkomplikovat dýchání. Zároveň omezte nebo úplně vynechejte i používání nejrůznějších aromatických olejů a osvěžovačů vzduchu!

Kozoroh

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Vaším dnem bude neděle 10. ledna, kdy se ve vašem znamení odehrává novoluní. Berte to jako šanci pro začátek nového života. Když předsevzetí, která se týkají pozitivních životních změn, nebudete startovat o novoroční půlnoci (žádná škoda, protože to stejně nikdy nevyšlo) a necháte to na toto datum, vyjde všechno naprosto skvěle…

Kozoroh

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Je nejvyšší čas, abyste se naučili odmítat lidi, kteří hodlají parazitovat na vašem dobrém srdci. Letos se to týká zejména kolegů, kteří vás přemlouvají, abyste za ně vzali vánoční či novoroční pohotovost – v nejlepším případě obě. Dokážete odolat, nebo se necháte přemluvit k něčemu, do čeho se vám ani trochu nechce?  

Kozoroh

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

Velice příjemné zážitky, které se vám postarají o dobrou náladu, znormalizují vám krevní tlak a navíc vám vrátí smysl pro humor, prožijete při zdobení bytu, balení vánočních dárků a jiné podobné tvůrčí činnosti. Dejte si jen pozor, abyste nepopudili lidi, kteří si na rozdíl od vás neumí práci naplánovat, protože se své frustrace budou snažit přelít na vás.

Kozoroh

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

I když sportujete moc rádi a na hory se vyloženě těšíte, měli byste se jim o mikulášském víkendu vyhýbat. V neděli na vás totiž působí kvadratura mezi Marsem a Plutem, která vás může jak na sjezdovce, tak při zpáteční cestě dostat do opravdu náročné situace. Vyberte si sport, který se dá provozovat v docházkové vzdálenosti od domova, a tomu se pak věnujte.

Kozoroh

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Je nejvyšší čas, abyste vyzkoušeli cokoliv, co vám zlepší život a zároveň ulehčí vašim zádům, která máte sklon všestranně přetěžovat. Pokud je možnost, netahejte nákupy domů v taškách, ale nakupte si přes internet. Vyberte si firmu, která vám objednané zboží složí až v kuchyni, a poděkujte technice, která vám právě silně ulehčila život.

Kozoroh

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Jde o dny, kdy se vám daří naprosto všechno – včetně toho, o čem jste sami pochybovali. Veškeré výsledky veškerých laboratorních testů jsou vynikající a vy si můžete konečně oddechnout. Následně se však dozvíte, že byste měli alespoň trochu shodit, protože vaše současná váha není zdaleka optimální, což vám dobrou náladu zase trochu ztlumí.

Kozoroh

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

S koleny problém kupodivu nemáte, ale zato se může ozývat bederní část páteře. Než se rozhodnete, že je to signál toho, že definitivně patříte do starého železa, podívejte se dobře na to, na čem spíte. Pokud je na posteli na první pohled vidět, že má svá nejlepší léta za sebou, neváhejte a kupte si jako trochu předčasný vánoční dárek novou. Efekt bude okamžitý a velice pozitivní!.

Kozoroh

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

V rámci péče o zdraví se vracíte ke starým receptům, které hledáte v kuchařkách, jež jsou v rodině ještě po prababičce. Při své touze po dokonalosti se odmítáte smířit s náhražkami, což vede k tomu, že si děláte vlastní rukou všechno včetně těstovin. Jde o činnost, která má dva pozitivní výsledky: vynikající nudle jako první, a dokonale procvičené paže jako druhotný plusový produkt.

Kozoroh

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Všechno, co se týká zdraví, je v tomto období vyloženě pozitivní. Sami za sebe se můžete těšit na skvělé zprávy, provázené lehkou korekcí váhy směrem dolů. Pokud se vašich blízkých týče, jsou v pohodě a sami říkají, že jim vyrovnaný podzim, kdy se po horkém létě konečně všechno uklidnilo, jde vyloženě k duhu.

Kozoroh

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Atmosféru změníte k lepšímu tím, že místo ostrých pokynů a jedovatých poznámek vsadíte na rozumně dávkované lichotky a pozitivní hodnocení všeho, co se děje. Doma budou překvapení, v práci nadšení. V každém případě však zkonstatujete, že s lidmi, které jste výše jmenovaným způsobem motivovali, se jedná daleko lépe, než se s nimi jednalo dosud.

Kozoroh

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Od 25. do 27. srpna, kdy je Luna ve vašem znamení, si musíte hlídat všechno, co se týká vašich kolen. Pokud to jde, vyhýbejte se jak dlouhému stání, tak náročným pochodům – a to i v případě, kdy byste je zvládali v rámci dovolené. Navíc jde o vhodné dny, kdy byste se měli naučit nosit ortézu, kterou jste sice dostali, ale která se vám zatím bez užitku povaluje doma.

Kozoroh

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Ve chvíli, kdy se Jupiter dostává do Panny, se vám vrací dobrá nálada, sebevědomí a touha po nových zážitcích. Navíc se můžete těšit na nové léky, které veškeré vaše neduhy rázem posunou k lepšímu. Počítejte tedy se dny, kdy se cítíte skvěle, a kdy vás ani nenapadne, že byste mohli pochybovat o svém právu na štěstí.

Kozoroh

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

O lásce přemýšlejte a o city se zajímejte! Venuše pobývá až do 31. července ve znamení Panny, a vy máte šanci v této oblasti dohnat všechno, co jste v poslední době kvůli práci zanedbali. Navíc se máte šanci na vlastní kůži přesvědčit, že ve chvíli, kdy si dáte do pořádku emoce, se sám od sebe srovná i celý zbytek vašeho života, což taky není k zahození…

Kozoroh

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Pokud máte v příbuzenstvu člověka, který drží dietu, měli byste to respektovat. Poznatky, z nichž vychází, se vám sice mohou zdát nesmyslné, ale vy nejste od toho, abyste mu je rozmlouvali. Když řekne, že nechce nic, v čem je cukr, mléko nebo něco jiného, na nic se ho nevyptávejte, ale mlčky mu nabídněte pokrm, v čem se zmíněná surovina nevyskytuje.

Kozoroh

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

Kromě všeho ostatního, co děláte pro zdraví, získáváte velký úspěch při výrobě nejrůznějších domácích šťáv a kompotů, které vytváříte podle starých rodinných receptů a bez jakýchkoliv konzervantů. Když je navíc dáte do půvabných skleniček, které ozdobíte elegantním štítkem s označením obsahu, máte bez velké námahy první vánoční dárky a tím ušetřený stres.

Kozoroh

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Vztahy se svými bývalými láskami se snažte omezit na minimum. Váš aktuální partner sice může tvrdit, že je tolerantní, ale když dojde na vaše bývalé lásky, s veškerou tolerancí rázem končí. Pokud si chcete zachovat klidné spaní a vyvarovat se zbytečných stresů, uděláte moc dobře, když se všem bývalým vyhnete pokud možno obloukem.

Kozoroh

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Pokud se chcete vyhnout zbytečným stresům, na které je většinou konec tohoto měsíce bohatý, překonejte se, sedněte si k papírům a udělejte si pořádek v účetnictví a daních. Když navíc podáte všechna přiznání a přehledy už teď, vyšetříte si krásné tři červnové týdny, kdy nebudete muset myslet na nic nepříjemného.

Kozoroh

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Jsou věci, ze kterých byste si neměli zbytečně dělat hlavu. Jednou z nich je nespavost, s níž můžete mít v tomto období trochu potíže. Než sáhnete po prášcích, měli byste se zamyslet nad svým denním režimem. Kdybyste ho jen trochu přizpůsobili svým aktuálním potřebám a proces usínání posílili každodenně opakovaným rituálem, situace by se rázem vylepšila.

Kozoroh

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Pokud se jedná o zuby, měli byste být maximálně opatrní. Ve vašem případě totiž nepomůže ani citronový sprej drahé značky, ani specielní gel na citlivé krčky, protože by to bylo jen zbytečné vyhazování peněz. Je ale potřeba, abyste se objednali k lékaři, který přijde na naprosto banální zdroj vašich potíží a za jednu návštěvu ho odstraní.

Kozoroh

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Kombinace stacionárního Pluta a novoluní, které 18. dubna probíhá v Beranu, vás ohledně zdraví nutí k opatrnosti. Mějte rozum a hlavně si nemyslete, že si můžete dovolit sportovat bez rozumné ochrany hlavy. Na kolo i na lyže vyrážejte jen s kvalitní helmou, na koně s páteřním chráničem. Můžou se sice najít lidé, kteří řeknou, že to přeháníte, ale ty vážně neberte.

Kozoroh

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015


I když jste rozený introvert, který moc rád nemluví, budete se muset překonat. Vypadá to na období, kdy máte starostí víc než dost a kdy je vám jasné, že si s nimi sami neporadíte. Ve chvíli, kdy si najdete důvěryhodného člověka, jemuž se můžete svěřit, zjistíte, že jste hovorem s ním nejenže našli řešení, ale navíc se vám i vyloženě fyzicky ulevilo.

Kozoroh

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

Sextil mezi Venuší a Neptunem, který vrcholí 24. března, vás pozitivně ovlivňuje až do Velikonoc. S jeho pomocí si užíváte života, vychutnáváte všechny dary přírody a navíc každým jídlem, které postavíte na stůl, dokazujete, že strava, zkomponovaná podle všech pravidel zdravé výživy, může být i chutná a navíc lákavá na pohled.  


Kozoroh

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015 


Dny kolem 11. března jsou pro vás opravdu náročné. Když to jen trochu půjde, vyhněte se řízení auta. Kdyby se náhodou stalo a váš řidič si chtěl po vzoru hrdinů amerických seriálů zahrát s policií na honěnou, zabraňte mu v tom všemi způsoby, které vás jen napadnou. Šlo by o experiment, který by nemusel dopadnout dobře.

Kozoroh

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


Práci berte vážně, ale rozhodně se kvůli ní nestresujte tak, že byste ani pořádně nespali. Uvědomte si, že na to, abyste mohli podávat vyžadované výkony, musíte být především odpočatí a taky se podle toho chovejte. Když si ještě slíbíte, že si poslední kávu dáte nejpozději kolem třetí odpoledne, bude všechno v pořádku.

Kozoroh

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 


Neustále přemýšlíte, zda Valentýna slavit nebo neslavit. Dobře víte, že partner by o drobný dáreček, který dokazuje, že na něj myslíte, moc stál, ale vám se do podobných projevů ani trochu nechce. Možná by pomohlo, kdybyste se na Valentýna přestali dívat jako na něco, co se musí, a začali ho vnímat jako něco, co chcete.

Kozoroh

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


Hlavně s ničím zásadním nepospíchejte! Vaším dnem je až 30. leden, kdy se dostanete pod pozitivní vliv sextilu mezi Marsem a Plutem. Najednou zjistíte, že jste na tom fyzicky podstatně lépe, než jste si až dosud mysleli. Svých obnovených sil využijete hned o víkendu, kdy dáte na svahu na frak lidem o pěkných pár let mladším…

Kozoroh

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015 


Jde o čas, kdy se o největší problém, který musíte řešit, postará oslava vašich narozenin. Už dopředu si uvědomte, že je po svátcích, kdy většina populace hubne a tomu přizpůsobte jídelníček. Když dáte na stůl polovinu toho, co byste tam dali jindy, bude toho tak akorát… a když se ještě postaráte o dostatek nealko nápojů, bude oslava naprosto bez chyby.

Kozoroh

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015 


Problém, který se týká kapřích kostí, se vás letos naprosto netýká. Je to mimo jiné tím, že Luna je při vánočních přípravách ve vašem znamení a vy se ze všech sil snažíte, aby všechno proběhlo bez nejmenšího zádrhele. Když všechno zvážíte, kapra koupíte vyfiletovaného a tím se nepříjemným překvapením spolehlivě vyhnete.

Kozoroh

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014  


Je nejvyšší čas, abyste pochopili, že relaxace není ani ztráta času, ani projev trestuhodné lenosti, ale aktivita, bez které se neobejdete. Naučte se odpočívat, dělejte jenom to, co dělat opravdu chcete. Kdybyste večer začali pít bylinkový čaj a jen tak v klidu u něj poslouchat klasickou adventní hudbu, moc by vám to prospělo.

Kozoroh

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Za to, že se vám v podstatě do ničeho nechce, se opravdu nemáte proč stydět. Uvědomte si, s jakým nasazením v posledních třech letech jedete, a dojde vám, že vaše únava rozhodně nevznikla z ničeho. Zkuste využít posledního listopadového víkendu a alespoň trochu si oddechnout – třeba na adventním koncertě.

Kozoroh

17 .11. 2014 - 30. 11. 2014


Když se s partnerem domluvíte na víkendové akci, jejímž účelem je důkladný úklid alespoň jednoho pokoje, je to rozumné. Přesto byste se měli držet zkrátka a neprosazovat odtahování nábytku od stěn a podobné aktivity. Kdybyste si při nich vy nebo partner pohnuli zády, nabral by váš plánovaný pohodový víkend zbytečně na obrátkách.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..