Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 21.5.2024
svátek má Monika
zítra Emil

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Moliére
Odmítne-li žena tvoji lásku a nabídne ti přátelství, nepovažuj to za rozchod. Znamená to, že chce postupovat podle pořadí.

Rak


Vládnoucí planeta: Luna
Charakteristika znamení: flegmatické, vodní, základní, magnetické.
Odpovídající části těla: hrudní koš a žaludek.
Charakterové rysy člověka: raci v sobě ukrývají jemnost, citlivost, soucitnost, opatrnost, intuici, vynalézavost a bystrost. Mají mimořádný smysl pro rodinu a domov. Váží si peněz, neboť jim umožňují žít v blahobytu a také často cestovat. Jejich vadou bývá náladovost, neklid, přecitlivělost, proměnlivost, nedůtklivost a sklon k pohodlnosti.
Zdravotní charakteristika: raci se těší docela dobrému zdraví. Citlivými místy jsou u nich prsa a žaludek
Zdravotní vliv na: žaludek, bránice, prsní koš, pohrudnice, dolní část jícnu, hltanová trubice, spodní plicní laloky; dvanáct prsních obratlů, velký a malý prsní sval, velký pilový sval; mléčná žláza, arterie a vena bránice.

Rak

ČERVEN 2017

 

Nejnáročnější na zvládnutí je vliv Marse, který vaším znamením prochází od 4. června až do konce měsíce. Pod jeho vlivem se cítíte odpovědní i za něco, s čím ve skutečnosti nemáte vůbec nic společného. Pokud začnete hledat vinu u sebe i v pracovních záležitostech, na kterých se vás podílelo víc, je něco špatně. Uvažujte o dovolené, na které si dáte do pořádku tělo i duši!

Rak

KVĚTEN 2017

 

Jediné, co opravdu nutně potřebujete, je opravdu dobrý, zručný a zkušený pedikér, který si dokáže poradit i s nehty, co mají sklon k zarůstání. Když se rozhodnete, že k němu budete chodit opravdu pravidelně a výmluvy hledat nebudete, potíží váš zbaví záhy a spolehlivě. Kdybyste své nohy nechali bez povšimnutí, mohly by se nehty dostat do stavu, kdy by je musel řešit chirurg – a to by příjemné nebylo.

Rak

DUBEN 2017

 

Když za vámi přijdou s tím, že byste měli zasáhnout do podzimních voleb, a rovnou vám navrhnou, že vás napíšou do seznamu kandidátů, zachovejte si chladnou hlavu. Když se podíváte na aktuální postavení planet, dojde vám, že vás tam chtějí především na práci, do níž se nikomu jinému nechce. Když si k tomu navíc představíte nepohodlí, kterým byste v důsledku svého rozhodnutí trpěli vy i vaše rodina, je celkem logické, že odmítnete.

Rak

BŘEZEN 2017

 

V první březnové dekádě toho budete mít opravdu hodně. V práci je toho moc, a tím, že se vrátíte domů, se situace nijak zásadně nevylepší. V takové situaci si můžete vybrat, zda budete pojídat Brufen po hrstech, protože jinak bolest hlavy nezaženete, nebo využijete Merkura z Ryb, svoláte si své milované a vysvětlíte jim, že nastal čas, kdy si musíte rozdělit domácí povinnosti naprosto jinak než dosud.

Rak

ÚNOR 2017

 

V první řadě si musíte uvědomit, že ve své domácnosti vládnete vy! Ve chvíli, kdy vám někdo začne organizovat život, se chovejte sice zdvořile, ale zároveň tak, aby rychle pochopil, že si nic diktovat nenecháte. Po 18. únoru, kdy se Slunce dostává do Ryb, si s ním pak můžete popovídat a vysvětlit mu, že jeho starost o své blaho sice chápete, ale jeho pokyny se přesto řídit nebudete.

Rak

LEDEN 2017

 

Péči o své zdraví začněte tím, že budete pracovat na svém duchovním životě. Vraťte se do doby, kdy vaše zdravotní problémy začínaly, a pečlivě rozeberte situaci, ve které jste tehdy byli. Pokud usoudíte, že u kořene vašich aktuálních potíží stojí jednání člověka, s nímž jste si kdysi nesedli, pokuste se jeho tehdejší jednání pochopit a taky mu odpustit. Podařit se to nemusí, ale i snaha se počítá!

Rak

PROSINEC 2016

 

Počítejte s tím, že práce bude hodně, a ještě budou mít všichni dojem, že byste ji měli dělat právě vy. Navíc se Merkur téměř po celý měsíc nachází ve vašem partnerském sektoru, což věští enormní tlak, který na vás váš miláček vyvíjí. Pokud chcete přežít, vsaďte alespoň občas na zdravé sobectví a doma vysvětlete, že budete myslet nejdříve na sebe a až potom na ostatní!

Rak

LISTOPAD 2016

 

Hlavně si nenechte namluvit, že je potřeba, abyste za každou cenu projevovali svou píli a celý měsíc jeli až na hranici svých sil. Můžete to samozřejmě udělat, ale počítejte s tím, že za své nasazení budete platit bolestmi hlavy, které budou stejně intenzivní jako zbytečné. Mírnější tempo, občas proložené přestávkou, a malé radosti, jimiž se za své výkony odměníte, bude daleko prospěšnější!

Rak

KVĚTEN 2016
Až do poloviny poslední květnové dekády se vám velice daří. Umíte totiž využít jak Jupitera v Panně, tak Merkura a Venuše z Býka. Pokud se jedná o vaše zdraví, nemusíte odborníka, který se o vás bude starat, klopotně shánět. Stačí, když se před kamarády zmíníte, že někoho takového potřebujete, a oni se už o všechno postarají.

Rak

DUBEN 2016

 

Čas, který věnujete svým přátelům, kteří na tom momentálně nejsou ani fyzicky, ani emocionálně dobře, berte trochu sobecky jako investici do svého vlastního zdraví. Pokaždé, když si s někým takovým popovídáte, si uvědomíte, že vy sami na tom vlastně nejste vůbec zle, a pochopíte, že máte dost důvodů, abyste se radovali.    

Rak

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Jde o týdny, které máte moc rádi. Jaro je na prahu a vy se kromě jiného můžete těšit i na přípravu sváteční tabule, což stejně jako každý jiný rok vnímáte jako příležitost k předvedení svých kuchařských talentů. Když však letos budete hledat recepty jak na svátky, tak na koledu, vyberte ve vlastním zájmu ty, co trávicí systém šetří a energií příliš neoplývají.

Rak

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Všechno, co o svém zdraví v tomto období zjistíte, si zasluhuje oslavu. Ve chvíli, kdy vám dojde, že výsledky testů, kterých jste se tolik báli, jsou negativní, což znamená, že jste v pořádku, si dopřejte buď opravdu skvělý oběd, nebo si udělejte radost jiným způsobem. V každém případě není důvod, abyste na sobě jakýmkoliv způsobem šetřili!  

Rak

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Představy o zásadních životních změnách byste měli probrat především s partnerem, kterého se vaše rozhodnutí týká přece jen nejvíce. Když vám vysvětluje, že byste si měli všechno ještě jednou rozmyslet, nemyslete si, že to dělá proto, že vám vaše možné úspěchy nepřeje, ale proto, že má strach, abyste si k problémům, které už máte, nepřidělali ještě nějaké další.

Rak

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

O volnějším tempu jste sice cosi slyšeli, dokonce můžete i uznat, že je to alespoň občas prospěšné, ale to je asi tak jediné, co se vás týká. Zejména v prvním únorovém týdnu, kdy na vás působí sextil mezi Marsem a Plutem, se budete chtít před svým okolím předvést. Zapomenete na veškerý odpočinek a do plnění úkolů se vrhnete naplno, a posléze za to zaplatíte únavou…

Rak

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Jako člověk, který rád pomáhá, a který navíc kolem sebe má hodně lidí, kteří pomoc potřebují, se dostanete do situace, kdy se od vás chce, abyste přispěli na charitu. Můžete dát určitý finanční obnos, což je dobré, nebo taky můžete (ovšem jen v případě, kdy jste naprosto zdraví) darovat krev nebo plasmu, což je daleko lepší.

Rak

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

I když máte pocit, že máte k medicíně hodně blízko, měli byste samoobsluhu v tomto směru odpustit. Ve chvíli, kdy usoudíte, že vyzkoušíte léky, které používal kamarád, a budete doufat, že vám zaberou stejně, jako zabraly jemu, si koledujete o opravdu velký průšvih. Neprovokujte osud a v případě potřeby si zajděte k doktorovi!

Rak

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Počítejte se štědrým Ježíškem, který vám plní veškerá přání včetně těch zdravotních. Pokud jste až dosud měli nějaké zdravotní potíže, můžete se těšit na Boží hod, kdy se úplňková Luna dostane do vašeho znamení a kdy vám najednou bude podstatně lépe. Musíte si však zachovat zdravý rozum a nechovat se tak, jako by bylo všechno v pořádku a vy mohli hned vstát a chovat se jako zdraví.

Rak

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

Potíže s dásněmi, které vás v poslední době trápí víc, než je zdrávo i než je příjemné, můžete zahánět buď nejrůznějšími zubními pastami a vodami, nebo se uchýlit ke způsobu, který používali naši předkové, a vsadit na vyplachování šalvějovým odvarem. Když si navíc dokážete sehnat šalvěj z ekologické zahrádky, bude efekt naprosto dokonalý.

Rak

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

Veškeré rady a pokyny, které ohledně svého zdraví obdržíte, berte s rezervou. Uvědomte si, že v době, kdy jde Slunce Střelcem a tedy vaším sektorem fyzického zdraví, si o tom, co pro vás je dobré a špatné, musíte rozhodovat jen vy sami. Samozřejmě budete dělat to, co je pro vás prospěšné, ale to děláte už teď a automaticky

Rak

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Jak pojednáte státní svátek? Ať uděláte cokoliv, bude to pro vás užitečné. 17. listopadu se ve Štíru totiž setkává Slunce s Merkurem a vy konečně získáte informace, jejichž využití posune váš zdravotní stav zásadním způsobem kupředu. Jde sice o postup, který je opravdu netradiční, ale jehož efekt bude naprosto dokonalý.

Rak

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Vynikajícím dnem je pátek 30. října, kdy na vás pozitivně působí trigon mezi Sluncem a Neptunem. Nápady, které máte, jsou na hranici geniality, a vaše intuice jede na více než sto procent. Pokud se budete řídit tím, co vám radí, v žádném případě nehrozí, že byste svých nynějších rozhodnutí dříve nebo později litovali.

Rak

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Vysoce pozitivně na vás 23. října působí trigon mezi Venuší a Plutem. Najednou zjišťujete, že vám nedělá problém ani ranní vstávání, ani zvýšená fyzická aktivita. Navíc rychle usínáte, v noci se nebudíte a neohrožují vás ani divoké sny. Kalendářně je sice podzim, ale vás aktuální fyzický stav odpovídá spíše vrcholnému jaru…

Rak

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

Ve chvíli, kdy se rozhodnete, že začnete žít zdravěji, se celá vaše rodina solidárně vzbouří. Nechápe, co vás k tomu vede, a navíc se bojí, že ji svým rozhodnutím připravíte o veškeré lahůdky, které jste až dosud vyvářeli. Nakonec sice pochopí, že ani zdravé jídlo nemusí být nechutné, ale přesto budou chtít, abyste alespoň o víkendu vařili tak jako dosud.

Rak

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Patříte k lidem, kteří by si měli bedlivě hlídat to, co jí. Vyhnete se tak zažívacím problémům, které by vás nejen připravily o radost ze života, ale které by vás zbavily i akceschopnosti, na niž jste tak pyšní. Jezte pomalu a po malých dávkách, omezte těžká jídla a smažené maso. Když vsadíte na ovoce a veškerou dostupnou zeleninu, bude to vynikající!  

Rak

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Doma všechno funguje, jak náleží, ale v práci se chystejte na zmatky. Pokud v ní potřebujete přežít bez ztráty kytičky, naučte se počítat do desíti, a na nesmyslné požadavky svého šéfa reagovat výrazem prosťáčka, který sice ani netuší, proč by měl něco dělat, ale pokyny vyplní do posledního písmenka. Když to zvládnete, je zaručené, že přežijete!

Rak

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Úplněk ve znamení Ryb, který se odehraje 29. srpna, vás nutí, abyste se na sebe podívali zcela jinak, než jste se dívali dosud. Konečně si uvědomíte, že potíže, s nimiž se v poslední době potýkáte, nemají zdroj ve vašem těle, ale naopak v duchu. Ponořte se do vzpomínek, kde najdete jejich příčinu, kterou pak dokážete vytrhnout i s kořeny

Rak

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Ve chvíli, kdy Merkur 7. srpna vstupuje do Panny, se vy musíte zamyslet nad svým dýchacím systémem a pracovat na prevenci podzimních nachlazení a rým. Pokud máte ještě zbytek dovolené, měli byste vyrazit buď někam, kde je čistší vzduch nebo si na konec sezóny naplánovat výpad k moři. Berte to jako investici do svého zdraví, která se vám vyplatí!

Rak

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

Ve středu 22. července využijte trigonu mezi Merkurem a Saturnem a běžte si pohovořit s lékařem, který vás přemlouvá k zásadnímu lékařskému zákroku. Jeho informace budete přijímat v dobrém rozpoložení, nebudete se zbytečně bát a nakonec se s ním domluvíte tak, abyste oba byli spokojení

Rak

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Pozor si dávejte zejména 13. července, kdy na Slunce ve vašem znamení kvadrátuje Uran z Berana. Pokud jezdíte na kole, nezapomeňte na přilbu, pokud trávíte horké letní dny v bazénu, dejte si pozor na tobogany a jiné aktivity. Když budete před každým výkonem trochu přemýšlet, bude to velice prozíravé.

Rak

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

Od 24. června, kdy se do vašeho znamení přesune Mars, byste se měli chovat tak, abyste dopad stresů, s nimiž musíte zápasit, omezili na minimum. Pokud to nezvládnete, riskujete podrážděný žaludek a zbytečné potíže s trávením. Kdybyste však světu ukázali, že se ho nebojíte, mohli byste celé období s přehledem zvládnout.

Rak

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Jde o dny, kdy se grilování nevyhnete ani v případě, kdy byste opravdu chtěli. Můžete jen přemýšlet, zda vás kamarádi zvou kvůli vám samotným nebo kvůli skvělým nepečeným ovocným zákuskům, které pro ně připravujete. V každém případě se připravte na dva víkendy, po kterých budete utahanější ještě víc, než po pracovní části týdne.

Rak

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Nový náhled na svět, který jste v poslední době získali, byste si měli podržet co nejdéle. Neřešíte záležitosti, které se vás netýkají, nepletete se do toho, co nemůžete ovlivnit. Najdou se sice lidé, kteří postrádají staré časy, kdy jste se pro kohokoliv dokázali obětovat, ale vám momentální přístup k životu pomáhá daleko víc.

Rak

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Mars, který se 12. května dostává do vašeho sektoru tajemství, vás dostává do situace, kdy opravdu nevíte, co dělat. Počítejte s tím, že se ve vás projeví dosud skrytá agresivita, s níž se budete muset popasovat. Pokud nechcete trávit jako v čekárně gastroenterologa, který vám bude léčit vaše rozbouřené zažívání, snažte se ovládat a zbytečně se nehádejte.

Rak

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Když vybíráte dovolenou, měli byste vybrat místo, které vám udělá dobře. Uvědomte si, že patříte k lidem, kteří sice potřebují vodu a moře, ale zároveň jen obtížně snáší horko a mizernou stravu. Naštěstí stačí, když řeknete, že byste měli zájem o ubytování u moře s vlastní kuchyňkou – a ihned vám nabídnou něco, co vaše požadavky naprosto uspokojí.

Rak

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Letošní jaro pro vás kromě jiného znamená i návštěvu u alergologa. Požádejte ho, ať vám udělá co nejdůkladnější vyšetření, které by vysvětlilo původ vašich neustálých jarních rým a dýchacích potíží. Příčiny se rychle odhalí a vy se můžete těšit na jaro, které poprvé po delší době strávíte bez kapesníku a bez oteklých očí.

Rak

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015 


Kamarád, který vás neustále zve na nějaké školení, které má posílit vaši práceschopnost, to s vámi myslí opravdu dobře, a vy byste měli nad jeho návrhy alespoň přemýšlet. Když si uvědomíte, jak moc vás pocit pracovní nejistoty vyčerpává, rychle pochopíte, že nabídka, kterou jste ústy svého kamaráda obdrželi, je pozitivní a vy jí využít prostě musíte.

Rak

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

Zatmění, které 20. března probíhá na pomezí Ryb a Berana, má na vás kupodivu příznivý vliv. Pokud se chcete rozloučit se zbytečnými kily, s toxickým partnerem, nebo chcete dát výpověď v zaměstnání, které vás jenom stresuje, udělejte to hned a bez váhání. Obvykle svého rychlého rozhodnutí litujete, ale tentokrát zaručeně nebudete!

Rak

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015


Doba, kdy je Slunce v Rybách, je vám po všech stránkách příjemná. Letos se ke všeobecně příznivému vlivu Slunce navíc připočítává i Jupiter, který se pohybuje vaším sektorem majetku vlastního. Kdybyste náhodou získali šanci na lázně, máte kam sáhnout, abyste si kromě standardní nabídky mohli připlatit i procedury navíc.

Rak

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015


To, že vás šéf honí, berte jako fakt a nijak se tím nezatěžujte. Když se podíváte na své kolegy, zjistíte, že jsou na tom daleko hůře! Vás si váš nadřízený váží a ani ho nenapadne, aby z vás učinili terč svých občas dosti jednoduchých vtipů, zatímco vaši ostatní spolupracovníci si o podobném štěstí mohou nechat jenom zdát.

Rak

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 


Pokud jste jako nečekaný valentýnský dárek dostali pedikúru, kterou provádějí rybičky nebo jinou podobnou trochu exotickou záležitost, neváhejte a vyrazte. Spojení tepla, vody a němé tváře, která se o vás stará, bude tak příjemné, že hned při odchodu využijete šance a zakoupíte pár poukazů jak pro sebe, tak pro svoje blízké.

Rak

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


I když procházíte obdobím, kdy se toho v rodině opravdu hodně slaví, není důvod, abyste na sebe sami a dobrovolně přijali veškeré úkoly, které jsou s tím spojené. Pokud to uděláte, riskujete zcela zbytečné bolesti zad. Když se vám naopak podaří práci rovnoměrně rozdělit mezi další příbuzné, budete daleko spokojenější.

Rak

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015 


Vaše sebejistota se poněkud snížila, což je pro vás jedině dobře. Přestali jste se honit za stále novými úkoly a občas si dokonce dopřejete i trochu klidu. Když 10. nebo 11. ledna navštívíte kamarády, které jste už dlouho neviděli, pochopíte, jak vypadá nefalšovaná a nepředstíraná radost z vaší přítomnosti.

Rak

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015


Je otázka, zda chcete mít Vánoce takové, na jaké jste zvyklí, nebo zda se překonáte a vpustíte do jejich organizace trochu čerstvého vzduchu. To, že bude ke kaprovi ještě i losos, je sice nezvyklé, ale rozhodně to není nic, co by ubíralo svátkům na kráse a co by vám kazilo vánoční náladu.

Rak

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014  


Pokud máte možnost zasáhnout ve prospěch svého kamaráda nebo příbuzného, jemuž někdo ubližuje, udělejte to. Můžete se sice dostat do situace, kdy se dozvíte, že se jenom pletete do toho, po čem vám nic není, ale bude to podstatně lepší, než stav, kdy byste si vyčítali, že jste zasáhnout měli a přesto jste to neudělali.

Rak

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Staré rány pobolívají v doslovném i přeneseném slova smyslu. Pokud máte potíže se starou zlomeninou, jizvou, nebo revmatickým kloubem, můžete vzít jed na to, že se budou ozývat víc, než je vám milé. Vypadá to, že budete muset odložit odpor, který vůči všem lékům proti bolesti cítíte, a alespoň občas se k nim uchýlit.

Rak

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


Všechno důležité se samo od sebe vyřeší 2. listopadu, což je den mimořádně příznivý. Vaše samoozdravovací mechanismy jedou naplno a vy cítíte, jak se vám každou minutou vrací optimistické naložení. Zvládnete všechno, co potřebujete, skvěle spíte a poprvé po dlouhé době se těšíte na každý další den svého života.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..