Svátky

Dobré poledne,
dnes je pátek 14.6.2024
svátek má Roland
zítra Vít

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

THEODORE DREISER
Láska může být šťastná, nikdy však veselá. Veselost je projevem lehkovážnosti.

Váhy


Vládnoucí planeta: Venuše
Charakteristika znamení: sangvinické, vzdušné, základní, elektrické.
Odpovídající části těla: ledviny.
Charakterové rysy člověka: v tomto znamení se většinou rodí osobnosti milé, sympatické, poctivé, tolerantní, idealistické, se smyslem pro spravedlnost a harmonii. Mívají hluboký vztah k umění a hezkým věcem. Jsou ovládány spíše citem než rozumem, a láska pro ně hodně znamená. Jejich určitými vadami jsou nerozhodnost, nestálost, neukázněnost, netrpělivost a snadná ovlivnitelnost.
Zdravotní charakteristika: lidé narození v tomto znamení bývají tělesně zdatní a nebezpečí chorob u nich není velké. Mohou je trápit nemocné ledviny, případně nervové choroby.
Zdravotní vliv na: boky, ledviny, žlučový vak, kůže, pět bočních obratlů, žlučovod, močové kanálky, močovaod; svalstvo bederní; arterie a veny ledvin; vasomotorický nervový systém.

Váhy

ČERVEN 2017

 

Jupiter, který se ve vašem znamení 9. června otáčí do přímého chodu, vám sice vylepšuje náladu, ale na druhou stranu vás obdařuje značnou leností. Děláte jen to, co opravdu musíte, a k tomu, abyste projevili nějakou aktivitu navíc, se necháváte přemluvit jen neradi. Když se však konečně k nějaké aktivitě rozhoupete, budete překvapení, jak moc se vám bude líbit, a jak si budete říkat, že nechápete, proč jste to vlastně nechtěli…  

Váhy

KVĚTEN 2017

 

To, že prožíváte vztahy, které jsou obohacující, je sice příjemné – ale všeho moc škodí. Když partnerovi vysvětlíte, že nebudete prodloužený víkend trávit s ním, neboť někam vyrážíte s kamarády, nesmíte se divit, že se mu to zamlouvat nebude. Možná by bylo lepší, kdybyste ho na akci pozvali, a tím ho přesvědčili, že se o vás bát nemusí, protože mezi vámi a vaším kamarádem nic není…

Váhy

DUBEN 2017

 

Když vám lékař nabídne změnu prášků s tím, že ty, které berete nyní, už nestačí, nepropadejte ani stresu ani panice. To, čím procházíte, je přirozený vývoj, z něhož opravdu nemusíte mít strach. To, že jste udělali dobře, pochopíte nejpozději ve třetí dubnové dekádě. Mars se dostane do Blíženců a vy bez stopy přehánění zkonstatujete, že se cítíte podstatně lépe, než jste se cítili dosud.

Váhy

BŘEZEN 2017

 

Testem bude hned 3. březen, kdy se Jupiter ve vašem znamení dostane do opozice s Uranem ve vašem partnerském sektoru. Jde o dny, kdy byste se měli velmi intenzivně věnovat svým ledvinám a to jak na úrovni existenční (což je dodržování pitného režimu), tak duchovní (což je život v pohodě a pokud možno s minimalizací stresů). Dá to sice trochu práce, ale výsledek stojí opravdu za to!

Váhy

ÚNOR 2017

 

Připravte se na spolupracovníky, kteří se vám ze všech sil snaží zkomplikovat život. Dělají to rafinovaně, protože o vás před šéfem mluví jako o jediném člověku, který je schopen bez problémů a rychle splnit náročné úkoly. Vy pak nevíte, kam dřív skočit, zatímco oni si žijí v klidu a v pohodě. Zlom nastane ve chvíli, kdy zajdete za nadřízeným a požádáte ho, aby vám některého milovaného kolegu dal k ruce.

Váhy

LEDEN 2017

 

Máte pocit, že se na vás v období, kdy se Slunce nachází v Kozorohu, život neusmívá a nic hezkého vás nečeká? Letos nemusíte! O to, aby se vám na světě líbilo, se postará kratičké období mezi 4. a 12. lednem, kdy se do vašeho partnerského sektoru vrací Merkur. Najednou nacházíte společnou řeč i s lidmi, s nimiž jakákoliv komunikace dosud drhla. Vylepšená nálada a skvělý spánek jsou už pak jen dalším bonusem.

Váhy

PROSINEC 2016

 

Hlavně se letos nevyhýbejte žádné adventní akci! Týká se to zejména dnů po 7. prosinci, kdy se Venuše dostává do Vodnáře. S její pomocí navážete nové pracovní i soukromé vztahy, a budete zase jednou mít dojem, že jen nepřežíváte, ale konečně žijete naplno a s chutí. Navíc se můžete těšit na to, o co se sice nesnažíte, ale co osud sám od sebe namodeluje tak, aby vám to bylo k radosti i k užitku.

Váhy

LISTOPAD 2016
To, že pomáháte, je sice krásné a záslužné, ale přesto byste si měli najít čas, který věnujete jenom sobě. Kromě toho dbejte na pravidelný spánek, omezte konzumaci sladkého – a to i v případě, že na ně máte nepřekonatelnou chuť. Když navíc doplníte jídelníček zeleninovými polévkami, do kterých přidáte masa jen pro chuť, udělali jste pro své zdraví opravdu hodně!

Váhy

KVĚTEN 2016

 

Pokud si chcete zachovat klidné spaní, nic neměňte. Týká se to zejména všech tarifů – telefonem počínaje a elektrikou či plynem konče. Při kontaktu s tím, kdo vám je nabízí, si zároveň prověříte, zda v případě potřeby dokážete být náležitě asertivní, a dotyčnému vysvětlit, že se sice může snažit, ale vás ke změně názoru stejně nepřinutí.

Váhy

DUBEN 2016

 

Předsevzetí, která ohledně péče o své zdraví máte, dopadnou daleko lépe, než jste čekali. Přispěje k tomu Mars, který prochází vaším komunikačním sektorem, a váš partner, který vás na každou nedůslednost upozorní způsobem, který vás donutí dodržovat dietu, cvičební režim a všechno ostatní. Poznámky, které byste pak na svou adresu slyšeli, se vám poslouchat opravdu nechce…

Váhy

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Zatmění, které 23. března probíhá ve vašem znamení, je ze zdravotního hlediska velice příznivé. Dodá vám energii, kterou potřebujete na likvidaci všeho, co je ve vašem životě zbytečné a co vás jenom tíží. Navíc vám dává šanci, kdy můžete do háje poslat lidi, kteří sice nemají žádné právo, aby vám mluvili do života, ale s o to větší chutí to dělají…    

Váhy

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Počítejte s tím, že budete fungovat jako záchranná stanice pro kamarády, kteří prožívají nejrůznější citové i životní otřesy. Naštěstí umíte vyhmátnout to, čeho by se mohli chytit a na čem by mohli stavět svůj další život. Oni budou v pohodě, ale vy po svých výkonech počítejte s únavou, která se vás na rozdíl od únavy po fyzické práci bude držet déle, než jste zvyklí.    

Váhy

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Pokud patříte k dámám, měly byste přemýšlet o koupi nové podprsenky, která nebude mít primárně svádivý účel (i když ani ten se vyloučit nedá), ale která bude především střižená tak, aby prsa zbytečně nezatěžovala vaši krční páteř. Je sice pravda, že za takový kus prádla utratíte víc, než jste čekaly, ale efekt, který po prvních dnech jejího používání na vlastním těle zaznamenáte, vás přesvědčí, že šlo o investici, která stála za to!  

Váhy

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

Ledviny, které jsou vaším cílovým orgánem a o něž se musíte zvláště teď, kdy je zima, starat, proplachujte dobrými nedráždivými čaji. To, že je sladíte medem, je sice velice dobré, ale opatrnosti tady přesto nezbývá. Po vypití hrnku takového čaje si ihned vypláchněte (nebo ještě lépe vyčistěte) zuby. Pokud by se vám do toho nechtělo, najděte si na netu povídání o tom, jak med na zuby působí, a váš přístup se rázem změní!

Váhy

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Hlavně nenaleťte na všechno, co se vám předkládá k věření, a nenechte se vystresovat něčím, co nemá reálnou podstatu! Pokud vám někdo začne vysvětlovat, že byste měli zkusit bezlepkovou dietu, raw jídelníček nebo něco podobného, klidně ho vyslechněte, položte pár doplňujících otázek, které se týkají toho, co vás opravdu zajímá, ale řiďte se jen tím, co vám radí vlastní hlava.

Váhy

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Ve vašem případě jde především o zdravou výživu. Nejedná se o to, abyste nejedli, ale o to, abyste stravu prožívali pětkrát až šestkrát denně v menších dávkách. Když navíc vaření pojmete jako tvůrčí činnost a alespoň trochu si pohrajete se servírováním, vytvoříte jídlo, které bude chutné, zdravé a navíc esteticky naprosto dokonalé.

Váhy

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

O zajímavé změny se postará Uran, který se 26. prosince zastaví ve vašem partnerském sektoru. Postará se vám o sebevědomí, takže přestanete podléhat svému partnerovi a naopak začnete prosazovat to, co považujete za rozumné vy. Na začátku to lehké nebude, ale když vydržíte do středy 30. prosince, kdy Venuše vstupuje do Střelce, všechno se srovná a mezi vás se vrátí vyrovnanost.

Váhy

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

Přišel čas, abyste využili Jupitera, který prochází vaším sektorem utajovaných věcí, a konečně zatočili s chronickými zdravotními potížemi, které vám v poslední době stále více otravují život. Když klasické léky nezabírají tak, jak je potřeba, domluvte se s homeopatem a vsaďte na malé bílé kuličky, které ve vašem případě udělají naprosté zázraky.

Váhy

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

 

Pozor si dávejte zejména v pondělí 23. listopadu, kdy jste pod vlivem opozice Venuše s Uranem. Pokud uklízíte vysoké police nebo nástavce na skříních, musíte pokaždé někoho požádat, aby vám podržel židli nebo schůdky. Riziko toho, že byste špatně stoupli a následně spadli, je reálné a vy mu musíte předcházet.

Váhy

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Na vašem zdraví se pozitivně podepíší veškerá nová média. V televizi uslyšíte něco, o čem usoudíte, že by to mohlo pozitivně ovlivnit váš fyzický stav, na internetu si zjistíte veškeré podrobnosti a reference lidí, kteří to už vyzkoušeli, a na závěr se tam svým chytrým telefonem objednáte a domluvíte si termín první návštěvy.

Váhy

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Jde o dny, kdy se nemáte proč kam honit a kdy si konečně můžete dopřát trochu odpočinku. Kromě jiného byste měli vyrazit ke kadeřníkovi, dopřát si masáž a bez rozdílu pohlaví i odbornou péči o nehty. Když si potom domů koupíte něco dobrého a v klidu si to s partnerem dáte ke kávě, budete mít zase jednou pocit, že žijete naplno!

Váhy

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Období, kdy jde Slunce vaším znamením, patří k těm nejvyrovnanějším a nepříjemnějším. Vy byste si však měli uvědomit, že estetika je jedna věc, zatímco vaše zdraví druhá. Vsaďte na boty, které se ani v plískanici nepromočí, a doma noste teplé ponožky. Celkový dojem může sice trochu utrpět, ale vaše zdraví bude v pohodě.

Váhy

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

V tom, co se zdraví týká, nemusíte už dál hlídat sebe, ale svou pozornost byste měli přesunout na partnera. Když vám večer usíná div ne při večerníčku a ráno nechce vstávat, nechte to bez komentáře, ale dohlédněte, aby alespoň o víkendu spal podstatně déle, než spí obvykle a trochu tím dohnal svůj spánkový deficit.

Váhy

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

V pohodě jste zejména po 18. září. Saturn se konečně vrací do Střelce, Merkur ve vašem znamení je stacionární, a vy se můžete těšit na dramatické vylepšení všeho, co se kolem vás i s vámi děje. Navíc můžete využít své komunikativnosti a s její pomocí se dozvědět o svém zdravotním stavu i to, co vám zatím nikdo říct nechtěl.

Váhy

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Pokud máte pocit, že máte v poslední době potíže se sluchem, nespokojte se s tím, že to pouze zkonstatujete, ale co nejrychleji se obraťte na svého ušního lékaře. Planety slibují, že jde o přechodnou poruchu, která se vyřeší podáváním zvýšených dávek vitaminů či jinou podobnou celkem přijatelnou cestou.

Váhy

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Aktuálně je zbytečné, abyste se rozčilovali, protože tím opravdu nic neovlivníte. Když už opravdu nevíte, kudy kam, využijte pozitivního vlivu Venuše ve svém sektoru přátel, a důvěryhodného kamaráda se zeptejte, co by na vašem místě dělal on. Bude to prospěšné dvojím způsobem: zaprvé vám kamarád dobře poradí, a zadruhé spolu strávíte velice příjemnou chvilku.

Váhy

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Jde o týdny, kdy jste všestranně v pohodě. Ledviny, které jsou vaším orgánem, proplachujete jak bylinkovými čaji, tak občasným pivem nebo vínkem, na něž si zajdete s přáteli. Zdraví i pocit celkové pohody ještě vylepší lehký flirt, jehož iniciátorem bude váš kamarád. K ničemu sice nedojde, ale vaše sebevědomí to přesto posílí.

Váhy

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

Venuše, která se v sobotu 25. července točí ve vašem sektoru tajemných věcí a nepříjemných nemocí, varuje. To, že vás na dovolené potká živoucí ztělesnění všech vašich erotických snů, ještě neznamená, že mu hned musíte padnout do náruče. Venuše na začátku Panny je v opozici s Neptunem a následkem by mohla být opravdu nepříjemná choroba.

Váhy

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

15. července, kdy se Mars dostává do opozice s Plutem, se musíte rozhodnout v záležitosti, jež je pro vás osudová. Pokud vám lékař navrhne razantní zdravotní zásah, který by vás ale zbavil všech nynějších problémů, neváhejte a jděte do toho. Planety jsou vám příznivé a vy na svém rozhodnutí prodělat nemůžete.

Váhy

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

To, že jste kariéru lázeňského šviháka nebo osudové dámy nikdy neplánovali, neznamená, že se situace nemůže změnit. Pokud máte šanci vyjet buď na prodloužený víkend nebo na regulérní léčebný pobyt, neváhejte a vyrazte. Kromě vylepšeného zdraví se na vás podobná akce podepíše i zvýšeným sebevědomím, což taky není k zahození.

Váhy

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Hlavně si nenechte namluvit, že jsou lidé, kteří vám mají právo mluvit do života. Pokud byste to dovolili, dostanete se do situace, kdy si sami sebe přestanete vážit, což by vašemu psychickému rozpoložení moc neprospělo. Uvědomte si, že jste za svůj život odpovědní jenom sami sobě, a taky se podle toho chovejte.

Váhy

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Dovolená, kterou už dlouho a pečlivě plánujete, se mílovými kroky blíží. Pokud jedete někam, kde jste ještě nebyli, možná by pomohlo, kdybyste si promluvili s lidmi, kteří tyto zkušenosti mají, a zeptali se jich, co si máte vzít s sebou. Nezapomeňte se vyptat, zda není potřebné nějaké očkování, a pokud ano, hned se na něj objednejte!

Váhy

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Vzhledem ke kolísavým teplotám, které jsou těmto týdnům vlastní, je potřeba, abyste striktně dodržovali pitný režim. V práci mějte při ruce láhev vody s citrónovou šťávou, k obědu si místo piva dejte minerálku a večer si doma umíchejte čerstvou mátovou limonádu. Všechny tyto nápoje chutnají výborně a zaručí, že se budete cítit skvěle!

Váhy

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015


I když se svou vládkyní Venuší vycházíte velice dobře a její vliv přijímáte jako pozitivní, měli byste si od 8. května, kdy se dostává do Raka, dávat pozor. Pokud vás kamarádi požádají, abyste jim přes noc hlídali dítě, tvařte se zdvořile, ale odmítněte. Z nervů, které by vám podobná akce přinesla, byste se vzpamatovávali ještě hodně dlouho.

Váhy

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Jediné, co nutně potřebujete, je dostatek spánku. Uvědomte si, že tím, že budete probdělé noci dohánět o víkendech, ničemu neprospějete, a slibte si, že budete chodit spát podstatně dříve, než jste chodili dosud. Rodina může být změnou vašeho životního rytmu překvapená, ale když zjistí, jak pozitivně se to na vás odrazilo, usoudí, že to zkusí taky…

Váhy

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015 


Velice dobře vám udělají naklíčená semena, řeřicha, kterou naklíčíte na vlhké vatě a podobné pochutiny. Jde o potraviny, které vám poskytnou velkou zásobu potřebných enzymů, čímž se vám postarají o dobrou náladu i o posílení imunity. To, že to navíc bude skvěle chutnat, berte jako bonus, který si za svou snahu stoprocentně zasloužíte.    

Váhy

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

20. března, kdy ve vašem partnerském sektoru probíhá sluneční zatmění, si hlídejte zejména mezilidské vztahy. Pokud partnerovi řeknete něco, co se ho opravdu dotkne, nesmíte se divit jeho prudké reakci, která bude vzápětí následovat. Neprovokujte, neraďte, a především si uvědomte, že váš partner je dospělý člověk, který je už dávno odpovědný sám za sebe.

Váhy

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015


Zvláště obtížné budou dny kolem 11. března, kdy se musíte potýkat s vlivem náročně aspektovaného Marsu ve svém partnerském sektoru. Pokud vaše polovička přijde s tím, že byste ji měli doprovodit k lékaři, nedělejte si z ní legraci, ale navrhněte, že ji k lékaři nejen odvezete, ale že ji posléze i bezpečně vrátíte domů.

Váhy

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


Od 20. února výše, kdy do vašeho partnerského sextilu vstupuje jak Venuše, tak Mars, si hlídejte ledviny. Pokud máte vytypované potraviny, které jim nedělají dobře, raději se jich vyvarujte. Doporučeníhodné jsou i brusinkové čaje a džusy, které na tento orgán působí vyloženě blahodárně.

Váhy

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 


Zima je v plném proudu a vy byste si měli uvědomit, že péče, kterou poskytujete své pleti, je vyloženě mizivá. Bylo by dobře, kdybyste si konečně zašli do lékárny a koupili si krém, který se sice nehonosí přepychovým balením, ale který je zato účinný i na pleť, která je tak jemná a citlivá jako ta vaše.

Váhy

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


Jediné, co opravdu potřebujete, je alespoň trocha klidu. Sedněte si a uspořádejte si myšlenky! Pokud se vám to v běžném životě přes veškerou snahu nedaří, zajděte si podle svého vlastního vkusu buď do chrámu nebo do solné jeskyně. Tam si v klidu promyslíte všechno, co potřebujete, a ven vyjdete jako člověk, který má ve všem důležitém jasno.

Váhy

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015

Všechny hovory s lékaři a jinými zdravotnickými pracovníky si plánujte na středu 14. ledna. Jde o den, kdy jste pod pozitivním vlivem sextilu mezi Merkurem a Uranem, a kdy se budete na podrobnosti, které se týkají vašeho zdravotního stavu, ptát tak, že je vám radost odpovídat. Dozvíte se všechno, co potřebujete vědět, a ještě si získáte pověst neobyčejně příjemného člověka!

Váhy

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015 


Pozor si dávejte na všechno – především na kolena a ostatní velké klouby. V rámci příprav nezapomeňte, že musíte ihned uklidit každou tekutinu, která vám skápne na podlahu. Kdybyste na ní uklouzli, nastala by scéna, která sice skvěle vypadá v americké vánoční veselohře, ale ve skutečném životě to nic pozitivního nepřinese.

Váhy

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014 


V rámci přípravy opravdu hezkých svátků je především potřeba, abyste se vyhnuli zbytečným stresům. Pokud se už od začátku prosince budíte zpocení z toho, že vás čeká každoroční vraždění kapra, jemuž se nedokážete vyhnout, nastal čas, abyste to konečně udělali. Káď s živými rybami obejděte obloukem a místo toho si kupte kapra vyfiletovaného. Budete v pohodě a navíc si můžete být jistí, že vám letos kostička v krku neuvázne.

Váhy

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Vánočních večírků je spousta, ale vy si pečlivě vybíráte ty, na kterých chcete být – a tam, kde jste, máte naprosto jasno v tom, jak se chovat. Alkohol pijete podstatně méně, než vaši kolegové, a o tom, že byste jedli něco, na co v podstatě nemáte ani chuť, nemůže být řeč. Do práce pak druhý den jdete ve výborné náladě a v ještě lepším fyzickém stavu, a s trochu uštěpačným úsměvem pozorujete kolegy, kteří váš rozum neměli.

Váhy

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


Je jasné, že patříte k lidem, kteří mají pocit, že bez průšvihů nemá život tu správnou šťávu – ale přesto byste se měli mírnit. Když budete každou modřinku vnímat jako předzvěst těch nejhorších nemocí, které se přece modřinami projevují, své okolí nejdříve vyděsíte a potom upřímně naštvete. Pokud chcete doma pohodu, držte fantazii pevně na uzdě!

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..