Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 28.1.2023
svátek má Otýlie
zítra Zdislava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Elyho klíč k úspěchu
Vytvořte požadavek a pak jej splňte.

Otázka č.154

"Být svědkem utrpení někoho, koho hluboce milujeme, je jednou z nejtěžších věcí v životě. Vzhledem k tomu, že uvádíte, že je dcera apatická a plačtivá už přes dva roky a její stav se zhoršuje, jedná se velmi pravděpodobně o klinickou depresí. Klinická deprese má často za následek také neschopnost podniknout samostatné kroky k uzdravení. Druhého člověka ke změně nemůžeme přinutit, ale můžeme změnit sebe. I když s Vámi dcera nežije, jste pořád rodina a tvoříte jeden systém. Když se změní nějaká část v tom systému (třeba způsob komunikace z Vaší strany nebo jiného člena rodiny), Vaše dcera bude muset nějakým způsobem na tu změnu reagovat.
Doporučovala bych Vám se spojit s psychologem v místě vašeho bydliště, už jen proto, abyste i Vy měla v takto náročné situaci oporu. Můžete společně hledat cesty, jakými se přiblížit k dceři, jak otevřít komunikaci třeba trochu jinak, co dělat, čeho se vyvarovat.
Vyhledala jsem pro Vás kontakty na klinické psycholožky a psychoterapeutky v Trutnově. Doufám a přeji Vám, aby vše dobře dopadlo.

PhDr. Eva Jirásková
Adresa: U Nemocnice 83/5
54101 Trutnov
Telefon: +420 499 812 445
E-mail: eva.jiraskova@mstu.cz
Mgr. Jana Cozlová
Adresa: Na Struze 30
54101 Trutnov
Telefon: +420 602 119 926
E-mail: cozlova@tiscali.cz
"

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..